1396051510350543511578044
۱۶:۲۶ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۹

در نشست خبری بسیج سازندگی شهرستان مبارکه مطرح شد؛

مردم مبارکه ۲۰۰ میلیون تومان به زلزله‌زدگان کمک کردند/ پرداخت ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی به مردم مبارکه

بسیج سازندگی شهرستان مبارکه ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی طی سال‌های ۹۱ تا ۹۶ برای کمک به اشتغال جوانان این شهرستان پرداخته است.

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ محمد نصر اصفهانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت سالروز تأسیس بسیج سازندگی بابیان اینکه بسیج سازندگی یک فرهنگ است و این فرهنگ باید زنده بماند که بتواند محرومیت را از منطقه‌های محروم رفع کند، گفت: امسال هر پایگاه بسیج باید یک گروه جهادی مستقر داشته باشد که اگر در جغرافیای پایگاه خودشان اتفاقی افتاد بتواند در کمترین زمان این مشکلات را رفع کند.

فرمانده سپاه شهرستان مبارکه تصریح کرد: یکی دیگر از گروه‌های جهادی، گروه جهادی مقیم است که به مناطق محروم هجرت می‌کنند و حداقل سه سال در یک منطقه محروم می‌مانند تا محرومیت را به‌کلی از آن منطقه رفع کنند.

وی بابیان اینکه سال‌های اخیر گروه‌های جهادی به‌صورت پراکنده به مناطق محروم برای مدت کوتاهی حضور داشتند، ادامه داد: در این سه سال نیازها شناسایی و برای آن‌ها برنامه‌ریزی و اقدام در فواصل مختلف زمانی انجام می‌شود تا محرومیت در آن منطقه رفع شود.

نصر اصفهانی با تاکید بر اینکه حمایت از کالای ایرانی یک سطح ملی دارد که باید سه قوه کمک کنند تا این فرمایش رهبر معظم انقلاب اجرا شود و نیز یک سطح شهرستانی و منطقه‌ای دارد، بیان کرد: منطقه ما شهرستان مبارکه است و باید ببینیم در شهرستان چه قدمی می توانیم برداریم.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین کارهایی که ما باید انجام دهیم فرهنگ‌سازی است این فرهنگ هنوز در دل‌ها حاکم نشده است که اگر ما کالای ایرانی را نخریم کارگر ایرانی و فرزند و یا پدر خودمان بی‌کار می‌شوند.

* پرداخت ده میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان مبارکه هم در این نشست بابیان اینکه اکثر ماموریت‌های جهاد سازندگی به بسیج سازندگی محول شد، گفت: ماموریت اول بسیج سازندگی محرومیت‌زدایی و کمک به مناطق کم برخوردار و محروم است و از ظرفیت بسیج برای محرومیت‌زدایی و کمک به نیازمندان استفاده می‌شود.

سرگرد مهرداد عقیلی بابیان اینکه یکی از ماموریت‌های بسیج سازندگی کمک به دولت در زمینه اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: بسیج سازندگی شهرستان مبارکه 10 میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی طی سال‌های ۹۱ تا ۹۶ برای کمک به اشتغال جوانان پرداخته است.

وی افزود: مردمی کردن اقتصاد‌، فرهنگ اصلاح الگوی مصرف و جلوگیری از اسراف و ترویج مردم به استفاده از کالای ایرانی از جمله وظایف بسیج سازندگی است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه مبارکه ادامه داد: در بحث فرهنگ و گفتمان سازی برای استفاده مردم از کالای ایرانی تلاش می‌کنیم و پیگیر مشکلات صنایع کوچک و متوسط و اصناف شهرستان هستیم.

وی با اعلام اینکه مردم مبارکه ۲۰۰ میلیون تومان به زلزله‌زدگان کمک کردند، خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی مبارکه کمک‌های خود که شامل ۲۰۰ میلیون تومان وجه نقد و بیش از ۱۰ کانتینر اجناس بود را به مناطق زلزله‌زده ارسال کرد.

عقیلی بیان کرد: بسیجیان شهرستان مبارکه اولین گروه جهادی استان اصفهان بودند که در شهر سرپل ذهاب و کمک به مردم زلزله‌زده این منطقه حضور یافتند.

وی بابیان اینکه ۶۰ نفر از بسیجیان برای کمک به مردم کرمانشاه به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند، تصریح کرد: این کمک‌ها هنوز ادامه دارد و ما برای کمک و بازسازی منازل مردم سر پل ذهاب اعلام آمادگی کرده‌ایم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه مبارکه اظهار کرد: بسیج سازندگی از ظرفیت بسیج و بسیجیان برای کمک به دولت و رفع برخی مشکلات مردم استفاده می کند.

وی افزود: بیش از ۳۰ کلاس کاهش آسیب‌های اجتماعی در سال گذشته برای ۶۰۰ نفر از بسیجیان برگزار شده که شامل موضوعات کاهش آمار طلاق، اعتیاد و معضلات اجتماعی است.

عقیلی ادامه داد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای حل بخشی از مشکلات کارآفرینی، اشتغال، کشاورزی و دامداری با همکاری فنی و حرفه‌ای، جهاد کشاورزی، بهزیستی و سایر دستگاه‌های شهرستان ازجمله ماموریت‌های بسیج سازندگی در سال ۹۷ است.

انتهای پیام/گ.پ