صفحه اصلی » اجتماعی » مدرک گرایی جامعه را متوقع می کند/ دانش آموزان نباید کلیشه ای آموزش ببینند

مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان:

مدرک گرایی جامعه را متوقع می کند/ دانش آموزان نباید کلیشه ای آموزش ببینند

مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: دانش آموزان باید سوال کنند و در بحث ها شرکت فعال داشته باشند و نه این که وادار به آموختن شوند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۵۴ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ جشن بزرگ فرهنگیان همزمان با هفته معلم پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در کانون شهید مطهری نطنز برگزار شد.

مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در این مراسم گفت: ما رسالت بسیار سنگینی بر دوش داریم چرا که معلمی شغل انبیا است و به فرموده رهبر معظم انقلاب تمام ارگان ها وظیفه پشتیبانی از آموزش و پرورش را دارند.

محمد حمیدی افزود: پشتیبانی یعنی همه نهادها و سازمان ها از آموزش و پرورش حمایت کنند، دغدغه همه مسئولان، رسیدگی به وضعیت آموزش و پرورش نیز هست اما اراده ای برای حل مشکلات آموزش و پرورش وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تعلیم و تعلم باید به نحوری باشد که دانش آموزان کلیشه ای آموزش نبینند، تصریح کرد: دانش آموزان باید سوال کنند و در بحث ها شرکت فعال داشته باشند، نه اینکه وادار به آموختن شوند.

مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: توهم و تعصب از جمله مدرک گرایی در جامعه ما رسوخ کرده است، مدرک گرایی جامعه را متوقع کرده و بعضی از آسیب های اجتماعی را ایجاد می کند که بالا رفتن نرخ طلاق از جمله آن ها است.

وی با تاکید بر این که مدرک گرایی اگر همتراز با دانش نباشد سن ازدواج را نیز بالا می برد، بیان کرد: ما نباید تحصیل کرده بیکار تربیت کنیم، کنکور محوری یکی از توهمات غالب در جامعه است و نباید به سمت تربیت متخصصان ماهر اما روانی پیش برویم.

حمیدی گفت: کلاس های ما باید کلاس های آزاد باشد، هم معلم ما باید توانمند شود و هم دانش آموز، هر چقدر بتوانیم نیروی توانمند و دانش آموز توانمند تربیت کنیم به همان اندازه جامعه پویایی خواهیم داشت.

رضا چاوش پور، مدیر آموزش و پرورش نطنز نیز در سخنانی با تبریک هفته معلم، مهم ترین فعالیت های انجام شده آموزش و پرورش نطنز در حوزه های مختلف، در سال ۹۶ را تشریح کرد.

در پایان از ۱۴ مدیر و معلم نمونه و همچنین از هفت بازنشسته فرهنگی در این مراسم تجلیل شد.

انتهای پیام/پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد