images
۱۴:۵۶ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد؛

تحصیل ۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان/ جذب دانشجویان خارجی به منظور معرفی دستاوردهای پزشکی کشور

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ورود دانشجویان کشورهای مختلف به این دانشگاه می تواند راه بسیار خوبی برای توسعه و معرفی دستاوردهای ما در حوزه های آموزشی و پزشکی باشد.

به گزارش صاحب نیوز؛ طاهره چنگیز پیش از ظهر امروز در آئین گرامیداشت اعضاء هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به مناسبت هفته معلم بیان کرد: این دانشگاه از حضور 830 عضو هیئت علمی بهره می برد و 10 هزار دانشجو در رشته های مختلف علوم پزشکی در حال تحصیل هستند.

وی ادامه داد: 35 درصد از دانشجویان این دانشگاه در حال تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند که این روند در جهت پیشرفت کیفیت حرکت می کند.

* باز شدن راه ورود دانشجویان خارجی به اصفهان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان بیان کرد: برای این که بتوانیم در جوامع بین المللی بیشتر ورود پیدا کنیم، راه جذب دانشجویان خارجی در رشته های خاص در دوره های عمومی و تحصیلات تکمیلی ایجاد کردیم.

چنگیز تاکید کرد: ورود دانشجویان کشورهای مختلف به این دانشگاه می تواند راه بسیار خوبی برای توسعه و معرفی دستاوردهای ما در حوزه های آموزشی و پزشکی باشد.

وی با اشاره به جایگاه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مقایسه با سایر دانشگاه های مرتبط تصریح کرد: این دانشگاه امروزه در حوزه های مختلف علمی حرف برای گفتن دارد و این تلاش ها معطوف به دوره خاصی نبوده؛ چرا که مانند نگهداری از یک نهال، تلاش مستمری بوده که امروز هم به ما رسیده است.

* اساتید بازنشسته در کسوت استاد راهنما

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هم در این مراسم اظهار کرد: اساتید بازنشسته از افتخارات و سرمایه های این دانشگاه محسوب می شوند که یکی از اولویت های کاری ما، تجلیل از این افراد است.

محمدرضا صبری افزود: تمهیداتی پیش بینی شده تا از اساتید بازنشسته بهره های بیشتری ببریم و برای همین امر، زمینه هایی فراهم شده تا این افراد از امکانات آموزشی و پژوهشی بیشتری استفاده کنند.

وی ادامه داد: مجوزهای لازم برای این که اساتید بازنشسته به عنوان استاد مشاور پایان نامه ها در دانشگاه فعالیت کنند صادر شده و بسیار لازم است تا از تجربیات ارزنده این اساتید استفاده شود.

* در جذب دانشجوی خارجی عقب هستیم

صبری با اعلام اینکه در زمینه جذب دانشجوی خارجی از دیگر دانشگاه ها مقداری عقب تر هستیم خاطر نشان کرد: جذب دانشجویان خارجی موضوع مهمی است که می تواند دستاوردهای بسیار خوبی برای ما داشته باشد و برای مقدمات این کار در دانشگاه فراهم شده و آموزش بین الملل را در دستور کار خود قرار داده ایم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان بیان کرد: کیفیت آموزش علوم پزشکی در اصفهان در رده مناسبی قرار دارد و بسیاری از افراد برای تحصیل، این دانشگاه را از اولویت های مهم خود قرار می دهند.

وی در پایان گفت: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مفتخر است که با اعضای هیئت علمی بسیار توانمند توانسته است در بسیاری از حوزه های تخصصی و فوق تخصصی پزشکی دانشجو جذب کرده و بهترین کیفیت آموزشی را ارائه کند.

در این مراسم از اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه تجلیل شد.

انتهای پیام/گ.پ