82321360-71199002
۰۰:۰۸ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۱

دهیار روستای کلوسه خبر داد؛

عشایر در گردنه های فریدونشهر گرفتار شدند/مردم روستای کلوسه به کمک شتافتند

دهیار روستای کلوسه گفت: عشایر که در حال عزیمت به سمت ییلاق بودند، در گردنه کلوسه شهرستان فریدون‌شهر گرفتار برف شدند.

اسماعیل طاهری در گفتگو با صاحب نیوز بیان کرد: سامانه بارشی حاضر در منطقه فریدون‌شهر از جمله گردنه کلوسه، به صورت بارش برف فعال است.

دهیار روستای کلوسه ادامه داد: عشایر کوچ رو بختیاری که با ورود به شهرستان در حال عزیمت به سمت ییلاق خود هستند، در این گردنه گرفتار برف به همراه کولاک و سرما شده، مواد غذایی آن‌ها از بین رفته و دام‌هایشان پراکنده شده است.

وی خاطر نشان کرد: مردم روستای کلوسه با دیدن وضعیت 20 خانواده عشایر گرفتار شده، با بردن هیزم و آذوقه در شرایط کولاک و برف برای آن‌ها و انتقال زنان، کودکان و کهن‌سالان به منازل خود، به یاری آن‌ها شتافتند.

دهیار روستای کلوسه همچنین گفت: احشام عشایر در کولاک پراکنده و تعدادی هم تلف شدند که دغدغه این عشایر، نجات دام ها به عنوان تنها دارایی شان است.

طاهری با بیان این که هم اکنون تعداد زیادی از عشایر وارد شهرستان شده و با بارش کم سابقه این روزها به دردسر افتاده‌اند، بیان کرد: از مجموعه مدیریت بحران شهرستان می خواهیم تا به کمک امدادگران هلال احمر بیایند و عشایر گرفتار را نجات دهند.

گردنه کلوسه بخشی از جاده اصلی منطقه پشتکوه دوم شهرستان فریدون‌شهر است که سال‌هاست با کم‌ترین بارش برف مسدود می‌شود و همیشه در فصل بارش‌ها، چالشی برای شهرستان و به ویژه هفت روستای آن منطقه است.

انتهای پیام/گ.ف