thum-730c08f23b6e80c56fdc-photo6008293028583811442
۲۳:۴۱ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۰

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت خبر داد؛

سهم ده درصدی وزارت بهداشت از کل دارایی های دولت/بودجه وزارت بهداشت دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت گفت: میزان دارایی های فیزیکی احصاء شده دولت در قالب اموال غیر منقول پنج هزار میلیارد تومان است که با فرض سهم حدود ۱۰ درصد این وزارتخانه از کل دارایی های دولت، این مقدار برابر ۵۰۰ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش صاحب نیوز؛ سیدعلی صدرالسادات پیش از ظهر امروز در همایش مدیران دفاتر فنی که با عنوان «تأمین منابع مالی و مدیریت دارایی ها» برگزار شده بود، بیان کرد: برای مدیریت دارایی های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بلند مدت و همچنین تبدیل آن ها به ثروت عمومی و نیازمندی های جدید، اقداماتی در دستور کار قرارگرفته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ادامه داد: بر راه اندازی صندوق توسعه زمین و مسکن در این وزارتخانه تأکید داریم و این ساختار می تواند در قالب هیئت امنایی و به صورت غیر دولتی اداره شود تا مقررات عمومی حاکم بر آن قابل انعطاف باشد.

وی افزود: منابع غیرمالی، انسانی، دانش و مهارت هم جزء دارایی های این وزارتخانه محسوب می شود و بهره وری بیشتر از تجهیزات و دارایی های ثابت مانند اموال و مستغلات از جمله مهم ترین اهداف تأمین منابع مالی و مدیریت دارایی است.

صدرالسادات خواستار نگاه ساختاری به دارایی های این وزارتخانه شد و خاطر نشان کرد: پیاده کردن تفکر دولتی پیگیری نمی شود و برای مدیریت دارایی ها سه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در دست اجراست که در برنامه کوتاه مدت مدیریت بهره وری و کنترل برای پایش دارایی انجام می شود.

معاون وزیر بهداشت در تشریح برنامه میان مدت هم گفت: در برنامه میان مدت نیز موضوع مدیریت نگهداری دارایی ها، بهینه سازی آن ها و همچنین توازن بین تعداد ارزیابی ها و جلوگیری از خرابی تجهیزات و کاهش هزینه ها اجرا خواهد شد.

به گفته معاون وزیر بهداشت، میزان دارایی های فیزیکی احصاء شده دولت در قالب اموال غیر منقول پنج هزار میلیارد تومان است که با فرض سهم حدود 10 درصد این وزارتخانه از کل دارایی های دولت، این مقدار برابر 500 هزار میلیارد تومان است.

وی در ادامه مباحث بودجه ای وزارت بهداشت تصریح کرد: این اعداد و ارقام در حالیست که بودجه این وزارتخانه در سال، دو هزار و 500 میلیارد تومان است.

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت در پایان گفت: مکانی را برای جابجایی دانشگاه علوم پزشکی تهران از کمیته امداد امام خمینی(ره) به مبلغ 720 میلیارد تومان خریداری شده که 300 میلیارد تومان به صورت نقدی پرداخت و باقی آن هم به صورت وام و فروش دارایی های دانشگاه تأمین می شود.

 انتهای پیام/ت.ت