سیل
۱۱:۲۶ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۱

اتفاقی ناگهانی پس از 33 سال؛

سیل به سراغ شاهین شهر آمد/مردم تا ساعت چهار صبح سیلاب منازل را تخلیه می کردند

خیابان های فردوسی، حافظ و پروین اعتصامی مناطقی بودند که سیل شاهین شهر در ساعت ۲۱ شب گذشته را تجربه کردند و مردم تا ساعت چهار بامداد، مشغول تخلیه سیلاب از منازل و فروشگاه های خود بودند.

به گزارش صاحب نیوز؛ فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه در رابطه به وقوع سیل ناگهانی در این منطقه گفت: بارندگی و جاری شدن آب در کانال یاقوت آباد و جهاد آباد در بالادست شاهین شهر و همچنین کافی نبودن گنجایش کانال انتقال سیلاب، موجب روان شدن آب در فروشگاه ها و مجتمع های تجاری و منازل مسکونی شد.

علیرضا بصیری ادامه داد: دستگاه های خدمت رسان و امدادی در همان ساعات اولیه وارد عمل شدند و تا نیمه های  شب به فعالیت خود ادامه دادند.

بارش های شب گذشته در شاهین شهر هم خوشحالی مردم را به همراه داشت و هم نگرانی آن ها به دلیل وقوع سیلاب را به بار آورد؛ چرا که سیلاب در شاهین شهر وارد مغازه ها، منازل و پارکینگ ها شده بود. آخرین باری که شاهین شهر سیل را تجربه کرده بود مربوط به سال 1364 است که اتفاق شب گذشته تجربه بعدی مردم این منطقه بود.

شهردار شاهین شهر در این رابطه گفت: بسیاری از حجم سیل به سمت مسیر سیلاب هدایت شد، امّا مازاد گنجایش کانال در پنج کیلومتری شاهین شهر منحرف شد و به محله های شاهین شهر رسید.

مسیل یا سیلابی، مسیری برای روان سازی عبور آب و همچنین جمع آوری این آب از حوزه آب ریز احداث شده است. این کانال از قدیم و به صورت سنتی مسیر عبور آب‌های سطحی از بالای دشت برخوار و میمه به سمت جنوب بود.

خیابان های فردوسی، حافظ و پروین اعتصامی مناطقی بودند که سیل شاهین شهر در ساعت 21 شب گذشته را تجربه کردند و مردم تا ساعت چهار بامداد، مشغول تخلیه سیلاب از منازل و فروشگاه های خود بودند.

انتهای پیام/ت.ت