Capture
۱۵:۴۱ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۱

فرازی از خطبه های نماز جمعه لنجان؛

تنها فایده برجام ابطال نظریه تعامل با کدخدا بود/پیشرفت های هسته را آغاز کنید و به دامان ملت بازگردید

بی‌ اعتمادی و ابطال نظریه کدخدامنشی امریکا و لزوم اقدام انقلابی مسئولان در بازگشت به فعالیت‌های هسته‌ای در کشورمان سرخط مطالب مطرح شده در خطبه‌های نماز جمعه لنجان بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه فولادشهر با تأکید بر حفظ انسجام در خانواده‌ها اظهار کرد: خانواده نهاد مقدسی است که در روایات و آیات یک سری اصولی برای حفظ این تقدّس ذکر شده است.

امام جمعه فولادشهر تقویت جنبه‌های مذهبی و دینی را یکی از مؤلفه‌های تحکیم بنیان خانواده دانست و خاطر نشان کرد: اگر چنان چه خودِ پدر و مادر به عبادت و بندگی خدا اهمیت بدهند، فرزندان هم از این موضوع تبعیت می‌کنند.

وی با اشاره به خروج امریکا از برجام متذکر شد: خروج امریکا از برجام نشان داد که منطق رهبر معظم انقلاب در نام‌گذاری سال های اخیر بر محور اقتصاد مقاومتی از چه استحکامی برخوردار است.

خطیب نماز جمعه فولادشهر افزود: ۱۰ سال نام‌گذاری‌ها بر محور تحکیم بنیان‌های اقتصادى کشور نشان می‌دهد که رهبر معظم انقلاب با درک هوشمندانه طراحى دنیاى غرب در وابسته کردن اقتصاد ایران به خارج مرزها و شکل‌گیری اقتصاد واردات ‏محور، به‌خوبی نقشه دشمن را درک کرده و پادزهر آن ‏را که همان عمل کردن به نسخه اقتصاد مقاومتى است، ارائه فرمودند.

امام جمعه فولادشهر همچنین تأکید کرد: اگر در 10 سال گذشته، همه قوا و نهادهای کشور به‌ویژه قوه مجریه و دولت ها با تمام تلاش و توان برای تحقق اقتصاد مقاومتی به میدان می‌آمدند، به‌طور حتم امروز به درجه‌ای از استحکام در بنیان های اقتصاد رسیده بودیم که از تحریم‌های نظام سلطه بدون کم ترین حاشیه و هزینه‌ای مقتدرانه عبور می‌کردیم.

وی تنها فایده برجام را ابطال نظریه تعامل با کدخدا دانست و تصریح کرد: چنانچه افرادی امروز به این فهم رسیده باشند که اعتماد به امریکا اشتباه بود، جای تبریک و البته شکر دارد.

سرافراز یادآور شد: خروج امریکا از برجام به هیچ‌ وجه به معنای بستر سازی برای جنگ و برخورد نظامی نیست و به حول و قوه الهى، ملت ایران از این چالش سرنوشت ‏ساز هم به سلامت عبور خواهد کرد.

وی با تأکید بر این که با دشمن خارجی به‌ویژه امریکا باید از موضع قاطع و اقتدار گونه سخن گفت، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز در اوج اقتدار قرار دارد و آمریکایی‌ها با چالش‏ ها و مشکلات اساسی چه در داخل و چه در فضاى بین‌الملل دست‌ و پنجه نرم می‌کنند.

خام لبخندهای موزیانه شدید

حجت‌الاسلام حسن صفرزاده هم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زاینده‌رود گفت: رعایت ظواهر اسلامی جامعه در مقوله‌ هایی نظیر روزه و حجاب، قبل از آن‌ که موضوع دینی باشد یک ضرورت قانونی است.

وی با اشاره به خروج یک‌ جانبه امریکا از برجام خاطرنشان کرد: همه ما صحبت‌های سخیف، بی مغز، توهین آمیز، تهدید گونه و پر از دروغ رئیس عربده کشان مدعی ترقی و پیشرفت آمریکا را شنیدیم.

حجت‌الاسلام صفرزاده با بیان این که دولتمردان کشورمان در ماجرای برجام علی رغم توصیه‌های رهبر انقلاب، خام لبخندهای موزیانه دشمنان شدند، متذکر شد: مسئولان باید از خوش‌بینی‌های بی جا به دشمن دست بردارند و مذاکرات فرسایشی را رها سازند.

خطیب نماز جمعه زاینده‌رود خطاب به افرادی که خواهان مذاکره با غرب بودند، یادآور شد: توصیه‌های خردمندانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی که بارها زنگ خطر را برای شما به صدا درآوردند را شنیدید و با نادیده گرفتن هشدارها، گفتید این‌ گونه نیست که البته دیدید که چنین بود.

وی با تأکید بر این که دولت مردان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در معرض یک آزمون بزرگ دیگری قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: مسئولان بر حفظ عزّت و اقتدارِ ملت ایران به جد پافشاری کنند و از وعده‌های پوچ و سراب گونه دشمن، چشم‌پوشی کنند.

امام جمعه زاینده‌رود متذکر شد: با اقدام انقلابی پیشرفت‌های علمی و فعالیت‌های هسته‌ای سالم و بشر دوستانه را از نو آغاز کنید و تا فرصت هست، اشتباهات خود را جبران کرده و به دامان ملت، باز گردید.

انتهای پیام/ن