نماز جمعه شهرستان نطنز
۱۶:۰۷ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۱

فرازی ار خطبه های نماز جمعه نطنز و بادرود؛

اروپا در برجام خواسته های امریکا را دنبال می کنند/در دوران تحریم ها رشد چشمگیری داشتیم

خروج آمریکایی ها از برجام، ادامه دادن برجام با اروپایی ها، روز روابط عمومی، هفته هلال احمر، دهه نکوداشت مساجد، تجاوز اسرائیل به سوریه و نقش مجلس در قضیه برجام از مهم ترین مطالب مطرح شده در خطبه های نماز جمعه نطنز و بادرود بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه نطنز در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک هفته هلال احمر اظهار کرد: اعضای جمعیت هلال احمر همواره در بسیاری از مشکلات حضور داشته و پا به رکاب بسیاری از گره ها را باز کردند.

حجت الاسلام روح الله امینی با اشاره به روز روابط عمومی هم افزود: بعضی از ادارات شهرستان نطنز برخورد مطلوبی با ارباب رجوع ندارند و شأن آن ها با مراجعه به آن ادارات حفظ نمی شود، این مسئله هم با فرماندار در میان گذاشته شده است و امیدواریم با تذکر به آن ها این روند بهبود پیدا کند.

وی به سال روز تحریم تنباکو توسط میرزای شیرازی در سال ۱۲۷۰ اشاره کرد و گفت: با این فتوای تاریخی خطر جدّی استعمار انگلیس بر سر ایران برداشته شد و ناصرالدین شاه به زانو درآمد؛ امّا دشمن رمز پیروزی مردم مسلمان ایران در پیروی از روحانیت را فهمید.

خطیب جمعه نطنز با تاکید بر این که دشمنان تمام تلاش خود را برای مخدوش کردن چهره روحانیت به کار گرفته اند، تصریح کرد: یکی از مهم ترین اهداف دشمنان انقلاب که در شبکه های اجتماعی بیگانه نیز دنبال می شود، ضربه زدن به مقام روحانیتی است که بدون هیچ چشم داشت مادی، فقط برای دین و مردم خدمت می کنند.

حجت الاسلام امینی ادامه داد: آن ها می خواهند روحانیت را بزنند تا سر بزنگاه نتوانند علیه دسیسه های آن ها اقدامی انجام دهند.

وی به موضوع برجام و خارج شدن امریکا از برنامه جامع اقدام مشترک اشاره و بیان کرد: موضوع برجام، مذاکره و اعتماد به امریکا از اول اشتباه بود اما متأسفانه مسئولان کشور به هیچ یک از سخنان رهبر معظم انقلاب که به اقرار بسیاری از خارجی ها از سیاست مدارترین افراد در جهان است، گوش نداده و فرجام برجام را به این جا رساندند.

حجت الاسلام امینی از صحبت ها برای ادامه دادن برجام با کشورهای اروپایی نیز انتقاد کرد و با تأکید بر این که مسئولان باید دشمن شناس شوند، گفت: اروپایی ها در قضیه برجام نوکر امریکا هستند و با این که بر ماندن در برجام تاکید می کنند، امّا در اصل سه موضوع  حمایت نکردن جمهوری اسلامی از محور مقاومت، محدودیت موشکی کشور و مادام العمر شدن محدودیت های هسته ای که از خواسته های امریکاست را دنبال می کنند.

وی نقش مجلس در این زمان حساس را در راهبری امور به سمت تأمین منافع ملت حیاتی خواند و تاکید کرد: بدون شک اگر کسی در این موقعیت بسیار حساس تصمیم اشتباهی بگیرد مورد لعن و نفرین نسل های آینده قرار خواهد گرفت.

امام جمعه نطنز رمز پیروزی را در مقاومت و گوش دادن به فرامین رهبر معظم انقلاب دانست و اضافه کرد: مسئولان باید هوشیاری خود را حفظ کنند تا مبادا تصمیمی گرفته نشود که به عزت و استقلال ملت ایران ضربه وارد کند.

وی به موشک پرانی های اخیر اسرائیل به سوریه اشاره کرد و این دست و پا زدن های اسرائیل را نشانه درماندگی خواند و خاطر نشان کرد: رژیم صهیونیستی با این اقدامی که از روی استیصال صورت می دهد لحظه مرگش را نزدیک تر می کند.

خروج آمریکایی ها از برجام را به فل نیک می گیریم

امام جمعه بادرود هم در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن انتقاد شدید از عملکرد امریکایی ها در طول اجرای برجام و تصمیم اخیر آن ها بر خارج شدن از آن اظهار کرد: خروج امریکایی ها از برجام را به فال نیک می گیریم و به طور حتم ملت ایران از این تصمیم امریکا به عنوان یک فرصت استفاده خواهند کرد تا در آینده مشخص شود که این خروج برای جمهوری اسلامی ایران یک نعمت بوده است.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی افزود: همان طور که رهبر معظم انقلاب بارها تأکید می کردند، امریکایی ها باز هم بر اساس تجارب قبلی جمهوری اسلامی ایران، بی اعتمادی خود را نه تنها برای ملت ایران بلکه برای جهانیان به اثبات رساندند.

وی با تأکید بر این که جمهوری اسلامی در سایه تحریم ها در بسیاری از حوزه ها به رشد و پیشرفت چشم گیری رسیده است، گفت: این که امریکا بعد از خروج از برجام به طور مداوم بر طبل تحریم ها می کوبد، به طور حتم مردم را از اهداف و آرمان های خود باز نخواهد داشت همانطور که قبل از برجام نیز به طور مستمر و با هزینه های نجومی تلاش می کردند تا با بهانه های واهی طرح براندازی را اجرا کنند.

خطیب جمعه بادرود خطاب به مسئولان با اشاره بر ضرورت تحقق شعار سال برای مصون مانند اقتصاد جامعه از هجمه های خارجی، تصریح کرد: همان طور که در بحث دفاعی و نظامی در دنیا از قدرتمند ترین ها هستیم، اگر حوزه اقتصادی را با فعالیت های ابتکاری و مدیریت جهادی درمان کنیم هرگز این اقتصاد در برابر هیچ تحریمی صدمه پذیر نخواهد بود.

وی پیروزی حزب الله در انتخابات اخیر این کشور را به ملت لبنان و جبهه مقاومت تبریک گفت و ادامه داد: این حضور مردم در صحنه و رقم خوردن پیروزی حزب الله، نشان از درایت و فهم بالای سید حسن نصرالله در مدیریت بحران سیاسی اخیر در لبنان که به دست امریکا، اسرائیل و آل سعود رقم خورده بود، داشت و مردم لبنان با این انتخاب خود نشان دادند که حنای دشمنان مقاومت و به خصوص آل سعود دیگر برای آن ها رنگی نخواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان به عنوان ماه میهمانی خدا و نزول قرآن، اظهار امیدواری کرد تا هر شخص در هر پست و مقامی که هست تلاش کند تا هم زمینه برای بهره بردن اقشار مختلف مردم و به خصوص نسل های جوان و نوجوان از فیوضات این ماه الهی فراهم شود و هم آن ها بتوانند نفس خود را در راه حرکت به سمت دین تقویت کنند.

انتهای پیام/ن