n82643786-71828757
۰۹:۰۷ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۳

در دیدار استاندار اصفهان با رئیس سازمان فنی و حرفه ای مطرح شد؛

اصفهان پایلوت طرح های فنی و حرفه ای در کشور شود/ آموزش های مهارتی باید در برنامه ریزی استان ها مورد توجه قرار گیرد

استانداراصفهان گفت: روحیه پرتکاپو بودن، اعتلا طلبی و تنوع فعالیت های کاری استان که در طولانی مدت به مهارت و گره خوردن این مهارت با فرهنگ و آداب و رسوم مردم تبدیل شده، زمینه رشد و انگیزه کاری را در مردم ایجاد کرده و شرایط را برای اجرای طرح های پایلوت در استان فراهم کرده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن مهرعلیزاده در دیدار رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های استان اصفهان، اظهارکرد: روحیه پرتکاپو بودن، اعتلا طلبی و تنوع فعالیت های کاری استان که در طولانی مدت به مهارت و گره خوردن این مهارت با فرهنگ و آداب و رسوم مردم تبدیل شده، زمینه رشد و انگیزه کاری را در مردم ایجاد کرده و شرایط را برای اجرای طرح های پایلوت در استان فراهم کرده است.

استانداراصفهان یکی از مشکلات سازمان های فنی و حرفه ای در گذشته را اداره محور بودن به جای پروژه محور بودن عنوان کرد و افزود: باید از فرصت بوجود آمده و دیدگاه مدیران استان مبنی بر نگاه پروژه ای به مسائل استفاده کرد.

وی با اشاره به لزوم ارتباط با صنوف مختلف به منظور آموزش اصناف و ارائه مدرک به آنان افزود: باید مردم احساس کنند فردی که گواهی آموزش فنی و حرفه ای را دارد از نظر مهارت و همچنین قیمت خدمات ارائه شده قابل اعتماد است و در صورت نداشتن مهارت سازمان فنی و حرفه ای پاسخگو است و این طرح می تواند از اصفهان آغاز شود.

محسن مهرعلیزاده به طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی اشاره کرد و افزود: این طرح فرصت خوبی برای ارتباط بیشتر اتاق اصناف و سازمان فنی و حرفه ای است که این سازمان در مسیر این طرح داخل خانواده مهارت آموزی در سطح جامعه قرار می گیرد.

سلیمان پاک سرشت نیز در این دیدار اظهارکرد: اصفهان استان پیشرو در زمینه های فنی و حرفه ای است و می تواند در کنار برنامه های آموزشی و اشتغال کمک کننده به برنامه های استان باشد.

وی با بیان اینکه از سال ۹۷ مباحث اصلی آموزش های فنی و حرفه ای ارتباط با بازارکار و به صورت منطقه ای صورت می گیرد، افزود: این برنامه ریزی ها نیاز به همفکری و برنامه ریزی و تعامل استانی و کشوری دارد.

پاک سرشت از ارتباط این سازمان با اداره کل آموزش و پرورش خبر داد و افزود: با تاکیدات رئیس جمهور در زمینه ی لزوم آموزش های فنی و حرفه ای، فرصت مغتنمی ایجاد شده است که کاستی های موجود در حوزه ی آموزش را بتوانیم با جهت گیری هایی که در خصوص آموزش های مهارتی وجود دارد جبران نماییم و در این راستا اقدامات خوبی در حال انجام است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه آموزش های مهارتی باید در برنامه ریزی استان ها مورد توجه قرار گیرد، اظهارکرد: با توجه به پتانسیل موجود در استان و با ایجاد شورای مهارت و تدوین سند مهارتی برای استان، تحولی در آموزش های مهارتی و جهت گیری آموزش ها در بازار کار ایجاد می شود.

انتهای پیام/ن