صفحه اصلی » سیاسی » شرط لازم تبدیل تهدید به فرصت در جنگ اقتصادی، حضور مردم است/ ضعف در اقتصاد کلان دلیل اصلی امتیاز دادن در برجام

نماینده مردم اصفهان در مجلس:

شرط لازم تبدیل تهدید به فرصت در جنگ اقتصادی، حضور مردم است/ ضعف در اقتصاد کلان دلیل اصلی امتیاز دادن در برجام

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه در قسمت اقتصاد خرد خوب عمل کرده ایم اما در اقتصاد کلان چون تولید، صنعت، کشاورزی ضعیف عمل کردیم، گفت: یکی از دلایل اصلی امتیاز دادن و عدم امتیاز گیری در برجام همین مباحث اقتصادی بود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۳ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛حمیدرضا فولادگر پیش از ظهر امروز در جمع روحانیون حوزه علمیه اصفهان در نشستی بصیرتی پیرامون تشریح مباحث اقتصادی کشور اظهار کرد: بدون شک مباحث اقتصادی به مباحث سیاسی و اجتماعی نیز گره خورده است.

وی بیان کرد: شرایط کشور به گونه ای است که از طرفی تهدید وجود دارد و از طرفی فرصت وجود دارد که می توان از تهدیدها به عنوان فرصت استفاده کرد، براین اساس تحریم هایی که در سال های گذشته شکل گرفت یک تهدید جدی برای اقتصاد است که می توان به فرصت تبدیل کرد.

فولادگر در رابطه با چگونگی تبدیل تهدید به فرصت در عرصه اقتصادی عنوان کرد: در تحریم ما مجبور به تولید داخلی شده و موانع تولید داخلی را برطرف کرده و موانع کسب و کار را برطرف می کنیم و اقتصاد را مردمی می کنیم و همانطور که در جنگ نظامی حضور مردم خطر را دفع کرد در جنگ اقتصادی نیز با حضور مردم تهدیدها تبدیل به فرصت می شوند.

وی افزود: در این سال ها به خاطر تحریم ها شرکت های دانش بنیان داخلی اقدامات چشمگیری انجام دادند و در سال های اخیر پیشرفت های زیادی را به چشم دیده ایم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه در قسمت اقتصاد خرد خوب عمل کرده ایم اما در اقتصاد کلان چون تولید، صنعت، کشاورزی و اصلاح الگوی کشت و … ضعیف عمل کردیم، تصریح کرد: دشمن از همین طریق به ما فشار وارد کرده که یکی از دلایل اصلی امتیاز دادن و عدم امتیاز گیری در برجام همین مباحث اقتصادی بود.

وی ادامه داد: نقطه ضعف های اقتصادی سبب شد تن به مذاکرات بدهیم و اگر در بخش اقتصاد کلان قوی تر عمل می کردیم و همچون اقداماتی که در بخش اقتصاد خرد انجام شد در اقتصاد کلان انجام می شد، افراد معتقد و متعهد مسئولیت می گرفتند.

فولادگر افزود: وجود افراد بی انگیزه در مسئولیت های کشور که صدای شخص رئیس جمهور را نیز درآورد موجب عدم موفقیت در عرصه اقتصاد کلان شد.

رئیس کمیسیون حمایت از کالای تولید ایرانی مجلس با اشاره به اینکه عدم ارتباط بانکی دنیا با بانک های ما صرفا به علت تحریم نیست، عنوان کرد: بانک های ما مشکلاتی دارند که در اثر مجموعه کم کاری ها و بی دقتی ها است که اگر در بخش اقتصاد کلان قوی تر عمل کرده بودیم، بهتر می شد نتیجه گرفت.

وی در ادامه افزود: با گره زدن مشکلات اقتصادی به معادلات بیرون و دو سال منتظر پسابرجام ماندن و یک سال انتظار برای تصمیم ترامپ هیچ گره ای از مشکلات اقتصاد برطرف نشد و در طول این سال ها از ظرفیت اقتصادی چین، روسیه و کشورهایی که با ما روابط بهتری دارند نیز استفاده نشد در حالی که اگر وقتی که روی برجام گذاشته شد بر این روابط صرف می شد نتیجه بهتری می گرفتیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خاطرنشان کرد: در سیاست خارجی اتفاقی که موجب رفتار جدید آمریکا شد این بود که استکبار جهانی متوجه شد در چند سال اخیر شکست سختی در معادلات منطقه از جمهوری اسلامی و گفتمان مقاومت خورد.

وی با بیان اینکه عده ای که از اقدامات مستشاری جمهوری اسلامی در منطقه انتقاد می کنند درک درستی از سیاست ندارند، عنوان کرد: دنیای امروز دنیای گذشته نیست که معادلات امنیت ملی و سیاسی کشورها درون مرزهای خودشان حل و فصل شود که خیال کنیم اگر ما به سوریه و فلسطین کمک نمی کردیم کسی با ما کاری نداشت بلکه اگر این جبهه ها را به استکبار جهانی واگذار می کردیم پس از آن نوبت به واگذاری منطقه جغرافیایی خودمان می رسید و باید آماده جنگ در داخل کشور می شدیم که بالتبع از پس محاصره سراسری دول استکباری بر نمی آمدیم و محکوم به شکست بودیم.

انتهای پیام/پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99