1503722874_3
۱۶:۴۹ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۳

در سی و دومین جلسه شورای شهر اصفهان مطرح شد؛

شورای پنجم شهر اصفهان با گذشت ۹ ماه هنوز کاری برای مردم نکرده است!

عضو شورای شهر اصفهان گفت: ما به عنوان متولی و تصمیم گیر کلانشهر اصفهان هستیم و باید از خود بپرسیم آیا تا به اینجای کار و در این ۹ ماه به هدف‌های تبیین شده نزدیک شده‌ایم؟ که به نظر نمی‌رسد در این ۹ ماه کاری برای مردم نکرده‌ایم.

به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا نصر اصفهانی نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان صبح امروز به دلیل غیبت فتح ­الله معین رییس شورای اسلامی شهر اصفهان، نطق پیش از دستور سی و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان را قرائت و اظهارکرد: در هفته گذشته شاهد صدور فرمان خروج آمریکا از برجام بودیم و طی این اقدام خوی استکباری آمریکا بیش از پیش بروز و ظهور پیدا کرد و نشان داد آمریکا حتی حاضر به حضور در معاملات برد- برد نیست و تنها به دنبال نشان دادن برتری خود است.

وی بابیان اینکه برجام نشان داد دستاوردهایی که جمهوری اسلامی در این زمینه به دنبال آن بود محقق شده و خروج آمریکا نیز قطعا به خیر و صلاح جمهوری اسلامی ایران است، گفت: البته امیدواریم با سیاست های دولت زمینه های رشد و تعالی ایران اسلامی فراهم شود.

نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان بابیان اینکه جای تأسف دارد پس از گذشت بیش از ۶ ماه، اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان هنوز با سرپرست اداره می شود، بیان کرد: از وزیر محترم آموزش و پرورش، نمایندگان مجلس و استاندار اصفهان تقاضا دارم ضمن توجه به مصالح آموزش و پرورش پیش از این اجازه ادامه یافتن وضعیت کنونی را ندهند.

نصر اصفهانی با اشاره به آخرین جمعه ماه شعبان، گفت: پیامبر گرامی اسلام در این روز به ایراد خطبه ای می پردازند و ضمن مژده فرار رسیدن ماه مبارک رمضان می فرمایند «رمضان، ماه رحمت و برکت و مغفرت الهی است و انسان ها از صفت کرامت خداوند می توانند استفاده کنند زیرا هر عملی انجام دهند مورد قبول بوده و هر نفس افراد روزه دار، تسبیح الهی و خوابیدن آنها نیز عبادت است».

* شهر اصفهان بیش از 135 هزار بازنشسته و مستمری بگیر دارد

اصغر برشان در نطق میان دستور خود تصریح کرد: شهر اصفهان بیش از 135 هزار بازنشسته و مستمری بگیر دارد و با احتساب خانوار آنها جمعیتی حدود 300 هزار نفر یعنی یک چهارم کل جمعیت شهر اصفهان شامل این گروه می‌شوند و به همین منظور لازم است همه سازمان‌های متولی در یک همکاری متقابل همه امکانات مورد نیاز آن‌ها را فراهم کنند.

این عضو شورای شهر بابیان اینکه کماکان کمبود سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر دیده می‌شود، گفت: گردشگران داخلی و خارجی از این کمبود رنج می‌برند و لازم است با مطالعات صحیح و کارشناسی این مشکل رفع و سرویس‌های بهداشتی مدرن، تمیز و در خور شان مردم شهر اصفهان جانمایی شود.

* 83 درصد مردم از خدمات شهرداری اصفهان بی اطلاعند

کورش محمدی در نطق میان دستور گفت: 83 درصد مردم از مجموع خدمات شهرداری اصفهان بی اطلاع هستند و باید مکانیزم‌های ایجاد شده در راستای شفاف سازی به اطلاع مردم برسد و ساز و کارهای شفاف سازی در شهرداری اصفهان اتخاذ شود.

این عضو شواری شهر اصفهان افزود: آسیب‌های اجتماعی در جامعه بیش از آنچه که مورد توجه و عمل قرار بگیرد تبدیل به ابزاری برای شعار دادن توسط گروه ­های سیاسی شده‌اند و باید شهرداران و مدیران مناطق در رابطه با حقوق گروه‌های مختلف اجتماعی آگاه شوند.

* شورای شهر در این 9 ماه برای مردم کاری نکرده است

امیر احمد زندآور در بخش تذکرات جلسه تصریح کرد: بارندگی‌های اخیر زمینه غافل‌گیر شدن معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان را فراهم کرد به همین منظور باید اقداماتی اندیشیده شود تا دیگر شاهد این‌گونه غافلگیری‌ها نباشیم.

مهدی مزروعی نیز در در بخش تذکرات گفت: بنده نمی‌دانم چرا هیچ‌یک از تذکراتی که تاکنون ارائه داده ام به نتیجه نرسیده‌ است پس برای اخرین بار در زمینه تدوین اساسنامه سازمان‌ها تذکر می دهم و اگر این بار به نتیجه نرسید مجبور می‌شوم تذکر خود را به صورت مکتوب ارائه دهم.

عباسعلی جوادی با ارائه تذکر به اعظای شورای شهر، گفت: ما به عنوان متولی و تصمیم گیر کلانشهر اصفهان هستیم و باید از خود بپرسیم آیا تا به اینجای کار و در این 9 ماه به هدف‌های تبیین شده نزدیک شده‌ایم؟ که به نظر نمی‌رسد در این 9 ماه کاری برای مردم نکرده‌ایم.

انتهای پیام/گ.پ