اگر کمی بر روی این شعار تامل شود، دریافت خواهیم کرد که اقتصاد یک کشور هیچ گاه پیشرفت نخواهد کرد مگر اینکه ان کشور بر روی اقتصاد و تولید داخلی خود متکی شود.

چنانچه در دنیای امروز می بینیم غول های اقتصادی دنیا توانسته اند با در دست گرفتن نبض بازارهای کشور های مختلف پیشرفته یا در حال توسعه، علاوه بر ساختن کشور خود و معرفی آن به عنوان یک کشور تاثیرگذار، معادلات جهان را نیز تغییر دهند.

کشورهایی مانند چین و ژاپن در دنیای امروز توانسته اند با تولید داخلی و اتکا به توان ملی خود در چند سال اخیر معادلات جهانی را تغییر دهند و با اکثر کمپانی های معروف و قدیمی در سراسر دنیا بر سر کالاهایشان رقابت کنند.

ژاپن جزء کشورهایی بود که در جنگ جهانی دوم شکست سنگینی از آمریکا خورد و در این کشور چیزی جز یک فاجعه انسانی و جنایت ضد بشری دیده نشد ولی با همت ملی و اتکا به توان داخلی خود توانست طی مدت مشخص خود را به استانداردهای نرمال برساند.

همچنین کشور چین در مرحله اول با روی آوردن به ساده زیستی، پشتکار، کنترل جمعیت و دعوت از سرمایه داران خارجی به منظور انتقال کارخانه های خود به خاک چین و نیز در اختیار گذاشتن کارگر با حقوق متعادل توانست تبدیل به یک غول اقتصادی در جهان بشود.

اما کشور ما جمهوری اسلامی ایران است، کشوری با ظرفیت های بالای طبیعی از لحاظ معدنی، نفتی و گازی، دارای شرایط اقلیمی مناسب و چهارفصل و ویژگی های یک کشور مسلمان با روحیه و عزم جهادی که همه و همه باعث شده بتوانیم هم از لحاظ گردشگری و هم از لحاظ صنعتی و تجاری خود را تبدیل به یک قطب مرجع کنیم به گونه ای که در منطقه و در سطح جهان جزء سرآمدان باشیم.

بنا بر این اگر رهبر معظم انقلاب در چند سال اخیر و حتی امروز بر تولید ملی تکیه کرده و در جمع مسئولان و مردم بر حمایت از کالای ایرانی تاکید می کنند، می تواند دلیل این مدعا باشد که اگر کالای ایرانی تولید شود در درجه اول چرخ اقتصاد داخلی به حرکت در می آید، بیکاری ریشه کن می شود و جوان ایرانی از نعمت اشتغال برخوردار خواهد شد.

همچنین با حمایت از کالای ایرانی از خروج ارز از کشور جلوگیری می شود، بر روی قدرت ملی اتکا شده و به نوعی می توان گفت که همه تحریم های دشمنان انقلاب بی اثر خواهد شد.

با این همه می توانیم به ثبات اقتصادی برسیم به گونه ای که کشورمان به دلیل ثبات امنیتی با یک برنامه ریزی صحیح و طرح ریزی اقتصادی می تواند سرمایه گذاران خارجی را نیز وارد کرده و ارز آن ها را به اقتصاد داخلی تزریق کند، ضمن اینکه در فضای تولیدی کشور جوی رقابتی ایجاد خواهد شد و روز به روز بر کیفیت کالاهای ایرانی افزوده می شود.

این موضوع باعث می شود کالای ایرانی بتواند با نمونه های خارجی رقابت کند و حجم صادرات کالای ایرانی بالا برود و کشور از صادرات و اقتصاد تک محصولی خارج شود، بنا بر این پویایی و شکوفایی اقتصادی را شاهد خواهیم بود.

از موارد دیگری که باعث می شود اقتصاد و بدنه تولید داخل ضربه بخورد، کالای قاچاق است که طبق فرموده های رهبر معظم انقلاب باید بر روی مسئله قاچاق تامل داشت و برخورد صریح با کالای قاچاق صورت گیرد.

در پایان باید گفت ملت ایران باید به تولیدات کارگران عزیز و نیروهای متخصص ایرانی ببالند و شعار کلیدی حمایت از کالای ایرانی را سرلوحه کار خود قرار داده و از کالای ایرانی استفاده کنند؛ چرا که راه برون رفت از بن بست اقتصادی، رکود، تورم و بیکاری فقط با حمایت از کالای ایرانی و تکیه بر توان ملی امکان پذیر است.

انتهای پیام/ی