صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » ساماندهی محور گردشگری کویر مرنجاب در سال جاری/ اجرای طرح مطالعات سایت تاریخی «ویگل»

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان مطرح کرد؛

ساماندهی محور گردشگری کویر مرنجاب در سال جاری/ اجرای طرح مطالعات سایت تاریخی «ویگل»

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: ساماندهی محور گردشگری کویر مرنجاب اولویت اصلی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در سال 97 است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۴ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ فریدون الله یاری در دیدار با ابوالفضل معینی نژاد فرماندار شهرستان آران و بیدگل با اشاره به اهمیت توسعه گردشگری در محور شمال استان اصفهان تاکید کرد: کویر مرنجاب یکی از مهمترین محورهای تاریخی و گردشگری در شمال استان اصفهان به شمار می رود، لذا در سال های گذشته با حمایت از بخش خصوصی تلاش کرده ایم تا توسعه گردشگری در این منطقه نهادینه شود.

وی با اشاره به استقبال گسترده گردشگران داخلی و خارجی از کویر مرنجاب تصریح کرد: با توجه به نهادینه شدن صنعت گردشگری در کویر شمالی استان اصفهان، هم اکنون بررسی ها نشان می دهد که متاسفانه هنوز خدمات رسانی به گردشگران در این منطقه از استانداردهای لازم برخوردار نیست، لذا تلاش داریم تا با جلب همکاری تمامی نهادهای ذی ربط در سطح استان و شهرستان، استانداردهای لازم را در این منطقه ایجاد کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره به اقدامات اداره کل میراث فرهنگی استان در کویر مرنجاب تاکید کرد: ثبت ملی حریم تاریخی منطقه به ویژه کاروانسرای تاریخی مرنجاب و تصریح در تهیه طرح جامع گردشگری کویر و شهرستان آران و بیدگل از اقدامات این اداره کل بوده لکن در سالهای گذشته تلاش نموده ایم تا با جلب همکاری تمامی نهادهای ذی ربط از جمله پلیس، قوه قضائیه، شهرداری ها، اورژانس، مخابرات و سایر نهادها بتوانیم خدمات بهتری را به گردشگران ارائه کنیم.

وی ادامه داد: با این وصف تمامی هم و غم خود را در سال 97 جهت ساماندهی گردشگری در این منطقه به کار خواهیم بست و تلاش می کنیم تا از طریق اخذ مصوبات کارگروه گردشگران و میراث فرهنگی استان، امکانات لازم را جهت خدمات رسانی به گردشگران بسیج کنیم.

الله یاری با اشاره به کاوش های باستان شناسی در منطقه باستانی «ویگل» در شهرستان آران و بیدگل تصریح کرد: در سال جاری اعتبارات مناسبی جهت ادامه روند کاوش و مطالعات این منطقه باستانی ارائه خواهد شد که امیدواریم با ادامه این روند به اطلاعات جدیدی از تمدن غنی نیاکان در این منطقه در پیش از 3 هزار سال قبل دست یابیم.

انتهای پیام/د

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد