ImageThumbnail (1)
۰۹:۱۸ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۵

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نایین:

پرداخت وام بدون تعریف کسب‌وکار منحصر به فرد تاثیری در ایجاد اشتغال پایدار ندارد/ ارائه تسهیلات اشتغال زایی تا ۲۵۰ میلیون تومان

معاون توسعه، اشتغال و کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صندوق ضمانت سرمایه گذاری، صندوق بیمه تعاون و صندوق حمایت از نخبگان را از جمله ابزارهای تسهیل کننده جهت ضمانت تسهیلات بانکی معرفی کرد و ادامه داد: با توجه به مذاکرات انجام شده با بانک های عامل، مقرر شد که ضمانت تسهیلات اشتغال زایی تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان، سفته به عنوان ضمانت مورد پذیرش قرار گیرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ عیسی منصوری روز گذشته در نشست تخصصی کارگروه اشتغال شهرستان نایین در جمع مدیران دستگاههای اجرایی، روسای بانک های عامل، مدیران واحدهای تولیدی و… در پاسخ به درخواست بعضی شرکت ها اظهار کرد: پرداخت وام به تنهایی در هیچ کجای دنیا موجب اشتغال‌زایی نشده و چنین پرداخت‌هایی بدون برنامه و تعریف یک کسب و کار منحصر به فرد در منطقه تاثیری مطلوبی در ایجاد اشتغال پایدار ندارد.

وی با بیان اینکه در مورد فضای کسب‌وکار نباید کلی‌گویی کرد، افزود: باید در تمام عرصه‌های اشتغال اعم از کشاورزی، صنعت و گردشگری به‌صورت تخصصی مسائل را بررسی کنیم وگرنه به نتیجه نخواهیم رسید.

معاون توسعه، اشتغال و کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اولویت در طرح‌های اشتغال‌زایی با بنگاه‌های فعال موجود است، چراکه بازدهی بیشتری دارند و ما به بانک‌ها ابلاغ کردیم که طرح‌های در صف وام را متوقف نکنند.

منصوری با تاکید بر بررسی سریع طرح‌های اشتغال‌زایی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های مهم ما کنترل طرح‌ها و عدم ایجاد انحراف در پرداخت وام است که به همین منظور سیستمی در حال طراحی است که حتی بر کار وزارتخانه نیز نظارت خواهد کرد.

وی تنها راه حل رفع مشکل اشتغال در شهرستان نایین را تعریف کسب و کار منحصر به فرد محوری با مشارکت مردم دانست و ادامه داد: در این دو سه سال اخیر هر آنچه اشتغال در کشور ایجاد شده است را از محل تسهیلات بانکی ایجاد کردیم اما تسهیلات اشتغال، تاثیر فراگیر منطقه ای نخواهد داشت.

معاون توسعه، اشتغال و کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: به بانک های عامل ابلاغ کرده ایم در موضوع ضمانت های بانکی نهایت همکاری را اعمال کنند.

وی صندوق ضمانت سرمایه گذاری، صندوق بیمه تعاون و صندوق حمایت از نخبگان را از جمله ابزارهای تسهیل کننده جهت ضمانت تسهیلات بانکی معرفی کرد و ادامه داد: با توجه به مذاکرات انجام شده با بانک های عامل، مقرر شد که ضمانت تسهیلات اشتغال زایی تا سقف 250 میلیون تومان، سفته به عنوان ضمانت مورد پذیرش قرار گیرد.

منصوری در خصوص کشتارگاه صنعتی نایین که حدود یک دهه از تکمیل آن می گذرد و هنوز به بهره برداری نرسیده است، ایجاد کشتارگاه جایگزین را پیشنهاد و اظهار کرد: ایجاد کشتارگاه فی نفسه سودآور نیست به شرطی که صنعت بسته بندی و بازار فروش در کنار آن دیده شود.

معاون وزیر کار با اشاره به ظرفیت گردشگری و بوم گردی و همچنین آمار توریست های داخلی و خارحی نایین، آموزش مهارت گردشگری را نیز یکی از راهکارهای ایجاد اشتغال پایدار در این صنعت دانست.

قبل از صحبتهای آقای دکتر عیسی منصوری، تعدادی از صنعت گران، کارآفرینان و نمایندگان واحدهای تولیدی به بیان مشکلات و موانع سرمایه گذاری پرداختند.

پس از اتمام جلسه معاون وزیر کار، نماینده مردم نایین، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، فرماندار نایین و رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی نایین از پروژه نیمه تمام ورزشگاه کارگران نایین و همچنین کارگاه فرش دستباف نایین دیدن کردند.

انتهای پیام/ت.ت