صفحه اصلی » بین الملل » اسراییل در لبه پرتگاه سقوط/ شمارش معکوس 20 ساله پایان رژیم جعلی صهیونیستی آغاز شده است

در گفتگو با کارشناس مسائل سیاسی مطرح شد؛

اسراییل در لبه پرتگاه سقوط/ شمارش معکوس 20 ساله پایان رژیم جعلی صهیونیستی آغاز شده است

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: اسراییل با اقداماتی که انجام می دهد همانند فردی است که در لبه پرتگاه قرار دارد و تلاش می کند تا به هر صورت ممکن از سقوط خود جلوگیری کند غافل از اینکه همین اقدامات مهمترین عامل سرنگونی او خواهد بود.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۶ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ بالاخره رؤیای دیرینه صهیونیست ها با حمایت قاطع ترامپ به حقیقت پیوست و این رژیم جعلی توانست رسما بیت المقدس را به عنوان پایتخت به جهانیان معرفی کند.

رؤسای جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا هر چند از این طرح حمایت می کردند اما هیچ یک جرأت اجرایی کردن آن را نداشتند.

برای بررسی وضعیت فعلی منطقه خاورمیانه و به ویژه طرح انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم، با یوسف طباییان، کارشناس ارشد و تحلیلگر مسائل سیاسی گفت و گو کردیم.

به عقیده شما چرا در این زمان آمریکا تصمیم گرفت طرح انتقال سفارت خود را عملی کند؟

دونالت ترامپ که اکنون عهده دار سمت ریاست جمهوری آمریکا است، نماینده بخش سنتی سرمایه داران آمریکایی است که طرفدار تئوری سرکوب در مقابل قدرت قاهره آمریکا هستند.

این شیوه تفکر در بعد از جنگ جهانی دوم و در زمانی که آمریکا از خسارات آن جنگ مصون ماند، شکل گرفت و تقویت شد. ترامپ با اینگونه اقدامات قصد دارد به جهانیان ثابت کند که آمریکا قدرت برتر جهان است؛ به ویژه آنکه با قدرت‌گیری چین در آسیای شرقی، روسیه، ایران در آسیای غربی و اتحادیه اورپا، شاهد توسعه جهان چند قطبی هستیم و این مسئله برای سردمداران آمریکایی که روزگاری با استعمار و استثمار ثروت و قدرت زیادی به دست آورده بودند، سخت است.

استقبال جهانی را از طرح انتقال سفارت آمریکا، چگونه ارزیابی می کنید؟

از مجموع بیش از 80 کشوری که برای شرکت در مراسم افتتاح سفارت آمریکا در اورشلیم دعوت شده بودند چیزی حدود 30 کشور آن هم بیشتر در حد نماینده شرکت کردند. از سوی دیگر این اقدام در آستانه هفتادمین سال اعلام موجودیت رژیم جعلی اسراییل انجام شد که در میان مسلمانان به عنوان روز نکبت معروف است. بنابراین این اقدام از همان ابتدا محکوم شد.

رهبران فعلی آمریکا و اسراییل از اجرای این طرح چه سودی می برند؟

نتانیاهو خواستار این بود که این طرح در زمان نخست وزیری او اجرایی شود زیرا او در حال حاضر از سوی پلیس این کشور به علت مفسد مالی تحت تعقیب است، از سوی دیگر مسائلی همچون رسوایی جنسی دونالت ترامپ هم در رسانه ها مطرح شد، همچنین با خروج آمریکا از برجام شکاف بین اروپا و این کشور در حال شدت گرفتن است؛ به نظر می رسد رهبران این کشورها تصمیم دارند تا با این اقدام و کشتار گسترده مردم مظلوم ساکن در باریکه غزه، افکار عمومی را منحرف کنند غافل از اینکه همه اینها نتیجه برعکس دارد؛ زیرا افکار عمومی نه تنها مسائل گذشته را فراموش نخواهند کرد، بلکه اگر ذره ای تردید هم درباره آنها وجود داشته باشد، به یقین مبدل خواهد شد و همگان به وضوح درک می کنند که موجودیت اسراییل جهان را آبستن خطراتی می کند که مضرات آن متوجه همه بشریت است.

جایگاه جمهوری اسلامی ایران را در این تحولات چگونه ارزیابی می کنید؟

جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا موضع خود در برابر اسراییل را معین کرده است، همه ما با استدلال منطقی درک کرده ایم این که آمریکا دشمن شماره یک ماست و در قضایای اخیر در مورد برجام هم ثابت شد که باید روی پای خودمان بایستیم و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، مناسبات اقتصادی خود با کشورهای جهان را بر مبنای اصول منطقی و اخذ تضمین مناسب قرار دهیم.

ایران همواره بر ضرورت حمایت از مردم مظلوم فلسطین و باریکه غزه تأکید کرده، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس معرفی کرده و از توان دیپلماسی خود برای مقابله با تضییع حقوق مسلمانان در این منطقه تأکید کرده است.

به جرأت می توان گفت، اگر جمهوری اسلامی ایران در منطقه حضور نداشت اسراییل همچون سگی وحشی، همه مسلمانان منطقه و کشورهای آنان را تکه تکه می کرد.

به عقیده شما دورنمای فعالیت های صهیونیست ها در منطقه به کجا می رسد؟

همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، اسراییل 20 سال آینده را نخواهد دید و باید بگوییم شمارش معکوس 20 ساله برای سرنگونی اسراییل آغاز شده است، حتی ممکن است به آن زمان هم نرسد.

اسراییل جنایت های بسیاری را مرتکب شده و باید تاوان آن را پس بدهد. آمریکا هم در این جنایات شریک است و نمی تواند از اضمحلال یک رژیم جعلی جنایتکار جلوگیری کند.

آینده جهان در دست مستضعفانی خواهد بود که به یاری امام زمان(عج) قیام می کنند و در آن روز ستمگران تنها محکومان و مجرمان دادگاه عدل الهی خواهند بود.

انتهای پیام/م.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد