635651300551705779
۱۶:۰۶ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۵

نماینده وزارت امور خارجه در اصفهان خبر داد؛

هزینه اقامت گردشگر خارجی در اصفهان شبی ۲۰۰ دلار/ آمار ۱۲۰۰ برابری گردشگران چینی در جهان نسبت به ایران

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان گفت: آمار گردشگران چینی در جهان ۱۲۰ میلیون نفر است اما سهم ایران حدود ۱۰۰ هزار نفر است که البته همه این تعداد گردشگر نیستند و ممکن است فعال اقتصادی و … باشند این در حالی است که ترکیه نیز ۳۹ میلیون گردشگر جذب کرده است.

به گزارش صاحب نیوز؛علیرضا سالاریان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه درخصوص معرفی اصفهان و بحث گردشگری، فراتر از آن چه وظایف ماست تلاش می کنیم، اظهار کرد: ظرفیت‌های اصفهان فقط توریستی نیست و باید اصفهان را به عنوان یک شهر گردشگری معرفی کنیم.

وی با بیان این که بسیاری از فعالیت‌های توریستی اصفهان در تهران و توسط آژانس‌های تهران در حال انجام است و ما نیز باید با روش‌های مختلف تبلیغی سعی در معرفی اصفهان کنیم، افزود: بنایی بر ادامه روش‌های 20 سال گذشته نداریم و از ظرفیت سایت‌های شهرداری اصفهان، میراث فرهنگی و حتی وزارت امور خارجه برای معرفی اصفهان استفاده خواهیم کرد.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان بر ضرورت برقراری ارتباط به وسیله زبان‌های مختلف دنیا با کشورهایی از جمله چین تاکید کرد و گفت: آمار گردشگران چینی در جهان 120 میلیون نفر است اما سهم ایران حدود 100 هزار نفر است که البته همه این تعداد گردشگر نیستند و ممکن است فعال اقتصادی و … باشند این در حالی است که ترکیه نیز 39 میلیون گردشگر جذب کرده است.

وی با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های گردشگری مهم است، ابراز کرد: با آن که پرواز مستقیم از اصفهان با ترکیه برقرار است و لغو ویزای دو طرف انجام شده اما در پروازها اتباع ترک مشاهده نمی‌کنیم.

سالاریان ادامه داد: پرواز اتریش‌ایر به صورت یک روز در میان در شیراز و اصفهان پرواز دارد و اتریش‌ایرلاین هم یکی از ظرفیت‌های خوب برای پذیرش گردشگر اروپایی به ایران است.

وی با تاکید بر اینکه اگر گردشگر وارد ایران شود اصفهان، شیراز و دیگر شهرهای دیگر مانند یزد، کاشان، ابیانه و … را بازدید خواهد کرد، گفت: یک گردشگر خارجی به جز موضوعات تفریحی و مراکز خرید، موضوع قیمت را در نظر می‌گیرد و سپس بین ایران و ترکیه یک مقصد را انتخاب می کند و لذا باید خدمات فرودگاهی، هتل، رستوران و … را با قیمت رقابتی عرضه کنیم.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان با بیان اینکه اگر در خصوص جذب گردشگران چینی موفق شویم گردشگری اصفهان متحول خواهد شد، چراکه با رقم کل گردشگران از سایر کشورها برابری می‌کند، تاکید کرد: بنابراین کشور چین را برای امر بازاریابی گردشگری به صورت پایلوت انتخاب کردیم.

وی اذعان کرد: کشور ترکیه از حدود 10 سال پیش، تبلیغ گردشگری در چین را آغاز کرده و گردشگران خود را به 250 هزار نفر رسانده‌ و ما نیز از این طریق می توانیم گردشگران زیادی را جذب کنیم.

سالاریان با بیان این که گردشگران خارجی با 200 دلار به راحتی می‌توانند با یک شب اقامت در اصفهان، از این شهر بازدید کنند چراکه نیازی به روادید ندارند و پرواز ارزان‌قیمت ترکیش‌ایر نیز در اختیار آنان است، خاطر نشان کرد: بعد از ماه مبارک رمضان گروه‌های بازاریابی به چین و اروپا و حتی ترکیه اعزام می شوند.

انتهای پیام/ت.ت