صاحب نیوز

139401191945257465065004

نماینده سابق مجلس در «فرجام برجام»:

مذاکره بر سر موشک ها جهالت نیست، خیانت مشهود است/ باید مالک اشترها پای میز مذاکره بروند نه ابوموسی اشعری ها

نماینده سابق مجلس گفت: مذاکره برسر موشک ها جهالت نیست، خیانت مشهود است، یعنی تسلیم کردن ناموس ما به دست دشمن، امروز دولتمردان ما بعد از خروج امریکا از برجام به چه حق و اجازه ای ادعای ادامه مذاکره با اروپا را کردند، پس شورای امنیت ملی چه کاره هست!

کدخبر: 887668
۱۳۹۷/۰۲/۲۶ @ ۰۹:۰۰

به گزارش صاحب نیوز؛حجت الاسلام سید محمود نبویان شامگاه سه شنبه در جلسه بصیرتی فرجام برجام که در مسجد الرسول اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: قرآن می فرماید هرگاه از اقتدار خود در مقابل کفار عقب نشینی کنید آنها بر شما تسلط پیدا می کنند و هرگز التزام به انجام تعهدات خود نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه قران کریم می فرماید که کفار هرگز با شما دوست نخواهند بود، گفت: متاسفانه در سال های اخیر توسط دولتمردان ما، دیپلماسی قرآنی زیر پا گذاشته شده و به جای آن دیپلماسی غربی حاکم شده است؛ عده‌ای در وزارت خارجه می‌گفتند «اوباما را مؤدب یافتیم و هژمونی و کدخدا بودن آمریکا را باید پذیرفت».

نماینده سابق مجلس اذعان کرد: رابطه با امریکا نباید انجام شود، چون دیپلماسی دینی اینگونه می گوید و همچنین می گوید امریکا و کفار به دنبال نابودی اسلام هستند.

* هدف امریکا در لوای برجام، نابودی صنعت هسته ای همراه با دانش هسته ای ایران بود

وی تصریح کرد: کلاه گشادی بر اساس غفلت دستگاه دیپلماسی بر سر ما در لوای برجام رفته است، به عنوان نمونه در نطنز 3 تا 5 درصد اورانیوم غنی می شد که به کل متوقف شد، ما برای تامین نیازهای خود، به 20هزار مگاوات برق نیازمندیم که تنها یک هزار مگاوات برق در بوشهر داریم که سایت نطنز تامین کننده اورانیوم آن بود، امروز بین 800 هزار تا یک میلیون بیمار نیازمند رادیو داروها مبتنی بر اورانیوم هستند که اورانیومی تولید نمی شود.

حجت الاسلام نبویان عنوان کرد: امریکا در برجام به دستگاه دیپلماسی دستور داد همه اورانیوم های 20درصد را نابود کند تا انکه با ذلت امریکا 5 کیلو 5 کیلو برای بیماران به ما اورانیوم بدهد.

وی افزود: در ذلت ما همین بس  که خط تولید اورانیوم 20درصد ما هم نابود شد، ما تا تولید سانتریفیوژ نسل هشت پیش رفتیم ولی در لوای برجام  فقط نسل یک باقی مانده است، سایت فردو ما هم که با هیچ موشکی قابل زدن نیست ولی بعد از برجام تا حالا یک گرم غنی سازی اورانیوم انجام نداده است.

* برجام ما را به سمت جنگ پیش خواهد برد

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه متاسفانه نمی توان صریح و شفاف با مردم این مسائل را مطرح کرد، گفت: دولت صریحا نام امثال ما را به عنوان خطوط قرمز خود آورده است که چنانچه ما در تلویزیون سخنرانی کنیم بودجه صدا و سیما را قطع کند.

* غلیظ ترین تعهدی که امریکا از دولتمردان ما گرفت نابودی اراک بود

وی ادامه داد: برجام ما را به سمت جنگ پیش خواهد برد، ولی پیش از برجام اسرائیل و امریکا جرات جنگ با ایران را نداشتند، چرا که رآکتور اراک که توانایی تولید پلتونیوم داشت قدرت بازدارنده قوی در برابر دشمنان بود، غلیظ ترین تعهدی که امریکا از دولتمردان ما گرفت نابودی اراک بود.

حجت الاسلام نبویان خاطرنشان کرد: دستاورد دیپلماسی ضددینی چیزی جز خسارت و ذلت و حقارت نخواهد داشت، تفکر اجرا شده در بدنه کشور ضددینی است اگر تفکر و اصول دینی اجرایی می شد شاهد این مشکلات نبودیم.

وی توضیح داد: دستور و توصیه رهبری به دستگاه دیپلماسی این بود که تعهدات گام به گام انجام شود، تفکر ضد اسلامی و دیپلماسی ضددینی باعث کلاه گذاشتن کفار سر ما می شود.

نماینده سابق مجلس ابراز کرد: امروز بین امریکا و اروپا تقسیم وظایف شده است و اروپا بعد از خروج ترامپ از برجام، از ما با لحن طلبکارانه ماندن در برجام را خواستار شده و حالا هم به دنبال برجام موشکی است.

* ترامپ به دنبال کسب همه امتیازات یکجا از ایران است

وی با تاکید بر اینکه ترامپ به دنبال نابودی قدرت هسته ای و قدرت موشکی و اقتدار ایران در منطقه است و همه امتیازات را با هم می خواهد، گفت: اروپا به دنبال آن است که محدودیت هایش در مقابل ایران و بازدید از مراکز نظامی را در برجام 2 رفع کند.

حجت الاسلام نبویان افزود: مذاکره بر سر موشک ها جهالت نیست، خیانت مشهود است، یعنی تسلیم کردن ناموس ما به دست دشمن، امروز دولتمردان ما بعد از خروج امریکا از برجام به چه حق و اجازه ای ادعای ادامه مذاکره با اروپا را کردند، پس شورای امنیت ملی چه کاره هست!

* اروپایی ها هیچ اختیار و قدرتی بدون امریکا ندارند

وی عنوان کرد: بر اساس کتاب نگاشته به دست روحانی، به نام امنیت و سیاست خارجی، اروپایی ها هیچ اختیاری ندارند و غرب یکبار کلاه گشادی بر سر ایران در موضوع هسته ای گذاشته است.

نماینده سابق مجلس اذعان کرد: روحانی و ظریف مرد تعطیلی کشور هستند، در جنگ با دشمن باید مالک اشترها پای میز مذاکره بروند نه ابوموسی اشعری ها.

وی بیان کرد: روحانی در کتاب خود اذعان کرده است که کاری از دست اروپایی ها بدون امریکا برنمی آید، پس چرا دوباره به سمت اروپایی می روید، اروپا چنان ضعیف است که با یک اخم امریکا عقب نشینی می کند.

* امریکا باداعش به دنبال جنگ 30 ساله مسلمان کشی بود،رهبری خنثی کرد

حجت الاسلام نبویان اضافه کرد: انقلاب برای ما عزت آورد، امریکا به دنبال گاوهای شیرده در جهان است و بعد از دوشیدن سر آنها را می بُرد، هیچ زمانی انقلاب اسلامی و ملت ایران به اوج امروز نبوده است.

وی توضیح داد: باید قدر رهبری را بدانیم، امروز بسیج و تفکر بسیجی در یمن و عراق و افغانستان و پاکستان و سوریه وجود دارد، این رهبری بود که فتنه داعش را جمع کرد در حالی که امریکا به دنبال جنگ 30 ساله مسلمان کشی بود.

نماینده سابق مجلس خاطر نشان کرد: امسال دشمنان فتنه هایی علیه انقلاب اسلامی در نظر دارند که باید هوشیار بود، به برکت خون شهدا انقلاب سنگر به سنگر دنیا را فتح می کند.

انتهای پیام/پ