IMG_3826-305x175
۲۲:۳۵ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۵

امام جمعه دولت آباد:

آمریکا از نفوذ منطقه ای ایران وحشت دارد/ امکان برگشت تحریم ها توسط کشورهای اروپایی

امام جمعه دولت آباد گفت: دولت باید در مقابل بد عهدی آمریکا اقدام مناسب انجام دهد، در غیر اینصورت شرارت آمریکا زیادتر خواهد شد و کشورهای اروپایی هم که ثابت کرده اند همیشه با آمریکا بوده اند، در آینده نزدیک تحریم ها را بر می گردانند.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سیدحسین محمودآبادی شامگاه گذشته در نشست سیاسی در مسجد جامع دولت آباد، در رابطه با عهد شکنی و خروج آمریکا از برجام، اظهار کرد: یک بار دیگر چهره زشت و پلید سردمداران آمریکا ظاهر و در واقع دشمنی آنها مشخص تر شد.

امام جمعه دولت آباد افزود: آمریکا در طول چهل سال گذشته از انقلاب، دشمن درجه یک نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و هر حزب و رئیس جمهوری که روی کار آمده است روش خاص خودش در دشمنی را داشته، ولی خداوند به نظام اسلامی کمک کرده است و روز به روز این نظام قدرتمند تر شده است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون نه تنها پایه های نظام در داخل قوی شده است بلکه در منطقه هم ایران طرفدار دارد.

امام جمعه دولت آباد ادامه داد: نفوذ منطقه ای ایران یکی از مؤلفه هائی است که آمریکا و ایادی او، از آن وحشت دارند و تلاش دارند مانع آن شوند که تا کنون موفق نشده اند.

حجت الاسلام محمودآبادی عنوان کرد: دولت در موضوع برجام با شعار حفظ منافع ملی وارد مذاکره شد، علی رغم تذکرات مقام معظم رهبری و انتقاد منتقدان دلسوز که به آنها توجه نشد و برجام امضاء شد.

وی در ادامه افزود: طبیعی است وقتی قراردادی امضاء می شود باید همه به آن پایبند باشند ولی آمریکا از همان ابتدا به بهانه های واهی به برجام عمل نکرد و حتی کشورهای اروپائی هم، محکم روی عهد خود نایستادند و طبق بیان خود مسئولان، در بسیاری از امور به ویژه امور بانکی تحریم ها برداشته نشده است.

امام جمعه دولت آباد گفت: الان هم که آمریکا از برجام خارج شده، اتفاق خاصی در عمل نیفتاده است، آمریکا برای دوشیدن کشورهای منطقه، این اقدام را انجام داد.

حجت الاسلام محمودآبادی تاکید کرد: دولت باید در مقابل بد عهدی آمریکا اقدام مناسب انجام دهد، در غیر اینصورت شرارت آمریکا زیادتر خواهد شد و کشورهای اروپایی هم که ثابت کرده اند همیشه با آمریکا بوده اند، آن ها هم در آینده نزدیک به بهانه های مختلف، تحریم ها را بر می گردانند.

امام جمعه دولت آباد متذکر شد: اگر برداشت آمریکا و کشورهای اروپائی این باشد که ما ترسیده ایم و مرعوب شده ایم فشارها را زیادتر می کنند، ولی اگر بدانند که ما برای هر اقدام آن ها برنامه داریم و مقاومت می کنیم و ترس و واهمه ای نداریم، آنها روی قول و قرار خود می ایستند، به همین دلیل مقام معظم رهبری فرمودند از کشورهای اروپائی در برجام تضمین های لازم گرفته شود.

حجت الاسلام محمودآبادی در ادامه به پیروزی حزب الله در انتخابات مجلس لبنان اشاره و عنوان کرد: این پیروزی سیلی محکمی به صورت آمریکا و عربستان بود، چرا که آن ها هزینه کردند که مردم به جریان همسوی با خودشان رأی دهند ولی مردم لبنان، دوست را از دشمن تشخیص دادند و با رأی خود آن ها را کنار زدند.

امام جمعه دولت آباد اظهار امیدواری کرد: در انتخابات عراق هم مردم سیلی محکمی به صورت آمریکا و عربستان خواهند زد.

انتهای پیام/پ