صاحب نیوز

636451292822614360

تحلیلگر ارشد مسائل داخلی انگلستان:

شرکت های اروپایی تمایلی به همکاری با ایران ندارند

تحلیلگر ارشد مسائل داخلی انگلستان با بیان اینکه دولت انگلستان بازار ایران را می خواهد و در تلاش است که این برجام باقی بماند، گفت: با این وجود شرکت های اروپایی نمی خواهند با ایران همکاری کنند.

کدخبر: 887741
۱۳۹۷/۰۲/۲۶ @ ۱۳:۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ حفصه قاره مصطفی در نشست خبری همایش قدس پایتخت همیشگی فلسطین با بیان اینکه کشورهای اروپایی به دلیل اقتصادی نمی خواهند از برجام خارج شوند، اظهار کرد: آن ها ایران را دوست ندارند، اما به بازار ایران علاقه دارند و در عمل حفظ این برجام برایشان سخت است.

تحلیلگر ارشد مسائل داخلی انگلستان با بیان اینکه همه شرکت های اروپایی باید با بانک ها همکاری کنند، عنوان کرد: در حال حاضر تحریم ها به گونه ای است که اگر منشا یک پولی ایران است، فورا آن حساب بسته خواهد شد و لذا این شرکت ها می ترسند که با ایران کار کنند.

وی با بیان اینکه دولت انگلستان بازار ایران را می خواهد و در تلاش است که این برجام باقی بماند، عنوان کرد: با این وجود شرکت های اروپایی نمی خواهند با وجود این وضعیت با ایران همکاری کنند.

قاره مصطفی با بیان اینکه اروپا نمی تواند شرکت های خود را مجبور به همکاری با ایران کند، عنوان کرد: حتی اگر این قرارداد ادامه پیدا کند، تا آن اندازه از نظر روانی کار کردند که شرکت های اروپایی علاقه ای به ادامه همکاری با ایران ندارند.

وی ادامه داد: مسئله فلسطین با دو معضل روبرو است، یکی تبلیغات منفی اسرائیل برای مشروعیت خود و دیگری اسلام هراسی است و وقتی یک گروه هایی مانند داعش وجود دارد و آدم هایی که در فلسطین هستند مسلمان هستند، برای انسان های عادی راحت تر است که بگویند حق با اسرائیل است.

وی اضافه کرد: برای مردم آمریکا تمام انسان های موجود در آمریکا مثل هم هستند و نمی توانند تفاوتی بین داعش و بقیه قائل شوند.

قاره مصطفی در رابطه با نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی گفت: من نامه و مقاله هایی که در مورد نامه نوشته شده بود خواندم، نامه بسیار خوبی بود و این نامه ای بود که ما می خواهیم تمام رهبران جهان بخوانند.

وی با بیان اینکه این نامه به صورت گسترده در اروپا رواج پیدا نکرده است، عنوان کرد: رهبر انقلاب انتظار بالایی از مردم اروپا دارند و گمان می کنند که مانند ایران از تحصیلات بالایی برخوردار هستند، اما عوام در اروپا اطلاعات زیادی ندارند و علاقه ای به مسائل این چنینی ندارند.

قاره مصطفی در رابطه با راه حل انتقال پیام انقلاب اسلامی و فلسطین به جوانان غربی، گفت: اول از همه باید مشکل زبان را حل کرد و مهم ترین زبانی که همه باید یاد بگیرند.

وی تاکید کرد: علی رغم اینکه این یک جلسه ضدصهیونیستی است، باید از ابزارهای صهیونیستی باید برای این انتقال استفاده کرد، برای مثال هر نفر می تواند در فیس بوک پنج صفحه فیس بوک باز کند و از این طریق پیام خود را به جوانان اروپایی و آمریکایی برساند.

انتهای پیام/پ