صاحب نیوز

303-9-3b

رئیس پلیس فتای اصفهان مطرح کرد؛

احتمال بدافزار بودن فیلترشکن ها/ هشدار پلیس به منتشرکنندگان محتواهای غیر اخلاقی و توهین آمیز در شبکه های اجتماعی

رئیس پلیس فتای اصفهان به کسانی اقدام به انتشار محتواهای غیر اخلاقی و توهین آمیز در شبکه های اجتماعی می کنند هشدار داد و گفت: فردی درمحیط اینترنت اقدام به انتشار محتواهای غیر اخلاقی، شایعات، تشویش، تحریک و التهابات روانی برای مردم کند براساس قانون تحت تعقیب و پیگیری پلیس قرار می گیرد .

کدخبر: 887796
۱۳۹۷/۰۲/۲۶ @ ۱۵:۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ سید مصطفی مرتضوی اظهار کرد: پس از مسدود شدن شبکه پیام رسان تلگرام عده ای هنوز بر ادامه فعالیت در این شبکه اصرار داشته و به همین جهت متوسل به VPNها و فیلترشکن ها می شوند که تحقیقات ما نشان داده سرورهای اصلی این نرم افزارها که در خارج از کشور هستند خود عاملی برای سرقت اطلاعات از تجهیزات جانبی کاربران است.

رئیس پلیس فتای اصفهان با هشدار نسبت به احتمال بد افزار بودن فیلتر شکن ها گفت: این کار علاوه بر اینکه می تواند منجر به سرقت اطلاعات کاربران شود هزینه های پهنای باند آنان را افزایش داده و کندی سرعت اینترنت را نیز برای آنان ایجاد می کند.

سرهنگ مرتضوی ادامه داد: اگر قرار باشد کاربران اطلاعات خود را از طریق فیلتر شکن دریافت و ارسال کنند این اطلاعات اول به سرور نرم افزار فیلتر شکن که در خارج از کشور قرار دارد رفته و در آنجا تحلیل و مطالعه اطلاعاتی می شود و بعد به دست کاربر ما در داخل کشور می رسد.

رئیس پلیس فتا به کسانی که از فیلتر شکن در بستر اینترنت استفاده می کنند گفت: به این عده اعلام می کنیم که زیاد خوش بین نباشند که از فیلتر شکن استفاده می کنند تا تلگرام در دسترس آنها باشد چون تخلیه اطلاعات خصوصی آنان یک بار در سرور فیلتر شکن و یک بار در تلگرام انجام می شود.

وی ادامه داد: بنابر این به شهروندان توصیه می کنیم از زیرساخت های بومی داخلی کشور برای فعالیت های روزمره خود استفاده کنند و اجازه دهند محیط پیام های رسان های داخلی آرام آرام جنبه یکپارچگی و هم افزایی و بروز قدرت رسانه ای نوین داخلی پیدا کنند.

این مقام انتظامی به کسانی اقدام به انتشار محتواهای غیر اخلاقی و توهین آمیز در شبکه های اجتماعی می کنند هشدار داد و گفت: فرقی نمی کند که با فیلتر شکن یا بدون فیلترشکن فردی درمحیط اینترنت اقدام به انتشار محتواهای غیر اخلاقی، شایعات، تشویش، تحریک و التهابات روانی برای مردم کند چرا که اینگونه اقدامات جزو مصادیق مجرمانه محسوب شده و براساس قانون تحت تعقیب و پیگیری پلیس قرار می گیرد .

انتهای پیام/ن