صفحه اصلی » مذهبی » آیین ملی جزءخوانی امامزاده محمد هلال بن علی(ع) برگزار می شود

هر روز، بعد از اقامه نماز صبح در آران و بیدگل؛

آیین ملی جزءخوانی امامزاده محمد هلال بن علی(ع) برگزار می شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل گفت: آیین ملی جزء خوانی قرآن کریم، برای نهمین سال متوالی و با حضور قاریان ممتاز بین المللی در جوار حرم مطهر امامزاده محمد هلال بن علی(ع) آران و بیدگل برگزار می شود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۶ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین ولی اله روان اظهار کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده و هماهنگی های انجام شده امسال نیز آیین ملی جزء خوانی، در جوار حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی(ع)، برای نهمین سال متوالی، همراه با پخش زنده از شبکه قرآن، شبکه مرکز استان اصفهان و برای اولین بار، از رادیو قرآن، برگزار می شود.

وی با اشاره به انتخاب جزء خوانی حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی(ع) به عنوان آیین برتر کشوری در سال گذشته در ادامه تصریح کرد: در این آیین معنوی، خادمان افتخاری حرم مطهر این امامزاده جلیل القدر و عوامل صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، با نیتی خالص و به صورت خود جوش فعالیت می کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل یادآور شد: حضور نوجوانان و جوانان عاشق اهل بیت(ع) ، معماری ایرانی- اسلامی حرم مطهر، حضور قاریان برجسته ی کشوری و بین المللی، نظم و انضباط، فضای معنوی حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی(ع)، از ویژگی های برجسته ی این آیین ملی است.

حجت الاسلام و المسلمین ولی اله روان گفت: این آیین، به تهیه کنندگی میثم آقابیگی آرانی، در سحرگاه‌ ماه مبارک رمضان، هر روز، بعد از اقامه نماز صبح اجرا می شود.

وی افزود: در آیین جزخوانی امسال، به منظور پیوند قرآن با شهدا، هر روز ماه مبارک رمضان، به نام 10 شهید مدفون در گلزار شهدای حرم مطهر نام‌گذاری و حاضران ثواب قرائت قرآن را به روح این شهدای والا مقام تقدیم می کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به بومی سازی عوامل پخش زنده آئین جزء خوانی، بیش از 50 درصد از عوامل پخش ، از نیروهای بومی شهرستان و خادمان افتخاری حوزه رسانه حرم مطهر این امامزاده واجب التعظیم هستند.

حجت الاسلام و المسلمین ولی اله روان در ادامه بیان کرد: آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع)، از سال 1389 تاکنون و پس از آستان قدس رضوی و حرم حضرت معصومه (س)، به‌عنوان سومین مکان مذهبی کشور، میزبان برنامه جزء خوانی ویژه رمضان، همراه با پخش زنده این مراسم از صدا و سیما است.

وی در ادامه افزود: همچنین شهرستان آران و بیدگل، در سال‌ های اخیر، از سوی نهاد های رسمی، به ‌عنوان شهر نمونه قرآنی کشور معرفی شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل گفت: حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) در شهرستان آران و بیدگل، شمالی ترین نقطه استان اصفهان، 100 کیلومتری قم و 6 کیلومتری کاشان واقع شده است.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد