صفحه اصلی » سیاسی » این همه عزت و غرور ملی را چگونه برایمان آورده اید؟!/ در دیپلماسی کمی اسرائیلی شوید

نامه جمعی از دانشجویان دهاقان به دکتر ظریف؛

این همه عزت و غرور ملی را چگونه برایمان آورده اید؟!/ در دیپلماسی کمی اسرائیلی شوید

دانشجویان دهاقانی در نامه ای سرگشاده خطاب به دکتر ظریف نوشتند: آیا خبر دارید کشور به وابستگی سیاسی در حوزه ارتباطات دچار شده و بیش از شصت درصد حریم الکترونیک کشور در اختیار تلگرام همین رژیم صهیونیستی قرار دارد و به همین دلیل نخست وزیر این رژیم در اجلاس ایپک، مغرورانه پیشروی تکنولوژیک اسرائیل را به عنوان برگ برنده خود اعلام می کند؟

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۵ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ به دنبال خروج غیر قانونی آمریکا از توافقنامه برجام دانشجویان دهاقانی ضمن محکوم نمودن این اقدام در نامه سرگشاده ای به ظریف وزیر امور خارجه نوشتند:

جناب دکتر ظریف! سلام

بیش از ۵ سال از وزارت شما بر دستگاه سیاست و روابط خارجی کشور میگذرد. آنچه افکار عمومی از این ۵ سال وزارت شما در خاطر دارد، دو موضوع است: برجام و توئیتر!

تله برجام ۲ و ۳ با سناریو – مترسک جنگی

برجامی که پرونده اش هنوز باز است و از منظر منتقدان، دستاوردهای هسته ای ما را گِل گرفت و توان رفع تحریم ها را نداشت و با نگاه موافقان، بهانه ای چون بمب هسته ای برای جنگ با ایران را از دشمن گرفت! که آن هم نگرفت که اگر می گرفت، اینک اسرائیل و عربستان، همچنان چماقِ بمب را برای ایران هراسی علم نمی کردند.. اما توئیتر! در مصاحبه ای گفتید گاه چند ساعت برای هر توئیت وقت می گذارید و با چندین نفر مشورت می کنید. چه خوب اما.. کاش برای مسائل زیر هم اندکی وقت می گذاشتید.

آقای دکتر ظریف!

آیا خبر دارید مهمترین علت ریزگردهای استان بزرگ و حیاتی خوزستان، سدسازی گسترده دولت ترکیه بر دجله و فرات و جلوگیری از ورود حق آبه به همسایگان از جمله ایران است؟! به ملت ایران پاسخ دهید که برای گرفتن این حق قانونی مردم خوزستان و استان های همجوار و بلکه تاثیر آن بر خشکسالی کل ایران چه کرده اید؟!

آیا خبر دارید با انفعال دستگاه دیپلماسی ایران، افغانستان از ورود آب هیرمند به بهانه های مختلف خودداری می کند؟! لطفا پاسخ دهید برای گرفتن این حق قانونی مردم سیستان و ایران چه کرده اید؟!

آیا خبر دارید با وجود حمایت و کمک های بی دریغ سپاه کشورمان به آزادسازی عراق، هنوز پس از حدود ۴۰ سال از فسخ بیانیه الجزایر بین ایران و عراق، هیچ پیمان نامه صلح و آشتی از حیث حقوقی بین دو کشور منعقد نشده؟ آیا خبر دارید هنوز تکلیف خطوط مرزی بین ایران و عراق در برخی مناطق روشن نیست؟! آیا خبر دارید هنوز هزار میلیارد دلار خسارات ناشی از تجاوز حکومت بعث به ایران طبق قطعنامه ۵۹۸ پرداخت نشده؟! و هنوز خط القعر اروند به عنوان مرز دو کشور توسط طرف عراقی به رسمیت شناخته نشده است؟ یعنی درست در وقتی که نظامیان فداکار ما با تمام توان به میدان آمدند، دستگاه دیپلماسی و وزارت خارجه که باید بال مکمل آنها باشد، در خواب و انفعال به سر می برد؟

آیا خبر دارید در دوران صدارت شما، تصویر ایران در جهان نه تنها بهبود نیافته بلکه حتی در منطقه نیز امواج تبلیغاتی شدید ایران هراسی، ملت هایی که دلداده نظام و انقلاب ما بوده اند را بعضا دچار تزلزل کرده است؟!

پرسش از حضرتعالی این است که وزارت خارجه کدام ابزارهای تبلیغاتی را برای بهبود چهره ایران استخدام کرده است؟! کدام فیلم سینمایی، سریال، انیمیشن و.. را حمایت کرده و تاثیرگذاری هدفمند و حتی دعوت و ارتباط گیری با هنرمندان، سینماگران، نخبگان غربی و.. برای همبستگی و ایجاد حس خوب نسبت به ایران و جمهوری اسلامی صورت داده است؟! پرسش این است که غفلت راهبردی وزارتخارجه از نامه کلیدی رهبر انقلاب به جوانان اروپایی که وظیفه ترویج و تبیین هنرمندانه آن با دستگاه دیپلماسی است، چه توجیهی دارد؟!

جناب آقای دکتر ظریف!

آیا خبر دارید که درست وقتی مقامات و رسانه های بیگانه، به دروغ و توهم، ایران را به صدور انقلاب متهم می کنند، این ترکیه است که در کسوت رهبر خودخوانده جهان اسلام، به میان مسلمانان میانمار می رود، جوانان فلسطینی سمبل مقاومت را دلجویی می کند و حتی در کنفرانس قدس، دیگر کشورهای جهان اسلام را تلویحا به شناسایی بیت المقدس غربی برای اسرائیل می کشاند و ایران به دنبال آن می دود؟! آیا مردم ایران به عنوان کشوری شیعه و مسلمان حق ندارند از شما بپرسند در قبال ظلم به مسلمانان یمن، نیجریه، میانمار، بحرین و.. تاکنون چه اقدام مفیدی داشته اید و چه تاثیری بر حال این بیگناهان گذاشته اید؟!

مورد دیگر، رفتارها و مشی شما در تعامل با دولت های متخاصم است که گاه آنچنان نرمش می کنید که غرور و اعتبار ملی ایرانیان عزتمند را جریحه دار می سازد. از جمله، شما دست دوستی به سمت بن سلمان یک وهابی دست آموز ملکه جنایتکار انگلیس دراز کردید که دستش تا مرفق در خون کودکان یمن فرو رفته است! همو که ورژن عرب نتانیاهو و ابوسفیان ۲۰۱۸ است و بارها توهین های شنیعی نسبت به رهبر انقلاب روا داشته است و اگر جنگی به وقوع بپیوندد، همین عربستان بن سلمان، پایگاه سوخت گیری و پرواز هواپیماهای آمریکایی و اسرائیلی به ایران می شود. این همه عزت و غرور ملی را چگونه برایمان آورده اید؟!

جناب آقای ظریف!

آیا ملت ایران حق ندارند از شما سوال کنند که وقتی ویزا برای سفر به ترکیه و ارمنستان و گرجستان و فسق و فجورستان ها برداشته می شود، چرا برای میلیون ها زائر اربعین (عراق هیچ! اربعین) و همینطور متقابلا زائران عراق به ایران که بیشترین حجم توریسم وارد شده به کشور را تشکیل می دهند، حذف نمی شود؟! آیا این کار معنایی جز سنگ اندازی و سخت کردن توریسم زیارتی و حلال دارد؟!

آقای دکتر!

آیا خبر دارید که رژیم صهیونیستی از کشورهای ذره بینی جهان، برای گسترش چتر نفوذ خود نمی گذرد و حتی بعنوان عضو ناظر اتحادیه افریقا از قاره سیاه هم نگذشته؟ در تمامی کشورهای مجاز، لابی و سازمان های متعدد بعنوان پشتوانه های حقوقی و رسمی برای حفاظت از نه تنها اسرائیل، بلکه ایدئولوژی یهود و صهیونیسم تاسیس و فعال کرده و حال آنکه در این چهل سال و این پنج سال نه تنها در این کشورها لابی حامی اسلام، دیده بان حقوق شیعیان و.. تشکیل نشده که حتی لابی رسمی حامی ایران هم نداریم؟! مسئولیت رسمی اصلی این اقدامات بر دوش وزارت خارجه است. بیایید حداقل در دیپلماسی کمی اسرائیلی شوید.

آیا خبر دارید حدود دو دهه از فعالیت جنبش بایکوت اسرائیل، اپوزیسیون های داخلی این رژیم و.. (بعنوان بزرگترین رژیم متخاصم با ما) می گذرد، ده ها فعال و اکتیویست غربی حامی فلسطین به شهادت رسیده اند، ولی دستگاه خارجه کوچکترین حمایت یا حتی پژواکی از آنها نداشته و با اهمال خود باعث شده اید در میدان های ورزشی، ایران محکوم شود نه اسرائیل! حال آنکه این رژیم بطور گسترده با گروهک ها و اپوزیسیون خارج نشین ایران، حمایت رسمی و ارتباط تشکیلاتی، مالی و.. دارد و حتی سرکرده این رژیم در صحن سازمان ملل برای ارتباط گیری مستقیم با مردم ایران، به فارسی سخن می گوید، به فارسی سایت و توئیت می زند و.. ولی حتی وزارت خارجه ما یک صفحه به زبان عبری برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی اسرائیل ندارد؟!

آقای دکتر ظریف!

آیا خبر دارید کشور به وابستگی سیاسی در حوزه ارتباطات دچار شده و بیش از شصت درصد حریم الکترونیک کشور در اختیار تلگرام همین رژیم صهیونیستی قرار دارد و به همین دلیل نخست وزیر این رژیم در اجلاس ایپک، مغرورانه پیشروی تکنولوژیک اسرائیل را بعنوان برگ برنده خود اعلام می کند و ما تنها تماشا می کنیم؟!

و آیا خبر دارید از طریق پلیس اینترپل و با فشارهای دیپلماتیک و اقتصادی بر کشورهایی که منبع واردات به ایران شده اند، می توان لیدرهای گروهک های تروریستی ساکن کشورهای غربی از منافقان تا ریستارت تا آمدنیوز و گروهک های تجزیه طلب و حتی مفسدان بزرگ افتصادی فراری و.. را استرداد و دستگیر کرد؟! آیا خبر دارید ده ها ایرانی بدلایل واهی در زندان های آمریکا و کشورهای غربی گرفتارند و درست برخلاف آنها که برای هر تبعه و جاسوس خود، شما را تحت فشار قرار می دهند، ما باز هم تنها تماشا می کنیم؟!

آیا خبر دارید چنانکه امریکا و انگلستان و فرانسه می توانند به بهانه های حقوق بشری در مسائل داخلی ایران به خود اجازه و حق دخالت و حتی پیشنهاد قطعنامه دهند، ما نیز می توانیم؟!

احتمالا خبر ندارید که عملی نمی بینیم!

اینها تنها گوشه ای از اقداماتی است که در این ۵ سال می توانستید برای آن یک یا چند ساعت (نه حتی روز و هفته و ماه!) وقت بگذارید. درست به اندازه یک توئیت نوشتن. ولی مردم ایران آنچه می بینند دیدارهای نوستالژیک شما با موگرینی و جان کری و.. است! و زمزمه مداوم این سوال که هنوز مذاکره ادامه دارد؟! هنوز برجام؟! مگر تمام نشد؟! منتظر پاسخ و اقدام شما در تک تک این موارد هستیم. ایستادن تاریخ به احترام این و آن را رها کنید. ایران را دریابید. تاریخ خود قضاوت خواهد کرد.

انتهای پیام/د

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد