82513575-71580260
۲۰:۱۰ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۷

سرپرست فرمانداری چادگان؛

یکی از ملاک های پیشرفت، حمایت از نخبگان است

سرپرست فرمانداری چادگان گفت: یکی از ملاک های پیشرفت های محلی، توجه و حمایت از نخبگان است و این مسئله در توانمندسازی آن منطقه هم تأثیر بسزایی دارد.

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز؛ علی استوار عصر امروز در آئین تغییر نام پژوهش سرای دکتر حسابی بیان کرد: وجود نخبگان هر شهرستان سرمایه های اجتماعی برای آن منطقه است و در چادگان برای به دست آمدن این سرمایه مدت زمان زیادی صرف شده است.

سرپرست فرمانداری چادگان ادامه داد: یکی از ملاک های پیشرفت های محلی و منطقه ای، توجه و حمایت از نخبگان است و این مهم در توانمندسازی هم تأثیر بسزایی دارد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: شهرستان های شرق استان در مباحث زیر ساخت محیط های آموزشی و فرهنگی یک سر و گردن بالاتر از شهرستان های غرب به خصوص شهرستان چادگان هستند.

استوار تصریح کرد: تأسیس بنیاد علمی و فرهنگی دکتر عابدی در شهرستان چادگان امری لازم است.

مراسم تغییر نام پژوهش سرای دکتر حسابی به نام دکتر محمود عابدی، عصر امروز با حضور دکتر محمود عابدی، ائمه جمعه شهر چادگان و شهر زیارتی روزه، فرماندار، مدیر آموزش و پرورش، بخشدار چنارود، رؤسای ادارات، جمعی از پیشکسوتان فرهنگی و مدیران مدارس برگزار شد.

حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه چادگان هم، از نام گذاری پژوهش سرا به نام یکی از فرهیختگان شهرستان ابراز خرسندی نمود و ضمن تشکر از زحمات مدیر آموزش و پرورش ، خواستار برگزاری همایشی با حضور نخبگان شهرستان در این مکان شد.

دکتر محمود عابدی، متولد ۱۳۲۳ در چادگان، عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه خوارزمی و عضو پیوستهٔ فرهنگستان زبان و ادب فارسی است. وی همچنین در کسوت مدیر گروه تصحیح متون فرهنگستان ادب و زبان فارسی فعالیت می کند که در این حوزه جوایز متعددی را از آن خود کرده است.

انتهای پیام/گ.پ