اصفهان-+امدادرسانی+به+عشایر
۱۱:۱۵ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۸

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خبر داد؛

امدادرسانی هلال احمر به ۱۰ هزار نفر از عشایر/۲۶ تیم عملیاتی به مناطق سیل زده اعزام شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: ۱۲۰ نفر از امدادگران و نجاتگران در ۲۶ تیم عملیاتی سازماندهی شده و با ۳۲ دستگاه خودرو و آمبولانس به مناطقی که عشایر نیاز به کمک داشتند، اعزام شدند.

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن مؤمنی در تشریح اقدامات هلال احمر اصفهان برای کمک به عشایر اظهار کرد: در روزهای اخیر بارش ها در بسیاری از نقاط استان شدت گرفت و موجب سیل و آب گرفتگی در برخی شهرها مانند دهاقان، سمیرم، چادگان، فریدونشهر و شهرضا شد.

وی ادامه داد: عشایر اصفهان هم در جریان همین بارش ها و مسدود شدن راه ها گرفتار شدند که امدادگران هلال احمر به کمک آن‌ها شتافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان همچنین گفت: 120 نفر از امدادگران و نجاتگران در 26 تیم عملیاتی سازماندهی شده و با 32 دستگاه خودرو و آمبولانس به مناطقی که عشایر نیاز به کمک داشتند اعزام شدند.

مؤمنی خاطر نشان کرد: دو هزار و 146 تخته پتو، 10 هزار و 260 قرص نان، سه هزار و 80 کیلوگرم نایلون پوشش چادر، دو هزار و 188 انواع قوطی کنسرو، 59 دستگاه چادر، 360 کیلوگرم خرما، 106 بطری آب معدنی، 474 لیتر نفت و 29 شعله والور در بین سیل‌زدگان توزیع شد.

وی خبر از امدادرسانی به بیش از 10 هزار و 700 نفر داد و توصیه کرد: عشایر باید از توقف و تردد در مسیل ها و دره ها پرهیز کنند.

انتهای پیام/گ.ف