Capture
۱۵:۰۹ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۸

ائمه جمعه شهرستان لنجان؛

از دیپلماسی لبخند انتظار موفقیت نداریم/برنامه ای برای مدیریت بحران آب در لنجان نمی بینیم

اتخاذ موضع انقلابی و رویکرد جدی به جای دیپلماسی خنده در برجام و سرعت گرفتن نابودی رژیم منحوس صهیونیستی سرخط مطالب مطرح‌شده در نماز جمعه شهرستان لنجان بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه فولادشهر ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: امیدوارم خداوند توفیق روزه‌داری واقعی، عبادت خالصانه و تلاوت قرآن و اعمال خیر و اطعام مؤمنین را به همه ما در این ماه مبارک عطا بفرماید.

امام جمعه فولادشهر با تأکید بر پرهیز مؤمنان از تکلف در زندگی متذکر شد: تکلف یعنی خود را به مشقت انداختن، ریا، ظاهرسازی و رسولان الهی همواره تأکید می‌کردند که ما متکلف نیستیم و نبی مکرم اسلام، حضرت محمد مصطفی(ص) می‌فرمودند که ما مکلّف هستیم ولی متکلّف نیستیم.

وی همچنین با بیان اینکه اصل تکلّف نکردن این است که انسان در زندگی تکلف به خرج ندهد و سعی کند آن که هست جلوه کند، خاطر نشان کرد: تکلّف یک نوع نفاق است و پیامبر اکرم(ص) فرمودند، ما و نیکان امّت من از تکلّف به دور هستند.

خطیب نماز جمعه فولادشهر ضمن اشاره به این مطلب که اولین قسم تکلّف در مسائل علمی است، یادآور شد: افرادی هستند که از نظر علمی چیزی بلد نیستند، امّا خودشان را طوری جلوه می‌دهند که گویا بلد هستند.

* نیروی انتظامی با حریم شکنان رمضان برخورد کند

حجت الاسلام سرافراز در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح اهمیت رعایت روزه داری در جامعه افزود: کسانی که به هر دلیل نمی‌خواهند یا نمی‌توانند در ماه رمضان روزه بگیرند باید حرمت این ماه را حفظ کنند و نیروی انتظامی هم باید با افرادی که حرمت این ماه عزیز را نگه نمی‌دارند برخورد کند.

وی با توجه به خروج آمریکا از برجام خاطر نشان کرد: امروز انتخاب‌های ملّت ایران بین دو گزینه گشایش و یا تنگی معیشت نیست، بلکه برگزیدن راه «عزت» و یا «تحقیر» ملّى است که این موضوع باید مورد توجه مسئولان و دولت مردان کشورمان قرار بگیرد.

* دشمن بازی جدیدی را شروع کرد

خطیب نماز جمعه فولادشهر با تأکید بر این که از دیپلماسی لبخند انتظار موفقیت نداریم، تصریح کرد: چه بخواهیم و چه نخواهیم دشمن ما بازی جدیدی را شروع کرده و اگر نتوانیم متناسب با این بازی جدید باز آرایی و باز مهندسی لازم را دستور کار قرار دهیم، از او جا مى ‏مانیم و بازنده خواهیم شد.

سرافراز با اعتقاد بر این که باید رویکرد دیپلماسی را در کشور تغییر داد، گفت: ضروری است تا تصمیم‌گیری در خصوص مختصر بر جای مانده از برجام، تصمیمی بر اساس عزّت ملّی باشد؛ چرا که مهم ترین نکته عبرت آموز این تجربه ناموفق برجام، بنا گذاری توافق بر ‏اعتماد نداشتن به طرف غربی و پرهیز از سهل ‏اندیشی و خوش ‏بینی است.

امام جمعه فولادشهر در پایان، انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس شریف را یک اقدام احمقانه از جانب ترامپ دانست و تشریح کرد: چاره مردم فلسطین این است که برای نابودی اسرائیل روزشمار تعیین کنند و برای هر روز آن برنامه داشته باشند.

* کینه ها را در ابتدا از خود دور کنید

حجت‌الاسلام علیرضا فرهنگ هم در خطبه های نماز جمعه باغ بهادران ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان و تأکید بر بهره‌مندی مؤمنان از برکات این ماه گفت: دنیا کوچک‌تر و حقیرتر و ناچیزتر از آن است که در آن از کینه‌ها پیروی شود.

امام جمعه باغ بهادران با بیان این که سخن‌چینی از عوامل کینه‌ورزی است و نباید افراد نسبت به دیگران سخن‌پراکنی کنند، متذکر شد: امام علی(ع) می‌فرمایند برای دِرو کردن بدی از سینه دیگران، آن را از سینه خودت ریشه کَن کُن.

وی با تأکید بر این که ابتدا باید کینه را از دل‌های خودمان پاک کنیم، ادامه داد: گاهی اوقات کینه با گرفتاری و مشکلات دنیا و امتحانات الهی از دل بیرون می‌رود یعنی انسان می‌فهمد کینه ارزش ندارد در دل باقی بماند.

* سرعت گرفتن نابودی رژیم منحوس صهیونیستی

خطیب نماز جمعه باغ بهادران با اشاره به انتقال سفارت شیطان بزرگ از تل‌آویو به قدس خاطرنشان کرد: شکی نیست که آمریکا با این کار خود، موجب سرعت گرفتن نابودی رژیم منحوس صهیونیستی شد.

حجت الاسلام فرهنگ با توجه به تحولات منطقه و پیروزی جریان‌های انقلابی و حزب‌اللهی در انتخابات کشورهای همسایه یادآور شد: اتفاقات اخیر در منطقه تنها یک پیام دارد و پیام این است که تنها عامل پیروزی بر استکبار مذاکره نیست؛ بلکه مقاومت و مبارزه است.

وی از سکوت برخی از کشورهای اسلامی از جنایت‌های رژیم صهیونیستی در قبال مردم فلسطین انتقاد کرد و گفت: ۶۳ شهید و دو هزار و ۷۵۰ زخمی در فلسطین قلب هر مسلمانی را به درد می‌آورد و ما متعجّب از سران کشورهای اسلامی هستیم که در این جنایات  همراه رژیم ملعون اسرائیل هستند.

خطیب نماز جمعه باغ بهادران  ضمن اشاره به این که دولت مردان ما به اروپا اعتماد نکنند، تصریح کرد: باز تکرار می‌کنیم به اروپا نمی‌شود اعتماد کرد؛ وقتی سه کشور انگلیس آلمان و فرانسه بیانیه می‌دهند که برجام توافق کاملی نیست و باید وارد مذاکره موشکی شویم پس شک نکنید که این‌ها دنبال تضمین دادن نیستند.

* جلسه اضطراری ائمه جمعه لنجان برای بحران آب

فرهنگ با توجه به مشکلات کم آبی در منطقه افزود: برنامه  جامع و حساب شده‌ای برای مدیریت بحران آب در شهرستان نمی‌بینیم و انتظار داریم در اجرای مصوبات در ابتدا به کشاورز خسارت وارد نشود و بعد هم به کشاورزان باغ بهادران کشت جایگزینی معرفی شود تا متضرر نشوند.

امام جمعه باغ بهادران در پایان از برگزاری جلسه اضطراری با ائمه جمعه شهرستان لنجان در خصوص بررسی مشکلات کمبود آب در منطقه خبر داد و اظهار کرد: بیانیه‌ای برای حمایت از کشاورزان منطقه و مدیریت صحیح منابع آبی آماده‌شده است که به زودی منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/ن