IMAGE634791541051053419
۱۴:۲۵ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۸

مسئول بازرسی معاونت غذا و دارو استان خبر داد؛

کشف سه تن اقلام دارویی غیر مجاز در اصفهان/مردم از خرید داروهای ماهواره ای بپرهیزند

مسئول بازرسی معاونت غذا و دارو استان اصفهان گفت: مردم باید در هنگام خرید داروهای خارجی به داشتن برچسب اصالت توجه کنند و همچنین از خرید داروهای ماهواره ای بپرهیزند.

به گزارش صاحب نیوز؛ دکتر ذکری در تشریح اقلام دارویی غیر مجاز اظهار کرد: در جریان بازرسی های معاونت غذا و داروی استان از ابتدای سال 1397 تا کنون سه تن اقلام دارویی غیر مجاز کشف شد.

وی ادامه داد: این اقلام شامل داروهای نیرو افزای ورزشی و جنسی، داروهای ترک اعتیاد، داروهای مخدر خانواده متادون و بوپرنورفین، الکل قابل شرب، مشروبات الکلی دست ساز، داروهای چاقی و لاغری و داروهای ماهواره ای بودند.

مسئول واحد بازرسی و نظارت بر امور دارو معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: اقلام غیر مجاز از واحدهای صنفی عطاری، باربری های عمومی، داروخانه ها، سوپرمارکت ها، کشف و جمع آوری شد.

این مقام مسئول درباره وضعیت این اقلام غیرمجاز هم گفت: پس از گذراندن مراحل قانونی و اخذ مجوزهای مربوطه، کلیه این اقلام به صورت اصولی امحاء می شود.

ذکری همچنین خبر داد: سالیانه حدود ۴۰ تن از این نوع اقلام غیر مجاز در حوزه دارو و مکمل ها جمع آوری و امحاء می شود که با احتساب اقدامات مشترک با سایر ارگان های نظارتی مانند نیروی انتظامی، در طول سال این مقدار به 200 تن هم می رسد.

وی در توصیه به مردم هم خاطر نشان کرد: اقلام سلامت محور باید از راه های مجاز مورد تأیید وزارت بهداشت تهیه شود و برای اطمینان از این کار، هنگام خرید دارو به داشتن برچسب های مخصوص توجه کنند.

مسئول نظارت بر امور دارویی استان در پایان تصریح کرد: مردم باید در هنگام خرید داروهای خارجی به داشتن برچسب اصالت توجه کنند، از خرید داروهای ماهواره ای بپرهیزند و به هیچ وجه از عطاری ها دارو تهیه نکنند.

انتهای پیام/گ.ف