بارگیری
۱۵:۲۲ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۸

حجت الاسلام دهشیری؛

آمار بیکاری اردستان جای تأسف دارد

امام جمعه اردستان گفت: این که دولت و مجلس مسئولیت ایجاد اشتغال را بر گردن یکدیگر می اندازند کار درستی نیست و جای تأسف دارد که نرخ بیکاری در اردستان هنوز ۹ درصد است.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نماز جمعه این هفته اردستان اظهار کرد: طبق فرهنگ دینی اسلام کار، بخشی از عبادت است، در حالی که امروزه در جامعه ما بیکاری یکی از آسیب های اجتماعی محسوب می شود.

امام جمعه اردستان افزود: بیکاری پیامدهای زیادی مانند اعتیاد، سرقت و تجاوز به حقوق دیگران را به همراه دارد که جوان نمی خواهد دچار این مفسده ها شود.

* مسئولان وظیفه دارند بستر اشتغال را فراهم کنند

وی با بیان این که خانواده ها می توانند ضمن مشوق بودن فرزندان توقع آن ها را کمتر کنند، تصریح کرد: مسئولان و مدیران برنامه ریز جامعه وظیفه دارند زمینه و بستر اشتغال جوانان را فراهم کنند تا جوان دچار مفسده نشود.

دهشیری همچنین تأکید کرد: این که دولت و مجلس مسئولیت ایجاد اشتغال را بر گردن یکدیگر می اندازند کار درستی نیست و جای تأسف دارد که نرخ بیکاری در اردستان هنوز 9 درصد است؛ از فرماندار و مسئولان می خواهیم با ایجاد بنگاه های زود بازده اقتصادی و کوچک، بیکاری را از جامعه رفع کنند.

* ایران، پرچم دار جهان اسلام است

خطیب جمعه این هفته اردستان در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس رنج آور است؛ چرا که مسلمانان را به خون و خاک کشیده و هیچ موضع گیری در این خصوص اتفاق نیفتاده، وجدان ها خفه شدند، عرب ها مرده اند و این ایران است که سردمدار و پرچم دار جهان اسلام شده و موضع گیری خود را اعلام کرده است.

حجت الاسلام دهشیری با توجه به روز بهینه مصرف آب هم گفت: صرفه جویی آن هم در زمینه مصرف آب، کار پسندیده ای است و سعی کنید با مصرف بهینه خود دچار کمبود آب نشویم.

وی در پایان با اشاره به مسئله برجام و گرانی دلار اعلام کرد: بعضی ها به سمت احتکار و گران فروشی می روند که باید مسئولان نسبت به این قضایا با جدیت ورود پیدا کنند.

انتهای پیام/ن