بارگیری (2)
۱۶:۱۸ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۸

امام جمعه شهر اژیه؛

مسئولان یا تضمین جدی بگیرند یا درباره خروج از برجام تصمیم گیری کنند

امام جمعه اژیه گفت: مسئولان نباید کاستی کنند و در این خصوص باید تضمین محکم و جدی از طرف اروپایی اخذ شود؛ وگرنه دستگاه دیپلماسی باید در رابطه با خروج از برجام تصمیم جدیدی بگیرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام امیر حجتی فرد در خطبه های نماز جمعه این هفته اژیه ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان اظهار کرد: این ماه مبارک، ماه میهمانی خدا و بهار تلاوت قرآن است و طبق آیه قرآن، نتیجه این ضیافت تقوا خواهد بود.

امام جمعه شهر اژیه افزود: بهترین اعمال در ماه رمضان در قالب سؤال حضرت علی(ع) عاز پیامبر اسلام و جواب ایشان؛ اجتناب از محرمات است و در این خصوص باید مؤمن خود را از اعمال ناشایست دور کند.

وی در فرازی دیگر از خطبه ها با تشکر از دست اندر کاران هیئت امنای مساجد شهر و روستا و دعوت از روحانیون برای برپایی برنامه های مذهبی و فرهنگی این ماه، گفت: اهمیت موضوعات دینی و اعتقادی برای مردم تا اندازه ای است که در این ماه به خوبی پذیرای روحانیون هستند و همکاری خوبی با هیئت امنای مساجد دارند.

* باید از خیانت های دشمنان دوری کرد

حجت الاسلام حجتی فرد با بیان عهد شکنی آمریکا در رابطه با برجام تصریح کرد: در آیات و روایات می خوانیم که اگر می دانی که گروهی در پیمان خیانت می ورزند به آنان اعلام کن که همانند خودشان عمل خواهی کرد؛ زیرا خداوند خائنان را دوست ندارد و در این رابطه باید با تکیه به کلام حکیمانه رهبر انقلاب، از برخی خیانت ها و رفتارهای دوگانه دشمنان دوری کرد.

وی خاطر نشان کرد: مگر نه این است که برجام یک پیمان جمعی بوده و به واسطه خروج هر یک از طرفین نقض خواهد شد، پس می طلبد مسئولان کشور در این خصوص برنامه ای داشته باشند که به عزّت کشور ضربه وارد نشود.

* مسئولان درباره برجام کاستی نکنند

امام جمعه شهر اژیه با بیان این که رهبر معظم انقلاب فرمودند باید از طرفین دیگر در برجام تضمین گرفته شود، گفت: با توجه به سابقه بد طرف های اروپایی با کشور ایران، مسئولان نباید کاستی کنند و در این خصوص باید تضمین محکم و جدی از طرف اروپایی اخذ شود؛ وگرنه دستگاه دیپلماسی باید در رابطه با خروج از برجام تصمیم جدیدی بگیرد.

وی در پایان تأکید کرد: دولت و نمایندگان مجلس در مقابل رفتار زشت ترامپ نباید سکوت کنند و قطعاً با محکوم کردن این رفتار سخیف باید برای احقاق حقوق ملت ایران اقدام قانونی انجام دهند.

انتهای پیام/ن