Capture
۱۶:۳۵ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۸

ائمه جمعه نطنز و بادرود؛

انتقال سفارت امریکا به قدس، شمارش معکوس نابودی اسرائیل است/مردم عراق خودشان سرنوشت کشورشان را رقم می زنند

سالروز فتح خرمشهر، انتقال سفارت آمریکا به قدس، تلاش اروپایی ها در برجام برای تحقق خواسته های آمریکا، لزوم عذرخواهی دولت از ملت و رهبری و تجهیز نیروی انتظامی در دو شهر بادرود و خالدآباد از مهم ترین مطالب مطرح شده در خطبه های امروز نماز جمعه در نطنز و بادرود بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه نطنز در خطبه های نماز جمعه این هفته با گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر، اظهار کرد: سوم خرداد نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس است که در آن رزمندگان اسلام با مقاومت، ایثار و فداکاری توانستند در عملیات بیت المقدس این شهر را از چنگال دشمنان نظام و انقلاب نجات دهند.

حجت الاسلام روح الله امینی افزود: مقاومت در بین ملت های مسلمان که خود پرچمدار اسلام و اهل بیت علیهم السلام هستند، یکی از واجبات و از ضروریات زندگی است و بدون شک اگر در راه خدا و در برابر دشمنان مقاومت کنیم نقشه های دشمن به ما ضرری نمی رساند.

* دشمنان می خواهند دین را از مردم جدا کنند

وی با تأکید بر این که بر طبق آموزه های قرآنی کسانی که در برابر دشمنان دین و اهل بیت (ع) ایستادگی می کنند مشمول امدادهای غیبی نیز خواهند شد، گفت: دشمنان تلاش می کنند تا دین را از جامعه و از مردم جدا کنند چرا که به خوبی می دانند آن چه با عث رشد و تعالی ملت، نظام و انقلاب شده است در سایه حاکمیت و قدرت دین اسلام به دست آمده است.

خطیب جمعه نطنز تصریح کرد: دین اسلام در میدان عملیاتی همه امکانات رشد و تعالی در محورهای مادی و معنوی را به مردم داده است و آن ها نیز نگران این هستند که این قدرت حاکمیت دین منافع نامشروعشان را در نقاط مختلف جهان به خطر بیاندازد.

امینی فرد با بیان این که بعضی از نواقص موجود حاصل ناکارآمدی بعضی از مسئولان است نه ناتوانی دین، ادامه داد: امدادهای غیبی خداوند در لحظه لحظه انقلاب اسلامی جریان دارد و مسئولان باید با این امید و باور وارد میدان عمل شده و به جنگ کمبودها و نواقص بروند.

امام جمعه نطنز به انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف اشاره و بیان کرد: این یک حرکت وحشیانه و تلاش برای هرج و مرج طلبی است که منجر به شهادت بیش از ۶۰ نفر از مردم مظلوم فلسطین شد، امّا این وحشی گری که به خاطر شکستن جبهه مقاومت شکل می گیرد، شمارش معکوس برای نابودی اسرائیل است.

* مسئولان از مردم و رهبری عذرخواهی کنند

وی به خروج آمریکا از برجام و تلاش مسئولان برای ادامه دادن این توافق با اروپایی ها اشاره کرد و افزود: مسئولان در حالی از ادامه همکاری با اروپایی ها در برجام سخن می گویند که همین اروپایی ها خواسته های آمریکا در برجام از قبیل محدودیت های همیشگی هسته ای، کاهش برد موشک ها، عدم حمایت از جبهه مقاومت و جلوگیری از نفوذ معنوی انقلاب اسلامی را دنبال می کنند.

حجت الاسلام امینی با تاکید بر این که مسئولانی که این برجام را رقم زدند باید از ملت و رهبری عذرخواهی کنند، گفت: متأسفانه کسانی که نه تنها مسئولیت برجام را برعهده گرفته بلکه شروط رهبر معظم انقلاب را نیز نادیده گرفته اند، تلاش می کنند تا رهبر انقلاب را علت این ناکارآمدی قلمداد کنند.

وی با بیان این که امروز روز وحدت در سایه ولایت است نه اروپایی ها، خاطر نشان کرد: اگر مسئولان طبق آموزه های دینی به قرآن و آموزه های آن باور داشته باشند، منفعت آینده اسلام ملت را در نظر بگیرند و به داشته های داخلی تکیه کنند به طور حتم پیروز خواهیم شد و این یک وعده الهی است.

* انتقال سفارت آمریکا به قدس انتفاضه ملت فلسطین را توسعه می دهد

امام جمعه بادرود هم در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: این ماه مبارک ماه ارتباط با فضیلت ها و تمرین برای دوری جستن از رذیلت ها است و بدون شک هر کس از ظرفیت این ماه بزرگ استفاده کند رستگار و هرکس بی اعتنا باشد پشیمان خواهد شد.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی از همگان خواست تا ضمن حفظ حرمت این ماه در زمان ها و مکان های مختلف، مشوق بهره گیری نسل های جوان و نوجوان به روش های گوناگون از این ماه پرفضیلت باشند.

وی با محکوم کردن اقدام رئیس جمهور آمریکا در انتقال سفارت این کشور به قدس شریف، بیان کرد: این اقدام گستاخانه ترامپ نه تنها به استحکام پایه های این رژیم جعلی منجر نمی شود بلکه در مقابل، خون پاک مجاهدین فلسطینی اعم از پیر و جوان، کودک و نوجوان و زنان باعث رشد و توسعه انتفاضه ملت فلسطین علیه این اقدام تجاوزکارانه خواهد شد.

* ایران تا نابودی اسرائیل از فلسطین حمایت می کند

خطیب جمعه بادرود همچنین تصریح کرد: ملت بزرگ ایران با پیروی از اصول خود و طبق منویات امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب تا نابودی کامل این رژیم جعلی از روی زمین از ملت مظلوم فلسطین حمایت خواهد کرد تا به فضل الهی ریشه این فساد تا کمتر از بیست و پنج سال دیگر کنده شود.

وی به حضور فرمانده انتظامی استان اصفهان در شهرهای بادرود و خالدآباد اشاره کرد و گفت: با توجه به خدمات قابل توجهی که مجموعه نیروی انتظامی در سطح بخش امامزاده و آن هم با حداقل امکانات و کمبود نیروی انسانی انجام داده است، از مقام ارشد انتظامی خواسته شد تا با توجه به گستردگی بخش و موقعیت شغلی مردم نسبت به اعطای تجهیزات بیشتر به کلانتری های دو شهر بادرود و خالدآباد اقدام شود.

حجت الاسلام قاسمی سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس را گرامیداشت و تأکید کرد: سوم خرداد روزی بود که تفکر و فرهنگ بسیجی و مقاومت به نتیجه رسید و ملت مسلمان به این باور رسید که می توان با مدیریت صحیح، اسلام را فاتح جهان کرد.

* مردم عراق خودشان سرنوشت عراق را رقم می زنند

وی همچنین برگزاری موفقیت آمیز انتخابات پارلمان عراق را به مردم این کشور تبریک گفت و افزود: مردمی که چند دهه زیر سلطه صدام جنایتکار بوده و مدتی نیز گرفتار داعش بودند توانستند با مقاومت، سرنوشت خود را خودشان رقم بزنند.

امام جمعه بادرود به توصیه های قرآنی رهبر معظم انقلاب در دیدار با جامعه قرآنی اشاره و تصریح کرد: بسیاری از کشورهای منطقه در اداره امور داخلی خود و موضع گیری صحیح در برابر دشمنان خارجی ناتوان هستند و این زبونی و ناتوانی به خاطر دوری از قرآن و پشت پا زدن به این کتاب آسمانی است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: انس ملت مسلمان به قرآن و عمل به آن به طور حتم آن ها را به وعده حتمی الهی مبنی بر پیروزی بر دشمنان خواهد رساند.

انتهای پیام/ن