n82620769-71785574
۱۶:۰۷ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۸

خطیب نماز جمعه بهارستان؛

برخی از کشورهای اسلامی در مسئله فلسطین دچار خفگی شدند

امام جمعه شهر بهارستان گفت: برخی سران کشورهای اسلامی و عربی در موضوع فلسطین دچار خفگی شده اند و هیچ واکنشی به جنایات صهیونیست‌ها ندادند.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام حسین رجایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بهارستان ضمن سفارش به تقوای الهی، اظهار کرد: روزه گرفتن و ماه رمضان از راه های افزایش تقوای الهی است.

خطیب نماز جمعه بهارستان با اشاره به این که  مردم در برابر روزه گرفتن به سه گروه تقسیم می شوند، خاطر نشان کرد:  عده ای به استقبال روزه و ماه مبارک رمضان می روند و پس از اتمام ماه رمضان محزون می شوند و روزه را تکلیف شرعی می دانند، عده ای هم نسبت به روزه گرفتن بی تفاوت هستند و با آمدن ماه رمضان گلایه مند می شوند.

وی در تشریح گروه سوم هم گفت: عده ای در برابر روزه گرفتن می ایستند و روزه داران را تمسخر می کنند که این گروه به سفره های دنیایی دل بسته هستند.

حجت‌الاسلام رجایی پور در بخش دیگری از سخنان خود به فاجعه انسانی و کشتار مردم مظلوم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی اشاره و خاطر نشان کرد: رژیم جعلی صهیونیستی به عنوان دشمن اصلی مسلمانان بداند که این خون‌های مقدس، ملت مظلوم فلسطین را یکپارچه تر خواهد کرد و نصرت الهی همراه آنان خواهد بود.

* آزادی فلسطین سنت الهی است

وی به تعبیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و ادامه داد: آزادی فلسطین سنت الهی است و هم آمریکا و هم بزرگتر از آن نمی توانند در مقابل سنت الهی هیچ غلطی بکنند.

رجایی پور با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در بیت‌المقدس و فلسطین اشغالی ابراز داشت: آمریکا در واقع شریک جرم اسرائیل و بسیاری از ظالمان جهان است؛ پس آمریکا همدستان آن بدانند که هرگز نخواهند توانست برنامه‌های خود را در فلسطین پیاده کنند.

امام جمعه شهر بهارستان افزود: متأسفانه برخی سران کشورهای اسلامی و عربی در موضوع فلسطین دچار خفگی شده اند و هیچ واکنشی به جنایات صهیونیست‌ها بروز ندادند، از طرفی هم مجامع بین المللی سکوت اختیار کرده است.

* زمان نابودی اسرائیل کوتاه تر شد

وی در ادامه  اظهارات خود با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص نابودی رژیم صهیونیستی قبل از ۲۵ سال بیان کرد: با جنایات چند روز گذشته صهیونیست‌ها، زمانی که رهبر معظم انقلاب برای نابودی این رژیم تعیین کرده، کوتاه‌تر شده است.

امام جمعه شهر بهارستان به فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان اشاره کرد و گفت: بی‌شک فتح خرمشهر را که با عملیات بیت‌المقدس در سال ۶۱ محقق شد، باید فتح الفتوح نام‌گذاری کنیم.

حجت‌الاسلام رجایی پور همچنین با تبریک سوم خرداد ادامه داد: فتح خرمشهر نتیجه مقاومت و پیروی از ولایت فقیه بود و اگر امروز اقتدار و عزت و استقلال داریم مرهون مقاومت و تبعیت از مقام معظم رهبری است.

انتهای پیام/ن