بارگیری (1)
۱۵:۵۵ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۸

فرازهایی از نماز جمعه سراسر استان اصفهان؛

اروپایی‌ها برای بودن با ایران، مقابل امریکا نمی‌ایستند/شمارش معکوس نابودی اسرائیل با انتقال سفارت امریکا

ائمه جمعه استان پشت تریبون های نماز جمعه ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رمضان، انتقال سفارت امریکا از تل‌آویو به قدس را اقدامی مزبوحانه خوانده و همچنین خواستار رسیدگی مسئولان به مشکلات کم آبی و بیکاری شدند.

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه فولادشهر پشت تریبون نماز جمعه گفت: چه بخواهیم و چه نخواهیم دشمن ما بازی جدیدی را شروع کرده و اگر نتوانیم متناسب با این بازی جدید باز آرایی و باز مهندسی لازم را دستور کار قرار دهیم، از او جا می ‏مانیم و بازنده خواهیم شد.

* انتقال سفارت امریکا احمقانه است

حجت الاسلام و المسلمین سرافراز ادامه داد: ضروری است تا تصمیم‌گیری در خصوص مختصر بر جای مانده از برجام، تصمیمی بر اساس عزّت ملّی باشد؛ چرا که مهم ترین نکته عبرت آموز این تجربه ناموفق برجام، بنا گذاری توافق بر ‏اعتماد نداشتن به طرف غربی و پرهیز از سهل ‏اندیشی و خوش ‏بینی است.

وی در پایان، انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس شریف را یک اقدام احمقانه از جانب ترامپ دانست و تشریح کرد: چاره مردم فلسطین این است که برای نابودی اسرائیل روزشمار تعیین کنند و برای هر روز آن برنامه داشته باشند.

* تنها عامل پیروزی بر استکبار مقاومت و مبارزه است نه مذاکره

امام جمعه باغ بهادران با توجه به تحولات منطقه و پیروزی جریان‌های انقلابی و حزب‌اللهی در انتخابات کشورهای همسایه یادآور شد: اتفاقات اخیر در منطقه تنها یک پیام دارد و پیام این است که تنها عامل پیروزی بر استکبار مذاکره نیست؛ بلکه مقاومت و مبارزه است.

حجت الاسلام فرهنگ با توجه به مشکلات کم آبی در منطقه هم افزود: برنامه  جامع و حساب شده‌ای برای مدیریت بحران آب در شهرستان نمی‌بینیم و انتظار داریم در اجرای مصوبات در ابتدا به کشاورز خسارت وارد نشود و بعد هم به کشاورزان باغ بهادران کشت جایگزینی معرفی شود تا متضرر نشوند.

وی در پایان از برگزاری جلسه اضطراری با ائمه جمعه شهرستان لنجان در خصوص بررسی مشکلات کمبود آب در منطقه خبر داد و اظهار کرد: بیانیه‌ای برای حمایت از کشاورزان منطقه و مدیریت صحیح منابع آبی آماده‌شده است که به زودی منتشر خواهد شد.

* دولت و مجلس تقصیر را گردن یکدیگر نیندازند

امام جمعه اردستان در این هفته با انتقاد جدی از بیکاری گفت: این که دولت و مجلس مسئولیت ایجاد اشتغال را بر گردن یکدیگر می اندازند کار درستی نیست و جای تأسف دارد که نرخ بیکاری در اردستان هنوز 9 درصد است؛ از فرماندار و مسئولان می خواهیم با ایجاد بنگاه های زود بازده اقتصادی و کوچک، بیکاری را از جامعه رفع کنند.

حجت الاسلام دهشیری هم در موضع گیری درباره اتفاقات اخیر خاطر نشان کرد: انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس رنج آور است؛ چرا که مسلمانان را به خون و خاک کشیده و هیچ موضع گیری در این خصوص اتفاق نیفتاده، وجدان ها خفه شدند، عرب ها مرده اند و این ایران است که سردمدار و پرچم دار جهان اسلام شده و موضع گیری خود را اعلام کرده است.

* حمایت از کالای ایرانی به یک فرهنگ تبدیل شود

امام جمعه رضوانشهر حمایت از کالای ایرانی را امری مهم در زمینه بهینه سازی مصرف دانست و افزود: خرید جنس ایرانی به نفع کارگران و اقتصاد کشور است و آمار بیکاری را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

حجت الاسلام شیاسی گفت: خرید کالای ایرانی باید به‌ یک فرهنگ تبدیل شود تا اقتصاد کشور از رکود و ضعف نجات یافته و شاهد توسعه و رونق در امور مختلف باشیم.

وی در ادامه با بیان این که ترامپ خبیث جنایات زیادی را در کشورهای اسلامی انجام داده است، یادآور شد: آمریکا بیش از هفتاد نفر مسلمان را کشته و سه هزار نفر را مجروح کرد تا سفارت آمریکا به قدس اشغالی منتقل شود؛ این جنایت حاصل حمایت های حاکمان خبیث عربستان سعودی از آن ها و رژیم صهیونیستی است.

 امام جمعه رضوانشهر در پایان با بیان این که اگر صهیونیست در منطقه حاکم شود هیچ مسلمانی را زنده نخواهد گذاشت، گفت: این تهدیدات علیه امّت اسلام به فرصت تبدیل شده و ‌با اتحاد جریان مقاومت علیه صهیونیست، شاهد پیروزی مسلمانان و شکست سنگین رژیم صهیونیستی و حامیان آن خواهیم بود.

 * آل سعود در شهادت فلسطینی ها شریک است

حجت الاسلام اباصلت غفاری هم در خطبه های نماز جمعه این هفته فریدونشهر با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ضمن بیان فضائل این ماه، خواستار برخورد با روزه خواری در ملأ عام به عنوان یک جرم مشهود شد و تأکید کرد: حتی اگر کسی توان روزه گرفتن را نداشته باشد نباید اقدام به روزه خواری علنی کند.

امام جمعه فریدونشهر با اعلام این که ملّت ایران از انتفاضه مردم فلسطین و مقاومت اسلامی حمایت می‌کنند، گفت: اگر کمک‌های عربستان سعودی به اسرائیل نبود، این رژیم کودک کش نمی‌توانست همین مقدار هم دوام بیاورد و تاکنون نابود شده بود.

خطیب جمعه فریدونشهر با اشاره به جنایات 70 ساله صهیونیست‌ها در فلسطین و کشتار و آواره کردن ده‌ها هزار فلسطینی بیان کرد: هم پیمانان رژیم غاصب صهیونیستی در منطقه همچون حکومت آل سعود را در ریختن خون شهدای بیت‌المقدس، شریک هستند.

* برخی از کشورهای اسلامی در مسئله فلسطین دچار خفگی شدند

امام جمعه بهارستان هم به تعبیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: آزادی فلسطین سنت الهی است و هم آمریکا و هم بزرگتر از آن نمی توانند در مقابل سنت الهی هیچ غلطی بکنند.

حجت الاسلام حسین رجایی پور با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در بیت‌المقدس و فلسطین اشغالی ابراز داشت: آمریکا در واقع شریک جرم اسرائیل و بسیاری از ظالمان جهان است؛ پس آمریکا همدستان آن بدانند که هرگز نخواهند توانست برنامه‌های خود را در فلسطین پیاده کنند.

وی در پایان افزود: متأسفانه برخی سران کشورهای اسلامی و عربی در موضوع فلسطین دچار خفگی شده اند و هیچ واکنشی به جنایات صهیونیست‌ها بروز ندادند، از طرفی هم مجامع بین المللی سکوت اختیار کرده است.

* یا تضمین یا خروج از برجام

امام جمعه شهر اژیه با بیان این که رهبر معظم انقلاب فرمودند باید از طرفین دیگر در برجام تضمین گرفته شود، گفت: با توجه به سابقه بد طرف های اروپایی با کشور ایران، مسئولان نباید کاستی کنند و در این خصوص باید تضمین محکم و جدی از طرف اروپایی اخذ شود؛ وگرنه دستگاه دیپلماسی باید در رابطه با خروج از برجام تصمیم جدیدی بگیرد.

وی تأکید کرد: دولت و نمایندگان مجلس در مقابل رفتار زشت ترامپ نباید سکوت کنند و قطعاً با محکوم کردن این رفتار سخیف باید برای احقاق حقوق ملت ایران اقدام قانونی انجام دهند.

* چرا کشورها سکوت کرده اند؟

امام جمعه نائین هم با انتقاد جدی از سکوت کشورها درباره فلسطین گفت: چرا مجامع بین المللی و حقوق بشر حرفی نمی زنند و دفاعی از حقوق و آرمانهای فلسطین نمی کنند؟

حجت الاسلام سید علی سجادی ادامه داد: منطق می گوید جبهه واقعی مقاومت خودش را نشان می دهد و با این تغییر و تحولاتی که در دنیا شاهد هستیم جبهه مقاومت و طرفداران آن باید توجه داشته باشد برخی مدعی دروغین دفاع از مقاومت و فلسطین هستند.

* شمارش معکوس نابودی اسرائیل با انتقال سفارت امریکا

امام جمعه نطنز با تأکید بر این که مسئولانی که این برجام را رقم زدند باید از ملت و رهبری عذرخواهی کنند، گفت: متأسفانه کسانی که نه تنها مسئولیت برجام را برعهده گرفته بلکه شروط رهبر معظم انقلاب را نیز نادیده گرفته اند، تلاش می کنند تا رهبر انقلاب را علت این ناکارآمدی قلمداد کنند.

حجت الاسلام امینی خاطر نشان کرد: به انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف اشاره و بیان کرد: این یک حرکت وحشیانه و تلاش برای هرج و مرج طلبی است که منجر به شهادت بیش از ۶۰ نفر از مردم مظلوم فلسطین شد، امّا این وحشی گری که به خاطر شکستن جبهه مقاومت شکل می گیرد، شمارش معکوس برای نابودی اسرائیل است.

* مردم عراق خودشان سرنوشت کشورشان را رقم می زنند

امام جمعه بادرود برگزاری موفقیت آمیز انتخابات پارلمان عراق را به مردم این کشور تبریک گفت و افزود: مردمی که چند دهه زیر سلطه صدام جنایتکار بوده و مدتی نیز گرفتار داعش بودند توانستند با مقاومت، سرنوشت خود را خودشان رقم بزنند.

 همچنین تصریح کرد: ملت بزرگ ایران با پیروی از اصول خود و طبق منویات امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب تا نابودی کامل این رژیم جعلی از روی زمین از ملت مظلوم فلسطین حمایت خواهد کرد تا به فضل الهی ریشه این فساد تا کمتر از بیست و پنج سال دیگر کنده شود.

انتهای پیام/گ.پ