82665575-71870353
۱۶:۵۹ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۸

امام جمعه اصفهان؛

اروپایی‌ها برای بودن با ایران، مقابل امریکا نمی‌ایستند/ملّت ایران اجازه نمی دهند کسی نگاه چپ به اماکن نظامی کند

امام جمعه اصفهان گفت: برخی‌ها هنوز خیال می‌کنند که اگر با اروپایی‌ها حرف بزنیم با ما همراه می‌شوند، اروپایی‌ها برای بودن با ما مقابل امریکا نمی‌ایستند.

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان با تشریح این که پیامبر اکرم(ص) افضل‌ اعمال در ماه رمضان را دوری کردن از محرمات برشمرند، بیان کرد: روزه‌دار با پرهیز از خوردن و آشامیدن در زمان مشخص تلاش می کند تا به تقوا و پرهیزگاری با روزه نگه داشتن تمام اعضا و جوارح خود دست پیدا کند.

وی ادامه داد: مسئولان، مردم و مغازه‌داران حرمت این ماه را نگه‌دارند؛ به بهانه این که اصفهان شهر توریستی است چهره شهر مذهبی اصفهان را در ماه مبارک رمضان از بین نبریم.

امام جمعه اصفهان همچنین افزود: مهر زده شدن بر قلوب برخی افراد و درک نکردن حقایق یکی از آثار حرام‌خواری است و در تاریخ آمده که امام حسین (ع) در کربلا زمانی که در حال صحبت بودند، عده‌ای به‌جای گوش کردن هل‌هله می‌کردند که امام خطاب به آنان فرمودند شکم شما از حرام پرشده و به همین خاطر حق را در نمی‌یابید.

* رهبری گفته بودند که امریکا پیمان شکن است

آیت الله طباطبایی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: زمانی که توانمند در غنی‌سازی 20 درصد شدیم برجام را پیشنهاد دادند؛ بعد از ماه‌ها صحبت قراردادی را نوشتند و همه امضا کردند باید به تعهداتشان عمل کنند ولی دیدید که ترامپ اعلام خروج کرد؛ رهبری فرموده بودند آن‌ها پیمان‌شکن هستند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری سیاست خویش را از قرآن می‌گیرند، اظهار داشت: برخی‌ها هنوز خیال می‌کنند که اگر با اروپایی‌ها حرف بزنیم با ما همراه می‌شوند، اروپایی‌ها برای بودن با ما مقابل امریکا نمی‌ایستند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: شروط چهارگانه ترامپ برای ماندن در برجام بازرسی از اماکن نظامی ایران به‌صورت آزادانه، توقف دائمی فعالیت هسته‌ای ایران، گنجاندن موضوع محدودیت‌های موشکی ایران طبق آنچه امریکا می‌گوید و پایان دادن فعالیت‌های منطقه‌ای ایران است.

* اروپا از منافع اقتصادی خود به خاطر ایران نمی گذرد

طباطبایی نژاد این شروط را احمقانه خواند و ادامه داد:  مردم ایران در مکتب هیهات من الذله بزرگ شده‌اند و اجازه نمی‌دهند نگاه چپ به اماکن نظامی آن‌ها انداخته شود و هیچ کشوری حق ندارد در اختیارات این ملّت بزرگ دخالت کند.

وی در تشریح رابطه واضح اروپا با امریکا گفت: اروپایی ها سالانه بیش از 350 میلیارد دلار معاملات اقتصادی با آمریکا دارند و این معاملات با ایران تنها 40 میلیارد دلار است که نشان می دهد اروپا هرگز از منافع اقتصادی و تجاری خود برای ماندن در برجام نمی گذرد.

انتهای پیام/گ.پ