image_۲۰۱۸_۰۵_۱۹-۲۱_۲۰_۳۴_۲۲۶_bnK
۰۹:۵۱ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۳۰

با تلاش ماموران آتش نشانی انجام شد؛

مهار آتش سوزی سوزی گسترده شهرک رازی شهرضا پس از نیم روز تلاش/ اوضاع تحت کنترل درآمد

مدیر شهرک‌ها و نواحی صنعتی منطقه جنوب استان اصفهان پیرامون آتش سوزی در مخازن الکل و تینر یکی از واحدهای شهرک صنعتی رازی شهرضا، گفت: با کمک شهرستان‌های اطراف و استان اوضاع تحت کنترل درآمد و آتش به واحدهای اطراف سرایت نکرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ مرتضی شفیعی با اشاره به آتش‌سوزی در مخازن الکل و تینر یکی از واحدهای شهرک صنعتی رازی شهرضا، اظهار کرد: این آتش سوزی با انفجار یکی از مخازن آتش گسترده می‌شود که در ابتدا این واحد صنعتی اقدام به مهار آتش با وسایل اطفای حریق خود می‌کند اما به دلیل گسترش آتش، ماشین‌های آب‌رسان شهرک صنعتی رازی در محل حضور پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به اعزام شش ماشین آتش‌نشانی شهرک رازی شهرضا به محل حادثه، بیان کرد: با هماهنگی با دستگاه‌های خدمات‌رسان، آتش به واحدهای مجاور سرایت نکرد.

مدیر شهرک‌ها و نواحی صنعتی منطقه جنوب استان اصفهان ادامه داد: با هماهنگی با اورژانس، هلال‌احمر، شرکت‌های برق و گاز و مدیریت بحران فرمانداری، گاز واحدهای کناری قطع شد.

وی اضافه کرد: به دلیل گستردگی حریق از شهرهای شهرضا، بهارستان، اصفهان و مبارکه و شهرک‌های صنعتی شهرضا، مبارکه، اشترجان، جی، نجف آباد دو و سگزی ماشین آتش‌نشانی به شهرک رازی اعزام شد.

شفیعی ابراز کرد: با هماهنگی به عمل آمده با مدیریت بحران استان و فرماندار شهرضا از شرکت فولاد مبارکه و شهرداری اصفهان نیز ماشین آتش‌نشانی به شهرک رازی اعزام و برای مهار آتش و ارسال فوم هماهنگی لازم انجام شد.

وی با بیان اینکه به کمک شهرستان‌های اطراف و مرکز استان اوضاع تحت کنترل درآمد و آتش به واحدهای اطراف سرایت نکرد، تصریح کرد: آتش‌سوزی در ساعت دو بعد از ظهر خاموش شد و خوشبختانه این آتش‌سوزی بزرگ حادثه جانی نداشت، ضمن اینکه علت حادثه در دست بررسی است.

مدیر شهرک‌ها و نواحی صنعتی منطقه جنوب استان با بیان این‌که در این واحد بیش از 20 نفر مشغول به کار بودند، بیان کرد: در شهرک صنعتی رازی شهرضا، مدیریت امدادرسانی و پیشگیری از حوادث و مدیریت HSEE وجود دارد.

وی با تاکید بر لزوم بالا بردن ایمنی در واحدهای صنعتی و شیمایی این شهرک، افزود: واحدهایی که تولید مواد حلال و اشتعال‌زا دارند باید ایمنی واحد خود را افزایش دهند که موقع بروز حوادث تا رسیدن ماشین‌های آتش‌نشانی اوضاع تحت کنترل قرار بگیرد.

انتهای پیام/ن