صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » آغاز اجرای مرحله اول طرح ایمن سازی سی‌وسه‌پل در سال جاری

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان خبر داد؛

آغاز اجرای مرحله اول طرح ایمن سازی سی‌وسه‌پل در سال جاری

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: اجرای مرحله اول طرح ایمن سازی سی و سه پل اصفهان در سال جاری همزمان با هفته میراث فرهنگی آغاز شده است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۰ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ فریدون الله یاری از اجرای مرحله اول طرح ایمن سازی سی و سه پل اصفهان در سال 97، همزمان با هفته میراث فرهنگی خبر داد و اظهار کرد: طرح ایمن سازی پل تاریخی سی و سه پل شامل ایمن سازی رواق ها و همچنین ایمن سازی مسیر تردد گردشگران پس از بحث و بررسی و تایید شورای فنی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در حالی به مرحله اجرا رسید که پس از مطالعات انجام شده و بازدید میدانی مشخص شد، کف سازی دهانه ها در مرمت های دهه پنجاه خورشیدی به صورت بتنی اجرا شده است.

وی افزود: از این رو با تائید کارشناسان ارشد عضو شورای فنی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، اجرای طرح ایمن سازی سی و سه پل که شامل اجرای ستون های طرح ایمن سازی در کف رواق های سرپوشیده بوده، هیچگونه مداخله ای در اصل بنا به وجود نیاورده است و نیز استفاده از سیستم کابلی کمترین تاثیر بصری و مداخله سازه ای و بیشترین ضریب ایمنی را ایجاد کرده است‌.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان تاکید کرد: طرح ایمن سازی مذکور با توجه به نیازهای کنونی جامعه انجام شده است با این وصف اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان طرح مذکور را که بیش از سه ماه بر روی آن بررسی انجام شد را از دویست دهنه طبقه دوم پل صرفا بر روی یک دهنه از پل انجام داده تا کارشناسان، صاحبنظران و دوستداران میراث فرهنگی با بررسی های خود نظرات تکمیلی خود را به این اداره کل ارسال کنند.

وی خاطر نشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، آماده دریافت هرگونه پیشنهاد در این زمینه از سوی دوستداران میراث فرهنگی می باشد.

انتهای پیام/ت.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!