صفحه اصلی » بین الملل » حقوق بشر » رییس سازمان همکاری های اسلامی ربودن دختران را محکوم کرد

رییس سازمان همکاری های اسلامی ربودن دختران را محکوم کرد

ایاد مدنی که در مقر سازمان همکاری های اسلامی در شهر جده عربستان مستقر می باشد، گفت: این گروه های افراطی «نه تنها اسلامشان بلکه انسانیت شان هم رد شدنی است».

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۰ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۲۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از واشنگتن پست، دبیرکل بزرگترین سازمان کشورهای اسلامی روز شنبه گفت که ربوده شدن بیش از 270 دختر مدرسه ای در نیجریه، کاری وحشیانه و غیرانسانی است.

“ایاد مدنی” که رئیس سازمان همکاری های اسلامی است در گفت و گو با آسوشیتدپرس و در اولین مصاحبه اش با رسانه ها پس از روی کار آمدنش در ژانویه، این صحبت ها را ابراز کرد.

ربوده شدن دختران توسط گروه افراطی بوکوحرام در نیجریه محکومیتی بین المللی در پی داشته است و علمای مسلمان سراسر جهان خواستار آزادی سریع و بازگشت بدون صدمه ی آنان شدند. سازمان همکاری های اسلامی و دیگر سازمان های اسلامی گفته اند که این کار بوکوحرام، نشان دهنده ی اسلام نیست.

بوکوحرام ادعا کرده است که برای توجیه تهدیداتش راجع به فروش دختران به عنوان برده از آموزه های اسلام استفاده می کند. آنها همین طور گفته اند که میخواهند شریعت اسلامی را در نیجریه برپا کنند. این گروه طی سالها، حملات مختلفی به نیجریه کرده است و تنها امسال، بیش از 1500 نفر را کشته است.

مدنی گفته است: «این کار غیرانسانی و وحشیانه است» «آنها قانون شکنان جنایتکاری هستند».

ایاد مدنی که در مقر سازمان همکاری های اسلامی در شهر جده عربستان مستقر می باشد، گفت: این گروه های افراطی «نه تنها اسلامشان بلکه انسانیت شان هم رد شدنی است».

وی همچنین افزود:«هنگامی که یک سازمان دختران مدرسه ای و جوان را می دزدد و ادعا می کند که این اسلام است و خداوند چنین فرمانی داده، و هنگامی که می گویند مطابق اسلام عمل می کنند و میخواهند این دختران را در معرض فروش بگذارند، چطور می توانید چنین چیزی را به اسلام، کتاب مقدسش و دکترین اسلامی ربط دهید».

سازمان همکاری های اسلامی از 57 کشور از آفریقا تا آسیا تشکیل شده است که اکثریت جمعیت آنها مسلمان هستند. تاسیس آن در سال 1969 بوده و مدنی دهمین دبیرکل آن است. او اولین دبیرکلی است که در عربستان سعودی اقامت دارد.

این سازمان در ارائه ی صدایی واحد از مسلمانان، علی الخصوص در میان جهان عرب که با چرخه ی پایان ناپذیر خشونت های فرقه ای درگیر است، با چالش هایی روبروست. شبه نظامیان افراطی از سراسر جهان در سوریه کشوری با اکثریت سنی، علیه رئیس جمهور بشار اسد علوی که تحت حمایت اقلیت شیعه است و مردم بیگناه سوریه می جنگند.

در عراق هم خونریزی بین هر دو طرف ادامه دارد. در هر دوی این قضایا عربستان سعودی از طرف مقابل حمایت می کنند. و هزینه پشتیبانی تسلیحاتی از این گروه های رادیکال را برعهده دارد و علیه دولت حاکم در این کشور ها وارد عمل شده است.

علی رغم این قضایا، مدنی می گوید که مسلمانان هویت اسلامی واحدی دارند. او اسلام را دینی توصیف می کند که تنوع عقاید، فرهنگ ها و مردم را می پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × 4 =