2381592
۱۱:۲۰ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۱

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فریدونشهر مطرح کرد؛

اعزام ۶۲ مبلغ در ماه مبارک رمضان به نقاط روستایی فریدونشهر

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فریدونشهر از اعزام ۶۲ مبلغ دینی به مناطق روستایی و عشایری این شهرستان به منظور تبلیغ در ماه مبارک رمضان خبر داد.

حجت الاسلام محمدتقی گلی در گفتگو با صاحب نیوز از اعزام 62 روحانی به مناطق روستایی و عشایری این شهرستان به منظور تبلیغ در ماه مبارک رمضان خبر داد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فریدونشهر با بیان این که تلاش شده تا حد امکان روستاهای بیشتری از وجود روحانی بهره مند شوند، از اعزام مبلغ تا دورترین روستای شهرستان یعنی روستای وزوه سخن به میان آورد که تردد به آن جا با خودروی کمک‌دار از مرکز شهرستان بیشتر از پنج ساعت به طول می‌انجامد.

وی با اشاره به برکات وجود حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) در شهرستان، از اعزام 20 طلبه این حوزه علمیه در ماه مبارک رمضان برای تبلیغ در روستاهای فریدونشهر گفت و افزود: امسال برای مناطق عشایری نیز پنج مبلغ دینی در نظر گرفته شده است که به مناطق عشایری میدانک، گلونی، تهلگی و چشمه لنگان اعزام شده‌اند.

حجت الاسلام گلی گفت: این مبلغان علاوه بر اقامه نماز جماعت، تبیین آموزه‌های دینی، بیان احکام و اعتقادات، همکاری با کانون‌های فرهنگی و پایگاه‌های بسیج و آشنا کردن خانواده‌ها با ضرورت و کیفیت تحصیل در حوزه‌های علمیه، مأموریت یافته‌اند شعار معرفی شده امسال توسط رهبر معظم انقلاب یعنی «حمایت از تولید داخلی» را به عنوان یکی از نسخه‌های شفابخش اقتصاد کشور، تبلیغ کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فریدونشهر در خصوص بودجه و اعتبار پیش بینی شده برای این مبلغان تصریح کرد: دفتر تبلیغات اسلامی تنها به آن دسته از مبلغانی که حکم تبلیغی دارند، مبلغی بابت هزینه ایاب و ذهاب پرداخت می‌کند و برای مابقی بودجه‌ای در نظر گرفته نشده است.

وی با بیان این که ماه رمضان، ماه قرائت قرآن است، تاکید کرد: جلسات جزءخوانی قرآن کریم در مساجد و بسیاری از منازل به صورت جلسات خانگی در فریدونشهر برگزار می شود.

انتهای پیام/گ.ف