صفحه اصلی » فناوری اطلاعات » تصویب قانون حمایت از حریم خصوصی افراد در فضای مجازی

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد؛

تصویب قانون حمایت از حریم خصوصی افراد در فضای مجازی

معاون وزیر ارتباطات، اعلام کرد: تا سه ماه آینده قانون حمایت از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی به تصویب خواهد رسید.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۰ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ رسول سراییان، معاون وزیر ارتباطات، اعلام کرد: قانون حمایت از حریم خصوصی کاربران طی سه ماه آینده به تصویب خواهد رسید.

به گفته‌ سراییان، هدف از تدوین حمایت از حریم خصوصی کاربران، اعتمادسازی برای کاربران در راستای امنیت اطلاعات‌ آن‌ها در فضای مجازی و نیز امکان پیگیری تخلفات در این فضا خواهد بود.

به گفته‌ سراییان، پیش‌نویس این لایحه با همکاری مرکز ملی فضای مجازی، مرکز پژوهش‌های مجلس، پژوهشگاه قوه قضاییه و نیز سازمان فناوری اطلاعات ایران در حال نهایی‌سازی است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران پیش‌بینی کرد که تا سه ماه آینده این لایحه تدوین و برای قانونی شدن و تصویب به مجلس ارسال شود.

وی گفت: لایحه‌ی حمایت از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی، یکی از پنج لایحه‌ی حقوقی فناوری اطلاعات محسوب می‌شود که توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران در حال تدوین برای ارائه به دولت و مجلس است.

بر اساس گزارش معاون وزیر ارتباطات، موضوع اعتمادسازی کاربران و جلوگیری از سوءاستفاده از دیتای کاربران فضای مجازی و نیز امکان پیگیری تخلفاتی که در این فضا رخ می‌دهد، از جمله محورهایی است که در این لایحه برای آن سازوکار در نظر گرفته شده.

انتهای پیام/ ن

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد