1966497
۱۴:۳۲ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۲

مسئول بسیج دانشجویی برخوار:

اروپا هنوز هیچ گامی برای اجرای تعهدات خود بر نداشته است/ دولت هر چه سریع‌تر خروج رسمی کشورمان از برجام بی‌خاصیت را اعلام کند

مسئول بسیج دانشجویی برخوار گفت: از دولت محترم انتظار می رود ضمن تبیین مخاطرات و مضرات بالقوه تداوم اجرای برجام از سوی ایران، خروج رسمی و هرچه سریع تر کشورمان از این توافق بی خاصیت را اعلام کند.

میثم شریفیان در گفتگو با صاحب نیوز در رابطه با خروج آمریکا از برجام، ضمن محکوم کردن خروج مفتضحانه و ذلت بار آمریکای جنایتکار از این توافق بین المللی، اظهار کرد: امید است با خروج این کشور مستکبر از عرصه توافقات بین المللی، شاهد کم رنگ شدن هرچه بیشتر شر استکبار جهانی از سر کشورهای اسلامی باشیم.

وی افزود: از دولت محترم انتظار می رود تا آمریکا و متحدان تهی مغزش در عرصه جهانی را با قاطعانه ترین و پشیمان کننده ترین پاسخ ممکن مواجه کنند.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان برخوار ابراز کرد: برجام به عنوان توافقی که مد نظر هیچ یک از طرفین نبود و تنها تلاشی برای رفع و کاهش تنش ها به شمار می رفت، رسما و عملا پس از این شارلاتانیسم دولت آمریکا خاصیت خود را از دست داد و جمهوری اسلامی به عنوان طرف اصلی، از ابتدای امضای توافقنامه اقدام به اجرای تعهدات خود تحت شدیدترین و بی سابقه ترین نظارت های ناظران بین المللی کرد.

شریفیان در ادامه گفت: اجرای این تعهدات به گونه ای بود که ساختار های فرمایشی غربیِ ناظر بر توافق همچون آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) و جنبش منع گسترش سلاح های اتمی (NPT) نیز به صحت و حسن اجرای تعهدات برجامی از سوی ایران اعتراف کردند.

وی اضافه کرد: این در حالی است که طرف های دیگر غربی شامل (انگلیس، فرانسه و همچنین آلمان) تا کنون به صورت عملی، هیچ گامی برای اجرای تعهدات خود بر نداشته اند، بنا بر این ادامه همکاری و اجرای تعهدات عاقلانه و منطقی نخواهد بود.

مسئول بسیج دانشجویی برخوار تاکید کرد: بنا بر این از دولت محترم انتظار می رود ضمن تبیین مخاطرات و مضرات بالقوه تداوم اجرای برجام از سوی ایران، خروج رسمی و هرچه سریع تر کشورمان از این توافق بی خاصیت را اعلام کند.

وی در پایان عنوان کرد: از ملت غیور و شهید پرور ایران اسلامی نیز تقاضامندیم کماکان به حمایت های بی شائبه و همه جانبه خود از جبهه مقاومت در برابر استعمار و استکبار جهانی تا پیروزی کامل در برابر دشمنان ادامه دهند.

انتهای پیام/گ.ف