2507195
۱۴:۴۸ - جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۴

در خطبه های نماز جمعه لنجان مطرح شد؛

باید دندان لق ترس از تحریم را از جا کند/ FATF  به حکایت تصویب ۲۰ دقیقه‌ای برجام و خسارت‌های ناشی از آن تبدیل نشود

به نمایندگان مجلس متذکر می‌شویم که  آقایان FATF  به حکایت تصویب ۲۰ دقیقه‌ای برجام و خسارت‌های ناشی از آن تبدیل نشود.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه فولادشهر بابیان اینکه ماه رمضان، ماه فرصت آشتی با خدا است، اظهار کرد: آن‌هایی که می‌گویند به خدا قول می‌دهیم که دیگر گناه نکنیم اما زیرقولشان می‌زنند، می‌توانند در این ماه عزیز اراده خود را تقویت کنند.

امام‌جمعه فولادشهر با تأکید براینکه آن‌هایی که در ماه رمضان از حلال اجتناب می‌کنند، پس می‌توانند از حرام در غیر ماه رمضان هم اجتناب کنند، خاطرنشان کرد: امیدواریم که با رعایت موارد ذکر شده خداوند به همه ما توفیق عبادت و بندگی و ترک معصیت و روزه‌داری واقعی را عنایت کند.

وی با اشاره به روند مذاکرات دولتمردان پیرامون برجام اروپایی متذکر شد: این روزها آمریکا و اروپا از یک کلیدواژه مشترک به نام «مذاکرات جامع» استفاده مى‏ کنند و هدف آنان از این مذاکرات، بازرسى از مراکز نظامى ایران، پایان دادن به برنامه موشکى، توقف و تعطیلى کامل فعالیت‌های هسته‌ای،‏ عدم‌حمایت ایران از جبهه مقاومت و پایان دادن به نفوذ منطقه‌ای ‏است.

خطیب نماز جمعه فولادشهر افزود: البته این موارد تنها بخشى از اهداف غرب در مذاکرات جامع است و نقشه کامل‌تر، همان۱۲بندى است که در سخنان مُضحک اما گستاخانه اخیر پومپئو وزیر خارجه آمریکا مشاهده می‌شود.

سرافراز با توجه به رهنمودهای اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان نظام یادآور شد: آمریکا با این نظامی که در برابر او بااقتدار ایستاده و هیچ ملاحظه‌ای نمی‌کند، عمیقا مخالف است و می‌خواهد مؤلفه‌های قدرت را در جمهوری اسلامی ایران از بین ببرد.

وی با تأکید براینکه بزک کردن آمریکا به بهانه رفتار ترامپ خطای بزرگی است، تصریح کرد: برخى می‌خواهند خروج آمریکا از برجام را به ترامپ نسبت دهند که این یک اشتباه بزرگ است چراکه ترامپ و آمریکا محصول خوى شیطانى و استکبارى هستند و هیچ تفاوتى در اضلاع این جرثومه فساد نیست و فراموش نکنیم که بَزَک کردن دشمن یک حماقت تاریخى است.

امام جمعه فولادشهر با بیان اینکه باید دندان لق ترس از تحریم را از جا کند، یادآور شد: دنیا فقط آمریکا و چند کشور اروپایى نیست و رابطه تجارى با همسایگان و کشورهایى چون چین و روسیه باید در دستور کار جدى دولت قرار گیرد.

خطیب نماز جمعه فولادشهر با اشاره به شروط جمهوری اسلامی ایران برای ادامه برجام با سه کشور اروپایی، متذکر شد: اروپا باید متعهد شود که بحث موشکی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی را مطلقا مطرح نکرده و با هرگونه تحریم علیه ایران مقابله خواهد کرد.

وی مقابله با تحریم‌های آمریکایی علیه ایران را از دیگر شروط کشورمان برای ادامه برجام با اروپا دانست و تصریح کرد: اروپا باید مقابل تحریم‌های آمریکا بایستد و فروش کامل نفت ایران را تضمین کند و بانک‌های اروپایی هم باید تجارت با جمهوری اسلامی را تضمین کنند.

امام‌جمعه فولادشهر با توجه به در پیش بودن سالروز تأسیس مجلس شوراى اسلامى و روز قانون خاطرنشان کرد: مجلس و نمایندگان باید در تراز انقلاب اسلامی باشند و فراموش نکنیم که مجلس تراز انقلاب اسلامی مجلسی است که استکبارستیزی را به‌عنوان اصل ثابت سیاست‌های نظام باور داشته باشد و مرعوب تهدیدات نظام سلطه نشود.

وی با توجه به تصویب شدن لایحه FATF در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: براساس اظهارات کارشناسان و تعدادی از نمایندگان مجلس در صورت اجرائی شدن این لایحه، برای کشور مشکلات زیادی به وجود می‌آید، همین‌جا به نمایندگان مجلس متذکر می‌شویم که  آقایان FATF  به حکایت تصویب ۲۰ دقیقه‌ای برجام و خسارت‌های ناشی از آن تبدیل نشود.

عده‌ای فراموش کرده‌اند که حتی آب خوردن را هم به برجام گره زدند

حجت‌الاسلام علیرضا فرهنگ نیز در خطبه‌های نماز جمعه باغ بهادران اظهار کرد: زبان وسیله‌ای برای کشف انسان است، چه کشف مرض و صحت جسم و چه روح و باطن انسان و از این جهت است که امام علی(ع) فرمودند حرف بزنید تا شناخته شوید چراکه شخصیت هر شخصی زیر زبانش نهفته است.

امام‌جمعه باغ بهادران با بیان اینکه گفتار شایسته می‌تواند منشا نزول برکت در زندگی شود، خاطرنشان کرد: اگر خواستیم محبت‌ها در زندگی زیاد شود باید عاقلانه صحبت کنیم یعنی قبل از اینکه حرفی بزنیم آن را تحلیل کنیم.

وی با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با مسئولان نظام یادآور شد: مخاطب شروط شش‌گانه و تجربیات بیان‌شده از جانب رهبر معظم انقلاب، دولتمردان هستند که باید مو به‌ مو به این بیانات عمل کنند در غیر این صورت در امتحان سخت خود سر بلند نخواهند شد.

خطیب نماز جمعه باغ بهادران با تأکید براینکه افرادی درصدد هستند تا اشتباه خودشان را گردن حضرت آقا بیاندازند، متذکر شد: به اروپا هم باید مثل آمریکا نگاه کرد و فراموش نکنیم که تمامی مسئولیت مذاکرات به گردن خود دولتمردان است.

امام جمعه باغ بهادران با بیان این مطلب که عده‌ای فراموش کرده‌اند که حتی آب خوردن را هم به برجام گره زدند، یادآور شد: مسائل کشور را نباید به برجام گره زد چراکه از دست ما خارج است و امیدواریم در مذاکره با اروپا شاهد چنین اشتباهی نباشیم.

وی اجرایی شدن مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی را تنها راه نجات کشور دانست و تصریح کرد: مسئولان با شعار و انجام چند کار سطحی با این مقوله برخورد نکنند و در عمل به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشند.

انتهای پیام/گ.پ