photo_۲۰۱۸-۰۵-۱۱_۱۱-۱۶-۲۶
۱۵:۲۵ - جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۴

امام جمعه خمینی شهر:

سوم خرداد در تاریخ دفاع مقدس یک روز ماندنی است

امام جمعه خمینی شهر گفت: سوم خرداد در تاریخ دفاع مقدس یک روز ماندنی است و در این روز خرمشهر به جهت خون های زیادی که ریخته شده بوده به خونین شهر شهرت پیدا کرد.

به گزارش صاحب نیوز ؛ آیت الله عباس رحیمی در خطبه های نمازجمعه با اشاره به سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و اینکه این روز به نام روز مقاومت و ایثار نامگذاری شده است، گفت: سوم خرداد در تاریخ دفاع مقدس یک روز ماندنی است و خرمشهر به خاطر خون های زیادی که در آن ریخته شده بوده به خونین شهر شهرت پیدا کرد.

وی افزود: خرمشهر شهری بود که صدام آن را گرفت و با نیروها و تجهیزاتی که داشت بسیار مستحکم کرده بود که در باورش هم نمی توانست فکر کند روزی این شهر پس گرفته خواهد شد، صدام گفته بود اگر ایران بتواند خرمشهر را باز پس گیرد کلید بصره را به ایران می دهد.

امام جمعه خمینی شهر اضافه کرد: لطف خدا و همت نیروهای مخلص در یک عملیات بسیار گسترده باعث شد این شهر پس از حدود 18ماه با حدود 15هزار اسیر عراقی توسط رزمندگان ایرانی پس گرفته شد و صدام در خرمشهر نزدیک 30هزار نیروی عراقی و تجهیزات بسیاری را از دست داد و به تعبیر امام راحل خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: این پیروزی و فتح بزرگ، دنیا را تکان داد و همه مدیون آن رشادت ها و ایثارگری های مخلصانه رزمندگانی هستیم که در گمنامی حماسه ها آفریدند و با هدیه خون خود و رسیدن به درجه هایی از جانبازی که هنوز هم با این زخم ها می جنگند، مقاومت و از میهن و ناموس خود دفاع کردند.

آیت الله رحیمی خاطر نشان کرد: خانواده هایی که جوانانی را تربیت و در راه دین هدیه کردند ارزشمند هستند و همسران و فرزندانی که با سختی در خانه ای از جانبازان پرستاری می کنند قیمتی هستند، وای به روزی که مسئولی بخواهد نسبت به این ارزش ها بی توجهی کند.

انتهای پیام/پ