نماز-جمعه-شهرستان-نطنز-2
۱۵:۵۲ - جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۴

در خطبه های نماز جمعه نطنز و بادرود مطرح شد؛

اقتصاد کشور با برجام اروپایی هم شکوفا نمی شود/ تکمیل باند دوم جاده بادرود به کاشان از مطالبات اصلی مردم منطقه است

سالروز وفات حضرت خدیجه، لزوم خداباوری مسئولان، برجام اروپایی، باند دوم جاده بادرود به کاشانف وقوع سیل در بادرود و شروط رهبر معظم انقلاب در مورد مذاکره با اروپایی ها از مهم ترین مطالب مطرح شده در خطبه های نماز جمعه نطنز و بادرود بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام روح الله امینی در خطبه های امروز نماز جمعه ضمن گرامیداشت سالروز وفات حضرت خدیجه (س)، اظهار کرد: این بانوی بزرگ اسلام تمام ثروت خود را در راه اسلام هزینه کرد و ما وظیفه داریم تا به خاطر موقعیت فعلی مسلمانان برای اجرای احکام الهی، شخصیت ایشان را همواره پاس بداریم.

وی سالروز ولادت کریم اهل بیت (ع) و روز اکرام را گرامیداشت و از بانیان خیر خواست تا از اسراف و تبذیر در این زمان خودداری و صرفا فعالیت های خیرخواهانه را معطوف به اقشار محروم و نیازمند کنند.

امام جمعه نطنز به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان و دولتمردان در مورد مسائل مهم کشور و به خصوص بحث برجام اشاره کرد و گفت: به تمامی این منویات و توصیه ها که همگی به خاطر تسلط ایشان بر مسائل کلی کشور در حوزه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و غیره است باید توجه و به دقت عمل شود.

خطیب جمعه نطنز تصریح کرد: رهبر انقلاب در این دیدار شروطی را برای ادامه دادن برجام با اروپایی ها مطرح کردند که تمامی آن ها حاصل بازشناسی و تشریح تجربیات جمهوری اسلامی در قبال مذاکره با این کشورها و دشمنی آن ها یا جمهوری اسلامی بوده است.

وی با تاکید بر این که اقتصاد کشور با برجام اروپایی هم شکوفا نمی شود، گفت: دولت تدبیر و امید وعده حل تمامی مشکلات کشور را داده بود اما با بی تدبیری خود امید مردم را ناامید کرد و باعث شد تا شیاطین کلاه گشادی را در بحث برجام بر سر آن ها بگذارد.

حجت الاسلام امینی ادامه داد: تمامی دشمنی دشمنان انقلاب به خاطر پیشرفت های چشمگیری است که جمهوری اسلامی در حوزه های گوناگون به آن دست یافته است و اگر این گونه نبود و آن ها منافع حاصل از زورگویی و بی عدالتی خود را در مقابل این پیشرفت ها در خطر نمی دیدند هرگز دشمنی نمی کردند.

وی با بیان این که جنگ اقتصادی آمریکا علیه جمهوری اسلامی یک اتفاق جدید نیست، افزود: آن ها از همه ترفندهای خود در بخش های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، داروئی و رسانه ای استفاده کرده اند تا طرح براندازی را به سرانجام برسانند ولی به لطف خداوند تمام توطئه های آن ها شکست خورده و به شرط ادای وظیفه مسئولان بازهم شکست خواهند خورد و ملت پیروز این جنگ اقتصادی خواهند شد.

امام جمعه نطنز خاطر نشان کرد: شرط بزرگ پیروزی بر دشمن خداباوری مسئولان است، مسئولان در کشوری که قرار است زمینه ساز حکومت حضرت مهدی (عج) در جهان باشد باید خداباور بوده و ظرفیت ها و توان داخل که بعضا بسیاری از آن ناآگاهند را درک کنند.

* تکمیل باند دوم جاده بادرود به کاشان از مطالبات اصلی مردم منطقه است

امام جمعه بادرود در خطبه های نماز جمعه این هفته چهارم خردادماه روز مقاومت و پایداری شهر دزفول به عنوان شهر موشک ها را گرامیداشت و اظهار کرد: برخلاف این که این شهر بیش از ۲۰۰ بار در طول جنگ موشک باران شد اما مردم در شهر ماندند و مقاومت کردند و حتی نماز جمعه را نیز برپا داشتند.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی پنجم خرداد روز نسیم مهر را نیز گرامیداشت و افزود: این روز، روز حمایت از خانواده های زندانیان بی گناه است و امیدواریم با ورود خیران فعال به این حوزه، مشکلات این گروه که همیشه در معرض انواع آسیب های اجتماعی نیز قرار دارند، مرتفع شود.

وی به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان کشور اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب در این دیدار با تاکید بر دشمنی دیرینه آمریکایی ها با مبانی و آرمان های نظام و انقلاب، توطئه های آن ها را به شرط ادای وظیفه مسئولان شکست خورده خواندند.

خطیب جمعه بادرود ادامه داد: رهبر انقلاب با تشریح و بازخوانی دشمنی آمریکایی ها، برای ادامه دادن برجام با اروپایی ها شروطی را تعیین کردند که امیدواریم این شرط ها نه به مانند قبل، بلکه به صورت کامل و جامع رعایت شود تا منافع جمهوری اسلامی در مقابل اروپایی هایی که خواسته های آمریکا را دنبال می کنند، تضمین شود.

وی با تاکید بر این که این بار نیز نباید مدیریت کشور در حوزه های مختلف و به خصوص در بحث برجام بسته به مذاکرات با اروپایی ها باشد، بیان کرد: تیم مذاکره کننده در دور جدید مذاکرات باید با اقتدار، عزت و اعتماد به نفسی که پشتوانه ۸۰ میلیونی از جمعیت ایران را به همراه دارد، وارد شود.

حجت الاسلام قاسمی تاکید کرد: گره زدن اقتصاد کشور به برجام بزرگترین اشتباه محاسباتی مسئولان بود که باعث به وجود آمدن مشکلات دامن گیری در این حوزه شده است و باید تلاش شود تا کشور از این وضعیت خطرناک خارج شود.

وی پاسخ قاطع و انقلابی به سخنان سخیف و گستاخانه وزیر خارجه آمریکا را از وظایف اصلی مسئولان دولتی برشمرد و افزود: نه اروپایی ها و نه هیچ کشور دیگری برای اقتصاد ایران دل نمی سوزاند بلکه باید با بستن کمر همت و با تکیه بر داشته ها و ظرفیت های بی نظیر داخلی به مانند کشورهای آسیای شرقی، اقتصاد خود را رشد و توسعه دهیم.

امام جمعه بادرود با اشاره به هفته کمک به محرومان و مستضعفان از اقشار مختلف مردم، مسئولان و خیران خواست تا به خاطر موقعیت زمانی در ماه مبارک رمضان و تاثیرات مادی و معنوی چشمگیر دستگیری در این ماه نسبت به زمان های دیگر، از این فرصت برای یاری محرومان و مستضعفان استفاده کنند.

وی تکمیل باند دوم جاده بادرود به کاشان را از مطالبات اصلی مردم شهرهای بادرود و خالدآباد و همچنین روستاهای بخش امامزاده برشمرد و خاطر نشان کرد: باند دوم اگرچه در دست احداث است اما با توجه به این که این محور همچنان قربانی می گیرد امیدواریم مسئولان راه در شهرستان های کاشان، نطنز و استان اصفهان نسبت به تکمیل این مسیر هرچه زودتر اقدام کنند.

حجت الاسلام قاسمی همچنین به خسارت های فراوان سیل در یک ماهه اخیر به راه ها و مزارع کشاورزی در شهرها و روستاهای منطقه، از مسئولان شهرستان خواست تا با اصلاح مسیرها جلوی خسارت های بیشتر در آینده را بگیرند.

انتهای پیام/گ.پ