139403181905257365454054
۱۰:۴۵ - شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۵

با گذشت حدود سه ماه از سال؛

دستان کارگران شهری هنوز خالی است/ جواب سربالای سخنگوی شهرداری اصفهان!

کارگران شهرداری اصفهان می گویند که شرکت های پیمانکاری عیدی سال گذشته و سنوات پایان سال و حقوق ماه­ های فروردین و اردیبهشت آنان را هنوز پرداخت نکرده اند.

به گزارش صاحب نیوز؛ بهار است و زیبایی شهر با وجود درختان سرسبز و گل­های رنگارنگ دو چندان می ­شود. در هر گوشه و کنار شهر پارک­ هایی شکل گرفته که هنر پرورش گیاهان آن تنها از دستان کارگران فضای سبز برمی ­آید.

وقتی در طول روز در اطراف این پارک­ ها قدم می­ زنیم­ کارگرانی را مشغول کار می‌بینیم که بی ادعا مشغول آبیاری و پرورش درختان هستند یا با ذوق و سلیقه به شمشادها شکل­ های مختلف می‌بخشند که هرکدام بخشی از زیبایی شهر را به دوش می‌کشند و آنقدر نجیبانه و بی ریا زندگی می ­کنند که هیچ یک از ما ندانستیم این روزها چقدر زندگی­شان در سختی می­ گذرد.

* تاخیر در پرداخت حقوق کارگران خدمات شهری

با یکی از این کارگران مشغول گفت­­گو شدم. او در این خصوص می گوید: شرکت پیمانکاری که با آن قرارداد بسته ­ام عیدی سال گذشته و سنوات پایان سال و حقوق ماه­ های فروردین و اردیبهشت را هنوز پرداخت نکرده است. برخی شرکت­ ها هنوز حتی حقوق اسفندماه ۹۶ را به کارگرانشان پرداخت نکرده ­اند.

کارگر دیگری در یکی از پار ک­های شهر اصفهان با بیان اینکه تقریبا تمام شرکت ­ها هنوز مبالغ حقوق و عیدی و سنوات را پرداخت نکرده ­اند، می گوید: بعد از پرداخت عیدی سال گذشته، شرکت ما هنوز مبلغ سنوات و حقوق ماه ­های ابتدایی را پرداخت نکرده است و اگرچه به ما وعده هفته آینده را داده ­اند با این وجود امیدی به دریافت حق و حقوق خود تا نیمه­ های سال نداریم.

* نباید کارگر را به عنوان کالا محسوب کنیم

این در حالی است که این هفته عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در نطق میان دستور خود به این موضوع اشاره کرده و گفته است: نباید کارگر را به عنوان کالا محسوب کنیم؛ ما با انسانی که صاحب فکر، اندیشه و خانواده است سر و کار داریم به همین منظور باید کرامت انسانی همراه با کارآمدی نظام تولید و بهره‌وری مورد توجه جدی قرار گیرد.

امیراحمد زندآور در ادامه بیان کرده است: باید نسبت به حل مسئله عدم پرداخت مطالبات کارگران زحمت‌کش شرکت‌های خدماتی و فضای سبز که موجب ایجاد مشکلات متعددی شده‌است اقدام شود.

کوروش محمدی، عضو دیگر شورای اسلامی نیز در بخش تذکرات گفته است: مردم با توجه به رأیی که به ما داده‌اند از ما انتظاراتی دارند و اینکه متوجه می شویم پرسنلی که با ما مرتبط هستند چندین ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند واقعا دردآور است.

پیش از این در 29 بهمن ماه سال گذشته نیز اعضای شورای اسلامی شهر در این خصوص تذکراتی داده بودند که مورد توجه قرار نگرفته بود.

فارس نیز در گزارشی از افزایش 3 برابری تأخیر در پرداخت حقوق کارکنان شهرداری خبر داده بود.

* جواب سربالای سخنگوی شهرداری

ایمان حجتی، مدیرروابط عمومی شهرداری اصفهان با این وجود در پاسخ به خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا تاخیر در معوقات کارگران خدمات شهری صحت دارد؛ پاسخ روشنی نداد و درخواست کرد تا نام شرکت­ های پیمانکاری حتما برای این موضوع آورده شود.

این در حالی است که کارگران صحت و سقم این موضوع را تایید می کنند و سخنان اعضای شورای اسلامی شهر نیز تاییدی بر این مدعاست.

انتهای پیام/گ