صفحه اصلی » فناوری اطلاعات » تلفن همراه » کاهش نرخ مکالمات بین الملل از طریق دو صفر

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داد؛

کاهش نرخ مکالمات بین الملل از طریق دو صفر

به گزارش مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، نرخ مکالمات بین‌الملل از طریق دو صفر، در صورت آزادسازی ارائه‌ی این خدمات در کشور کاهش خواهد یافت.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۱ - شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ صادق عباسی شاهکوه، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که تا پایان نیمه‌ی اول امسال موضوع رفع انحصار شرکت ارتباطات زیرساخت از ارائه‌ی خدمات مکالمات بین‌الملل اجرایی می‌شود و شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات تلفن و اپراتورها می‌توانند به‌صورت مستقیم در این حوزه ورود کنند.

وی با بیان اینکه هنوز مدل رفع انحصار زیرساخت از مکالمات بین‌الملل نهایی نشده است، افزود: اما در این طرح قصد داریم به جای آنکه به‌صورت مستقیم با اپراتورهای بین‌الملل قرارداد ببندیم، اپراتورهای داخلی با طرف خارجی قرارداد ببندند و ما تنها بحث تحویل ترافیک را عهده‌دار شویم.

به گفته‌ عباسی شاهکوه، تاکنون مدل ارائه‌ی خدمات مکالمات بین‌الملل به این شکل بود که شرکت زیرساخت ترافیک را از اپراتورها تحویل گرفته و در بین‌الملل به آن‌ها تحویل می‌داد که در شیوه‌ی جدید اگرچه این مسئولیت زیرساخت، حذف نخواهد شد؛ اما بحث قرارداد با طرف خارجی به اپراتورهای ایرانی سپرده می‌شود و ممکن است اپراتورها بتوانند با قیمت‌های پایین‌تری این قراردادها را منعقد کنند.

وی همچنین تاکید کرد که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد این مدل ارائه‌ی خدمات، در قیمت نهایی مصرف‌کننده تاثیر می‌گذارد و با وجود اینکه فضا نیمه‌رقابتی می‌شود، ما شاهد کاهش نرخ مکالمات بین‌الملل خواهیم بود.

بر اساس گزارش مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، جزئیات این طرح هنوز نهایی نشده است؛ اما به‌طور قطع شرایط از وضعیت فعلی بهتر خواهد شد. اگرچه مکالمات بین الملل از طریق دو صفر و خط تلفن در کل دنیا کاهش پیدا کرده و کاربران به سمت استفاده از ابزارهای پیام رسان برای مکالمه می‌روند؛ اما جبران این کاهش درآمد از محل‌های دیگر ارائه خدمات ممکن است.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد