images
۱۱:۲۲ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۶

مدیر عامل شرکت تعاونی کامیون داران تیران و کرون:

رعایت آرامش اصلی مهم در اعتراضات رانندگان بود/ اقتصاد ۲۰ هزار نفر در تیران و کرون در گرو فعالیت خودروهای سنگین است

مدیر عامل شرکت تعاونی کامیون داران تیران و کرون با اشاره به وجود دو هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون در این شهرستان، گفت: حدود ۴ هزار راننده خودرو سنگین در تیران و کرون از طریق این کار، درآمد زندگی خود را تامین می کنند و ۲۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم با این شغل در ارتباط هستند.

علیرضا محمدی در گفتگو با صاحب نیوز، رانندگی خودروهای سنگین را یکی از شغل های مهم مردم شهرستان تیران و کرون دانست و اظهار کرد: اعتراض صنفی کامیون‌داران از روز سه‌شنبه اول خرداد و طبق اصل 27 قانون اساسی در بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگ ایران آغاز شد و رانندگان خواستار توجه بیش تر مسئولان به خواسته های آن ها شدند.

* حل مشکل کرایه بار مهم ترین درخواست رانندگان

مدیر عامل شرکت تعاونی کامیون داران شهرستان تیران و کرون با بیان اینکه این اعتراضات به هیچ وجه سیاسی نبوده و در کمال آرامش انجام شده است، گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل، کاهش نرخ عوارض جاده ای، کاهش نرخ مالیات سالانه کامیون، رسیدگی به وضعیت خراب جاده ها، حل مشکل بیمه رانندگان و کاهش نرخ بیمه، رفع مشکلات شرکت های حمل و نقل و کرایه بار از جمله درخواست های اعتراض کنندگان برای بررسی و رسیدگی بیش تر توسط مسئولان مربوطه است.

وی حل مشکل کرایه بار را مهم ترین درخواست این افراد عنوان کرد و ادامه داد: کرایه ها به صورت توافقی بین صاحب کالا و شرکت حمل و نقل مشخص می شود و مبنای مشخصی برای تعیین آن وجود ندارد که در این بین توجه کمتری به زحمات و مطالبه راننده می شود.

* اقتصاد 20 هزار نفر در تیران و کرون به فعالیت کامیون ها بستگی دارد

محمدی با اشاره به وجود حداقلی دو هزار و 500 دستگاه کامیون در تیران و کرون، تصریح کرد: حدود 4 هزار راننده خودرو سنگین در تیران و کرون از طریق این کار، درآمد زندگی خود را تامین می کنند و از جمعیت 71 هزار نفری تیران و کرون تقریبا 20 هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم با این شغل در ارتباط بوده و زندگی خود را می گذرانند که در صورت رسیدگی نکردن مسئولان به خواسته های آن ها در تامین مخارج زندگی و خودروی خود ناتوان هستند.

مدیر عامل شرکت تعاونی کامیون داران شهرستان با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با مسئولان شهرستان و دیدار فرماندار، امام جمعه، فرمانده نیروی انتظامی، دادستان، بخشداران، شهردار و شورای اسلامی شهر تیران با رانندگان، خاطرنشان کرد: رانندگان با توجه به قول های مساعد مسئولان برای پیگیری مطالبه به حق آن ها در سطح استان و کشور شنبه عصر محل تجمع را ترک کردند.

وی افزود: روز شنبه جلسه ای با حضور وزیر کشور و مسئولان عالی رتبه پیرامون مطالبات کامیون داران برگزار و توافقاتی حاصل شده است که امیدواریم مشکل را به زودی حل کند.

* رعایت آرامش اصلی مهم در اعتراضات رانندگان خودورهای سنگین

مدیر عامل شرکت تعاونی کامیون داران شهرستان ضمن توصیه نسبت به رعایت آرامش گفت: رانندگان و مسئولان تمام تلاش خود را برای جلوگیری از کارهای غیر معمول و خارج از عرف انجام داده و اجازه ایجاد اغتشاش و سوء استفاده از بیان مطالبه به حق رانندگان را ندادند.

انتهای پیام/گ.ف