3
۱۱:۵۲ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۸

به منظور ارتقاء ساختارهای آموزشی؛

آزمایشگاه مجهز به سیستم چند رسانه ای Xclass در مرکز زبان دانشگاه صنعتی اصفهان افتتاح شد

با حضور هیأت رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان، آزمایشگاه شماره یک مرکز زبان این دانشگاه، مجهز به سیستم چند رسانه ای Xclassبه مرحله بهره برداری رسید.

به گزارش صاحب نیوز؛ آزمایشگاه شماره یک مرکز زبان دانشگاه صنعتی اصفهان، مجهز به سیستم چند رسانه ای Xclass با حضور هیأت رئیسه این دانشگاه، به مرحله بهره برداری رسید.

این نرم افزار امکاناتی را به منظور تدریس و یادگیری بر مبنای سیستم چند رسانه ای برای ارائه مطالب درسی، کمک به پیشرفت و درنهایت سنجش زبانی دانشجویان در اختیار استادان و دانشجویان قرار می دهد.

از بخش های منحصر به فرد این سیستم می توان به قابلیت پخش 9 فیلم مختلف در 9 گروه متفاوت و در 9 سطح به طور همزمان برای دانشجویان اشاره کرد که امکان سطح بندی دانشجویان و نمایش فیلم های متناسب با هر سطح را برای استاد فراهم می کند.

قابلیت پشتیبانی از 22 زبان متفاوت و حداقل دو زبان به صورت همزمان از دیگر ویژگی های این سیستم است.

امکان گروه بندی نامحدود دانشجویان و مکالمه بین گروهی آنان، قابلیت کنترل سیستم تمامی دانشجویان و فعالیت آنان توسط استاد، مکالمات گروه بندی شده دو گروه مشخص به انتخاب استاد و یا به صورت تصادفی، طرح تمرین های تعاملی برای بهبود مهارت های گفتاری، قابلیت ضبط تمامی مکالمات فردی و گروهی و تطبیق تلفظ ها بین صدای استاد و دانشجو، از دیگر قابلیت های منحصر به فردی است که این سیستم را از دیگر تجهیزات متمایز می سازد.

سیستم Xclass همچنین می تواند در مواردی همچون آموزش دانشجویان به صورت انفرادی و گروهی، امکان ضبط تکالیف آموزشی در کلاس و تمرین در منزل، انجام امتحان و آزمون جامع توسط استاد، نمره دهی اتوماتیک، گزارش دهی و… گزینه های مناسبی را در اختیار استادان قرار دهد.

گفتنی است؛ مرکز زبان دانشگاه صنعتی اصفهان که در سال 1358 راه اندازی شده است ضمن ارائه گسترده دروس زبان عمومی و تخصصی رشته های مختلف فنی-مهندسی و علوم پایه و ویرایش و ترجمه مقالات رشته های مختلف فنی- مهندسی و علوم پایه، از سال 1393 نیز به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشته آموزش زبان انگلیسی پرداخته است.

انتهای پیام