6283910_266
۱۰:۴۸ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۱۰

همزمان با شب میلاد کریم اهل بیت(ع) انجام شد؛

جمع‌آوری ۷۷۰ میلیون ریال برای کمک به زندانیان جرائم غیرعمد در نایین

در جشن گلریزان شب پانزدهم ماه مبارک رمضان نایین مبلغ ۷۷۰ میلیون ریال برای کمک به زندانیان جرائم غیرعمد جمع آوری شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا وزیری در جشن گلریزان این شهرستان اظهار کرد: در سال گذشته هزینه ای بالغ بر 630 میلیون ریال توسط خیران شهرستان به صورت نقد یا تعهدی جمع آوری شد که 320 میلیون ریال آن وصول شد و توانستیم با 320 میلیون تومان زمینه آزادسازی 17 نفر را فراهم کنیم تا به آغوش گرم خانواده بازگردند.

رئیس زندان شهرستان نایین افزود: در حال حاضر 32 نفر زندانی به جرائم غیرعمد در زندان نایین به سر می برند که برای آزادی این عزیزان مبلغ 2.5 میلیارد تومان احتیاج است که امیدواریم با کمک مردم و ستاد دیه استان بتوانیم آزادی آنها را فراهم کنیم.

رئیس دادگستری شهرستان نایین نیز گفت: با زندانی شدن هر فرد چند خانواده درگیر مسئله زندان و مشکلات آن می شوند پس امید می رود تا خیران با کمک های خود زمینه آزادی زندانیان را فراهم کنند.

احمد قاسمی جشن گلریزان را ریشه در تقویمات دینی و اکرام دانست و مردم را به انفاق که جایگاه ویژه ای در دین دارد تشویق کرد و افزود: ما به اهل بیت (ع) و به ویژه امام حسن مجتبی (ع) که جایگاه ویژه ای در سخاوت و بخشندگی دارند و تمام دارایی خویش را در راه خدا انفاق کردند ارادت داشته ایم.

وی جشن گلریزان را جشن دل های مهربان خیران عنوان کرد و گفت: جشن گلریزان بهترین فرصت برای کاهش کیفری زندان است چرا که جمعیت کیفری زندان وقتی کاهش یابد باعث پیشگیری از وقوع جرائم در آینده می باشد.

رئیس دادگستری نایین از شکات خواست تا با روحیه گذشت برای رضای خداوند متعال و شادی خانواده های افراد زندانی که مرتکب جرائم غیرعمد شدند، گذشت را سرلوحه کار خود قرار دهند.

امام جمعه موقت نایین نیز جشن گلریزان را فرهنگ سازی مساعدت و انفاق با کمک خیران نیک اندیش در جامعه اسلامی عنوان کرد. 

حجت الاسلام امیر شفیعی بیان کرد: بیشتر زندانیان جرایم غیرعمد مربوط به تصادفات منجر به جرح و فوت، مهریه و محکومیت های مالی هستند که فرهنگ سازی در خصوص برگزاری این گونه مراسم ها نقش بسزایی در بقا و دوام خانواده ها و کاهش آمار زندانیان مهریه داشته است. 

در جشن گلریزان شب پانزدهم ماه مبارک رمضان نایین مبلغ 770 میلیون ریال برای کمک به زندانیان جرائم غیرعمد در زورخانه پوریای ولی این شهرستان جمع آوری شد.

انتهای پیام