IMG_9774
۱۴:۵۹ - جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۱۱

معاون اداری مالی زندان های استان اصفهان خبر داد

هر یک ساعت چهار نفر به زندانی های اصفهان اضافه می شود/رشد چهل درصدی جرائم غیر عمد در استان اصفهان

امینی معاون اداری مالی زندانهای استان با بیان اینکه زندان های استان های اصفهان در حال حاضر در ازای هر ساعتی که می گذرد، چهار نفر به آنها اضافه می شود، عنوان کرد: در سال جاری شاهد رشد ۴۰ درصدی جرائم غیر عمد و رشد هشت درصدی سایر جرائم بودیم.

به گزارش صاحب نیوز؛ سیروس  امینی پیش از ظهر امروز در مراسم گلریزان برای جرایم غیر عمد که در سالن اندیشه گلپایگان گفت: زندان یک واقعیت اجتماعی انکار ناپذیر است که پیشرفت جامعه نه تنها قادر به حذف آن نشد بلکه به لحاظ صنعتی شدن و پیچیدگی جوامع روز به روز بر تعداد زندانیان افزوده شد.

معاون اداری مالی زندانهای استان با بیان این که زندان های استان های اصفهان در حال حاضر در ازای هر ساعتی که می گذرد، چهار نفر به آنها اضافه می شود، عنوان کرد: در سال جاری شاهد رشد 40 درصدی جرائم غیر عمد و رشد هشت درصدی سایر جرائم بودیم.

وی افزود: اگر زندان را آیینه تمام نمای بزههکاری و مشکلات یک شهر بدانیم هیچ جا بهتر از زندان نیست که مسئولان امر نگاهی به موجودی آن داشته باشند.

امینی با بیان اینکه مسئولان باید ببینند چرا بعد از چهل سال از گذشت انقلاب شکوهمند اسلامی ما شاهد رشد این گونه آمار هستیم، مطرح کرد: یکی از اصلی ترین عوامل بحث های اقتصادی و فرهنگی است.

معاون مدیر کل استان های اصفهان با اشاره به اینکه حکومت حتی اگر با تمامی قوا وارد شود نمی تواند مشکلاتی را حل بکند، گفت: همواره دست نیاز ما برای جرایم غیر عمد به طرف خیران بوده است.

معاون اداری مالی زندانهای استان با بیان اینکه 21 جشن گلریزان تاکنون در شهرستان برگزار شده است که  مبلغی بالغ بر سه میلیارد تومان برای آزادی 57 نفر جمع آوری شده است.

وی افزود: استان اصفهان سه سال متوالی رتبه اول کمک برای آزادی جرایم غیر عمد را داشته است.

امینی با اشاره به اینکه بیش از 66 میلیارد نیاز است تا این 1394 نفر زندانی که در سال 96 گرفتار شدند، آزاد شوند گفت:سال گذشته بیش از هشت میلیارد و سیصد میلیون کمک شد و در مقابل 566 نفر آزاد شدند که از این مبلغ بیش از 194 میلیارد آن را شکات گذشت کردند.

معاون مدیر کل استان های اصفهان در ادامه افزود: زندان گلپایگان در بین هفت پارامتر تعیین شده رتبه برتر را در بین 14 زندان در سال گذشته داشته است.

دهه 80 و 90 به دلیل مشکلات اقتصادی و نوسانات بازار خیلی از افراد روانه زندان شدند

علیان رئیس دادگستری گلپایگان گفت: دهه 80 و 90 به دلیل مشکلات اقتصادی و نوسانات بازار خیلی از افراد روانه زندان شدند.

وی با بیان اینکه آمار جمعیت زندان های ما روبه رشد است، عنوان کرد: کاهش جمعیت کیفری یکی از برنامه های مدون کلان در کشور است.

علیان با اشاره به اینکه قوانینی چون مجازات های جایگزین در جهت کاهش جمعیت کیفری وضع شده است، اظهار کرد: مشکلات در جامعه به حدی است که ناخواسته هنوز با این قوانین جایگزین افراد به زندان ها وارد می شوند.

رئیس دادگستری گلپایگان با بیان اینکه مجازات حبس به دو دلیل تنبیه و تنبه دئر جامعه گذاشته شده است، یاداور شد: خیلی زمان ها زندانی مجازات خود را کشیده است ولی به دلیل فقر مالی و ناتوان بودن از پرداخت محکومیت های مالی در زندان می ماند.

وی با اشاره به لزوم کمک های مردمی در این گونه موارد، بیان کرد: زندانی وقتی حمایتهای جامعه را از خود و جامعه در این گونه موارد ببیند در او انقلاب درونی ایجاد خواهد شد.

علیان با بیان اینکه در شهرستان انجمن حمایت از خانواده های زندانیان را داریم، مطرح کرد: خیرین کمک هایی را در طول سال در جهت حمایت از این خانواده ها دارند.

در پایان این مراسم مبلغی بالاغ بر 260 میلیون تومان اعم از 34 میلیون و 780 چک، 20 میلیون و 600 مبلغ نقدی، 205 میلیون تومان تعهدی و پنج تکه طلا(دو قطعه النگو، دستبند، انگشتر، پلاک طلا) برای کمک به آزادی این زندانیان جمع آوری شد.

جامعه ای که در آن افراد جامعه از خصوصیت انفاق و سخاوت برخوردارند جامعه ای زنده و پویا است

امام جمعه گلپایگان نیز گفت: جامعه ای که در آن افراد جامعه از خصوصیت انفاق و سخاوت برخوردارند جامعه ای زنده و پویا است.

آیت الله سید علی طهماسبی با اشاره به اینکه قران بعد از نماز به مساله انفاق تاکید ویژه ای داشته است، بیان کرد: انفاق آثار فردی و اجتماعی زیادی دارد.

وی فزونی اموال، ایجاد روح فداکاری در جامعه، آمرزش گناهان، و …را از جمله نتایج انفاق در جامعه برشمرد.

انتهای پیام/گ.پ