IMG_3091
۱۵:۵۹ - جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۱۱

امام جمعه چادگان؛

اداره کشور در این بحران و وضعیت سخت، نشان از درایت رهبری دارد

امام جمعه چادگان گفت: بزرگی که پا در جای پای امام خمینی(ره) گذاشتند و با وجود این که امروز بحران های بوجود آمده، اداره کشور سخت است، این نشان از درایت حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) دارد.

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز؛ حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان گفت: باید خودمان را مقید کنیم که واجبات و محرمات را رعایت کنیم، و پایه آن ترک معاصی است.

وی با بیان این که امامت مسئله بسیار مهمی است که هم قرآن و هم عقل به آن اشاره کرده است افزود: همه جوامع برای خود مدیر انتخاب می کنند، همه پیامبران برای خود وصی انتخاب کردند و پیامبر اکرم(ص) نیز برای خود وصی انتخاب کرد.

امام جمعه چادگان تصریح کرد: عقلی بالاتر از عقل پیامبر نبوده و این سیره عقلا و پیامبران است، پیامبر فرمود: کتاب خدا و اهل بیت را در میان شما می گذارم، این ریسمان حبل الله است که مردم برای استفاده آن وسیله می خواهند.

وی با اشاره به این که راهکار حل مشکلات دست به دست هم دادن است و امیرالمؤمنین این در همه امور پیش قدم برای حل مشکلات بودند گفت: حتی فرزندان خود را برای شرکت در امور می فرستادند، حتی زمانی که در مسند قدرت نبودند استقامت و مقاومت در برابر ظلم و استکبار، دیگر ویژگی ایشان بود که با جرات انجام می دادند.

حجت الاسلام سلیمانی با بیان این که در سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد و انتخاب رهبر معظم انقلاب هستیم بیان کرد: امام را همه می شناختند، از جمیع جهات، خصوصا” در فقه ، فلسفه و سیاست صاحب نظر بود.

وی به برخی از ویژگی های امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: اول در هم تنیدگی سیاست و اسلام بود و دائم فریاد میزد که دین از سیاست جدا نیست و مقابل سکولارها ایستاد، دوم اعتقاد واقعی به مردم و دغدغه محرومان و ضعیفان را داشت، سوم دید بین المللی نسبت به اسلام داشت و فقط کشور خودش را نمی دید، بلکه همه انسان ها را در نظر داشت، چهارم نقش ولایت فقیه را تثبیت کرد و از نظریه به عالم وجود آورد، پنجم عدالت اجتماعی را تبیین کرد‌.

خطیب نماز جمعه چادگان سالروز انتخاب شایسته مقام معظم رهبری را تبریک عرض کرد و گقت: بزرگی که پا در جای پای امام(ره) گذاشتند و با وجود این که بحران های بوجود آمده، اداره کشور امروز سخت است، این نشان از درایت ایشان دارد.

وی تصریح کرد: حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در همه امور از دوران اصلاحات و قضیه ۱۱سپتامبر، حمله به کویت و فتنه سال ۸۸، این درایت ثابت شده است که باید آفرین گفت به این سیاست گذاری.

امام جمعه چادگان به موضوع برجام اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در موضوع برجام هم توصیه هایی داشتند و تضمین هایی که فرمودند باید رعایت شود تا برکات آن شامل حال همه شود، اگر انجام می شد کار به این جا نمی رسید.

انتهای پیام/ن