1895625
۱۵:۱۶ - جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۱۱

نماینده ولی فقیه در استان؛

مسئولان درباره مسئله رانندگان حرف زور زدند، پس فهم کجا رفته است؟/برخی برای رأی گرفتن خودشان را لوس می کنند

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت:  در مورد مسئله رانندگان و مشکلات آن ها، مسئولان حرف زور زدند و آن ها هم اعتراض کردند، پس فهم کجا رفته است؟

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد امروز در خطبه های نماز جمعه کلان شهر اصفهان اظهار کرد: دوران زندگی امام حسن مجتبی(ع) در زمان حیات پیامبر(ص) و حضرت فاطمه زهرا(س) برای ایشان بسیار ارزشمند بود.

وی ادامه داد: قسمت دوم زندگی امام مجتبی(ع) از زمان رحلت پیامبر تا زمان شهادت امیرالمومنین(ع) بود و دوره آخر پس از این دوران است؛ بهترین زمان زمان حضور پیامبر بود که ایشان تصمیم داشت امام حسن(ع) و امام حسین(ع) را به دیگران معرفی کند که روایات بسیاری از این دوره و عظمت این دو امام در کتب شیعه و سنی وجود دارد.

* مهمان سرای امام مجتبی(ع) برای فقیران

امام جمعه اصفهان افزود: امام حسن مجتبی(ع) یک مهمان سرای مخصوص فقرا داشتند که هر فقیری وارد مدینه می شد به این مهمان سرا می آمد و به همین علت بود که به این امام لقب کریم اهل بیت دادند.

آیت الله طباطبایی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود در تشریح انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای به رهبری گفت: در آن زمان بسیاری از افراد و یاران به شهادت رسیده بودند و همین کار را برای رهبری سخت تر کرده بود.

وی خاطر نشان کرد: رهبری همیشه راهنمایی های بسیار خوبی می کنند و همه باید به آن عمل کنند؛ اخیراً ایشان فرمودند که نه تنها به امریکایی ها، بلکه به اروپایی ها هم اعتماد نداریم و مسئولان باید این حرف ها را در دستور کار خود قرار دهند.

امام جمعه اصفهان در همین رابطه ادامه داد:  اروپایی ها هم مثل امریکایی ها هستند، دستشان در یک کاسه است و هیچ گاه امریکا را کنار نمی‌زنند که با ما عهد بکنند؛ آن‌ها با امریکا بیش از 300 میلیارد دلار مبادله دارند؛ نباید خود را وابسته به آن‌ها نشان دهیم و مسائل کشور را به برجام گره بزنیم.

* رانندگان از قبل نامه نوشتند

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان پشت تریبون نماز جمعه این هفته تصریح کرد: برای این که مصرف کننده راحتی بیشتری داشته باشد باید به تولید کننده کمک کرد؛ اما از طرفی می بینیم که برای مثال قیمت یونجه و کاه در هر کیلو 700 تومان گران شده ولی قیمت شیر تغییری نکرده و مسئولان فقط برای رأی گرفتن خودشان را لوس می کنند.

امام جمعه اصفهان در ادامه تشریح وضعیت اقتصادی ابراز کرد: رانندگان چندین ماه قبل نامه نوشتند و گفتند که سه سال است کرایه ها تغییری نکرده اما تمامی هزینه های جانبی آن ها زیاد شده است ولی کسی به این حرف ها توجه نکرد.

آیت الله طباطبایی نژاد ادامه داد: در مورد مسئله رانندگان و مشکلات آن ها، مسئولان حرف زور زدند و آن ها هم اعتراض کردند، پس فهم کجا رفته است؟

* همه چیز گران شده است

وی همچنین اعلام کرد: همه چیز گران شده است، من و ائمه موقت به غیر از مصلحت جامعه چیزی نمی گوییم و ما با هیچ کسی دشمنی نداریم، غیر از این که می خواهیم جامعه اسلامی باشد و مردم راحت باشند هیچ غرضی نداریم.

خطیب نماز جمعه این هفته اصفهان شب های قدری را فرصتی بسیار خوب برای انسان دانست و در پایان افزود: اگر خدا مقدر کرده باشد بلایی بر سرتان بیاید با دعا می‌توان این تقدیر را برگرداند.

انتهای پیام/