نماز جمعه شهرستان نطنز
۱۶:۲۲ - جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۱۱

ائمه جمعه نطنز و بادرود؛

با ترک پیام رسان های خارجی از میدان بازی دشمن خارج شویم/ بی تفاوتی در مقابل فراگیر کردن بدحجابی پذیرفتنی نیست

شب های قدر، سالگرد ارتحال حضرت امام (ره)، تلاش برای فراگیر کردن بدحجابی در جامعه، راهپیمایی روز جهانی قدس و ترک پیام رسان خارجی از جمله مهم ترین مطالب مطرح شده در خطبه های نماز جمعه نطنز و بادرود بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه نطنز در خطبه های امروز نماز جمعه ضمن تسلیت ایام شهادت امام علی(ع) اظهار کرد: به فرموده پیامبر اعظم(ص) هر فرشته ای که بیشتر به امیرالمومنین علیه السلام عشق بورزد آن فرشته نزد خداوند مقرب تر است و این نشان از شخصیت والای این امام همام است.

حجت الاسلام روح الله امینی افزود: انسان ها هم اگر می خواهند به خداوند نزدیک شده، صاحب آبرو شوند و دعایشان مستجاب شود باید پیرو ولایت اهل بیت (ع) باشند و امروز نیز ولایت اهل بیت علیهم السلام به معنای واقعی در وجود رهبر معظم انقلاب تجلی یافته است.

وی سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی را تسلیت گفت و بیان کرد: پس از رحلت امام خمینی (ره) پرچم ولایت و هدایت نظام و انقلاب در دستان رهبر معظم انقلاب قرار گرفت و ایشان در طول سه دهه و برخلاف تمام بحران های شیطانی که جبهه استکبار در ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و با همراهی بعضی از عوامل داخلی ایجاد کرده بود توانستند امت اسلام را به درستی هدایت کنند.

خطیب جمعه نطنز با تأکید بر این که دوست و دشمن به عزت، درایت، شجاعت و آینده نگری معظم له معترف هستند، تصریح کرد: رهبران غیر خدایی فقط بر جسم انسان ها حکومت می کنند ولی رهبران الهی علاوه بر جسم بر روح و جان انسان ها نیز حکومت می کنند و در این راه از مال و آبروی خود نیز در راه دین خدا هزینه می کنند.

وی با بیان این که جان هایی که فدای اسلام می شود به خاطر عشق به اهل بیت (ع) و حکومت اولیاالله بر قلوب مردم است، اضافه کرد: امام خمینی (ره) و خلف صالح ایشان رهبر معظم انقلاب از جمله رهبران دینی و الهی هستند که تا تاریخ پابرجا باشد بر قلوب مردم حکومت خواهند کرد.

حجت الاسلام امینی با اشاره به جمعه آخر ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، افزود: روز قدس تیری بر قلب توطئه های استکبار جهانی و روز قدرت گرفتن اسلام و قدرت نمایی مسلمانان است و امسال بنا به شرایط حال حاضر جهان اسلام و به خصوص به خاطر تصمیم آمریکا برای انتقال سفارت به قدس شریف و شهادت مظلومانه تعداد زیادی از فلسظینیان در راهپیمایی بازگشت، باید به صورت جدی تر صحنه های ناب را در راهپیمایی روز جهانی قدس رقم زد.

وی با اشاره به خطرات و آسیب های فراوان استفاده از شبکه های پیام رسان خارجی در حوزه های متعدد، استفاده از پیام رسان های داخلی را یک وظیفه شرعی دانست و از همه خواست تا با استفاده از ظرفیت های مختلف پیام رسان های داخلی که هرروز نیز تقویت می شوند، از میدان بازی دشمن خارج شوند.

امام جمعه نطنز همچنین از برگزاری مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در شامگاه چهاردهم خردادماه در مسجدالزهرا (س) نطنز خبر داد و از اقشار مختلف مردم و مسئولان خواست تا در این مراسم شرکت کنند.

بی تفاوتی در مقابل فراگیر کردن بدحجابی پذیرفتنی نیست

امام جمعه بادرود در خطبه های امروز نماز جمعه ضمن تسلیت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، اظهار کرد: امام (ره) با درایت، بصیرت و موقعیت شناسی بی نظیر خود و با حمایت توده های مردم توانست ملت بزرگ ایران را از زیر سلطه طواغیت نجات داده و نظام مقدس جمهوری اسلامی را جایگزین نظام دو هزار و ۵۰۰ ساله طاغوتی کند.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی افزود: اهداف و اندیشه های امام (ره) هنوز هم بعد از سال های سال برای جمهوری اسلامی در تمامی حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی راه گشا است و تبیین و تشریح آن هم برای مردم و هم برای مسئولانی که شاید آگاهی جامعی از شرایط امروز کشور ندارند یک ضرورت است.

وی با تأکید بر این که احیای یاد و نام امام راحل وظیفه همه مردم و مسئولان است، تصریح کرد: گرچه انقلاب اسلامی بعد از ۱۰ سال بنیانگذار کبیر خود را از دست داد ولی به لطف خداوند خلف صالحی برای ملت ایران انتخاب شد که دوست و دشمن در درایت، فقاهت، بصیرت و شجاعتش انگشت حیرت به دهان گرفته اند.

خطیب جمعه بادرود با بیان این که ما باید شکرگذار چنین نعمت بزرگی در نظام و انقلاب باشیم، گفت: بعضی از مسئولان در جمهوری اسلامی اگرچه از سفره ولایت فقیه ارتزاق می کنند، اما برخلاف مسیر ایشان حرکت می کنند و یقینا اگر کسی بخواهد در مقابل ولایت بایستد خائن به نظام و انقلاب معرفی خواهد شد.

وی با گرامیداشت یاد و نام شهدای ۱۵ خرداد سال ۴۲، این روز را نقطه عطفی در آغاز حرکت به سوی پیروزی انقلاب معرفی و بیان کرد: مردم در این روز برای حمایت از امام خمینی (ره) که به استکبار جهانی حمله کرده بود به خیابان ها آمدند و توسط عمال ستم شاهی به خاک و خون کشیده شدند.

امام جمعه بادرود از تلاش برای فراگیر کردن بدحجابی در جامعه انتقاد و به والدین توصیه کرد تا با حفظ حرمت و توجیه اعضای خانواده این بی تفاوتی ها که در جامعه اسلامی پذیرفتنی نیست را در مورد این اصل مهم، از خود دور کنند.

وی همچنین به فرارسیدن لیالی قدر اشاره کرد و افزود: ماه مبارک رمضان ماه دعا، استغفار و آمرزش است و این شب ها نیز که سرنوشت انسان ها نیز در آن رقم می خورد را باید به درستی درک کرد تا انسان بتواند در طول سال از مواهب آن بهره مند شود.

حجت الاسلام قاسمی همچنین به روز جهانی قدس اشاره و تاکید کرد: با توجه به سیاست های سخیف و پوچ رئیس جمهور آمریکا در مورد قدس و آشکار شدن دشمنی های روز افزون آن ها علیه جمهوری اسلامی، امسال باید راهپیمایی روز جهانی قدس که مربوط به اسلام است بیش از سال های دیگر پرشور و شعور برگزار شود.

وی خاطر نشان کرد: به فرموده امام صادق علیه السلام حرمت نگه داشتن پیامبر و آل رسول (ص)، دین خدا، مومن و کعبه بر همه مسلمانان واجب است و کسی حق ندارد حریم آن ها را بشکند.

انتهای پیام/ن